som vegetarianka!

Príspevok v téme: som vegetarianka!
dojia

Ahojte! som vegetarianka, nejem ziadne mäso, ani ryby. Toto trva uz 6 rokov a momentalne mam 15! zatial zijem a zije sa mi dobrem ale vsetci mi vravia ze som si vybrala to najhorsie obdobie - pubertu! no je to pravda, ze byt vegetarianom pocas dospievania je dost riziko,ale...jednoduch je to tak! co moze byt podla vas rizikom pre mna?? mohli by ste mi poradit zopar dobrych osvedcenych rad ako si mäso nahradit?? napr. inymi potravinami alebo...? a inac este som nedostala prvy meznes.......a strasne sa bojim ze ani nedostanem......kedze akoze nemam dost bielkovin!! bozeee poradte ludkovia! vopred dakujem

ANGEL-DEMON

ja som 98% vegetarianka,.. :-D klobasku si dam mozno 3 x do roka alebo nejaké mäso napr. kuracie prsia alebo pečienky...lebo j mám vyslovene absťák niekedy že potrebujem mäso, telo si žiada čo potrebuje... ale ryby napríklad zvyknem jedávať... inak fičím na zelenine...

xxxyyyxxtina

Ahoj, ak si myslíte, že vegetariánska strava môže škodiť tak ste na omyle, ale poriadnom. Kym som bola vegetarianka bola som zdravá a štíhla v 19 r som sa vydala a dostala do rodiny ktorá žrala mäso s mäsom, nezdravé pečivo, koláče, sladké napoje proste všetko čomu som sa vyhýbala, poctivo 9 rokov. Boj s nimi som prehrala a počas tehotenstva som pojedla všetko možné! Velmi som pribrala, dostala poruchu štítnej žľazy. Na šťastie som sa spamätala a aj moje manželstvo po 7 rokoch nevyšlo a skončilo sa. Odsťahovala som sa a znovu začala žiť, ano žiť a stravovať sa ako mi naozaj chutí a to iba vegetarianska strava. Trvalo mi 2 roky kým sa mi upravil metabolizmus, vratila pôvodná štíhla postava a zdravé vitálne telo. Teraz mam pocit ako keby som mala znovu 19r som zdrava, krásna, hlavne spokojná a sýta. Je dokázané, že vegetariani su zdravší, krajší a psychicky vyrovnanejší než mäsožravci. Nikoho z okolia neprehovaram, aby nasledoval a napodobňoval moje stravocie návyky, nikomu nehovorím čo ma jesť a čo nie, keď sa opýtajú ja im odpoviem, čomu vďačím svoju postavu a mladistvý vzhľad. Ich odpoveď je ja by som to nikdy nedokázal nejesť mäso a bielu múku a cukor. Sme aký sme :-) neverte neprajnikom poraďte sa s odborníkom! Z jedla máte byť šťastní a zdraví, nie chorí a zdeptaní!

watermelon

Čo tá vlastne na tom trápi že nejedla mäso? Vidím že tá strašia a žiť v strachu je pre psychiku horšie ako keby si nezdravo jedla. Nahovoria ti že budeš mať nedostatok bielkovín bože chráň sa pred takými ľuďmi. Vegetarianstvo vôbec nie je hrozné. V dnešnej dobe je hádam uz dosť vegetariánov na svete, a aj celoživotnych. Vôbec nemusíš jesť mäso ked nechceš. Mám toho dosť precitaneho a veru je to riadny mýt že treba jesť kompletné bielkoviny - blbosť!!! Nenechaj si kecat do toho čo ti chuti a nechutí. Čínska štúdia dokázala že kompletné bielkoviny sú dokonca vo veľkých množstvách škodlivé ale ak siyslis že bez nich neprezijes tak sa nachádzajú aj v : banán datle rajčiny väčšina orechov ako mandle alfa alfa a zerucha a iné zelené rastliny....
K tej puberte: je dokazana súvislosť medzi jedenim živočíšnych bielkovín a príliš skorym nástupom puberty 12r. tak. To ale nie je zdravé!!!! Navyše je tu i spojenie s urychlenym starnutim. Precitaj si knihu Enzýmy klice ke zdraví od popredného svetového chirurga hiromi shinya. A uz sa nebudeš musieť nechať strašiť ľuďmi čo sú nauceni že bez mäsa to nejde i ked to vlastne ani neskusali.

Magy

na vegetarianstve (tom uplnom) naozaj nic nie je, ale je potrebne dodrzat niekolko principov.
pomer sacharidy-tuky-bielkoviny v strave v pomere priblizne 55-20-25, prijimat dostatok plnohodnotnych bielkovin (mlieko, syry), vapnika, zeleza a dalsich prvkov potrebnych pre zdravy rast, najme v tom kritickom veku dospievania, ked telo prechadza burlivymi zmenami a potrebuje viac k budovaniu.

Quinn

Mám 12 a som tiež vegetariánka. Začalo to pred polrokom , najprv iba z protestu ale po videní niekoľkých videí som nato podstúpila naplno. Nič mi zatiaľ nie je . a myslím si že na veku vôbec nezáleží ...

martina 500

Ahoj, ja som bola vegetariánkou tiež 6 rokov (od 13 do nedávna... teraz mám 19). Nejedla som tiež žiadne mäso ani ryby. Netvrdím že to bolo zlé, ale keby som kedysi mala viac rozumu ako teraz, tak sa vegetariánkou nestanem. Vegetariánkou som sa stala z toho dôvodu, že som bola členkou a ešte aj som, slobody zvierat a časom k tomu prišlo... nezačala som jesť všetky druhy, len kuracie. Mäso by si sa mala snažiť čo najviac nahrádzať bielkovinami (vysoký obsah bielkovín majú napríklad ovsené vločky - keď si ich pripravíš s čokoládovým jogurtom a necháš ich postáť, tak je to celkom fajné), ďalej by si si mala pripravovať tofu, šošovicovú polievku (celkovo strukoviny sú dôležité), železo nenahrádzaj tabletkami,nie je to dobré. No podľa môjho názoru by si aspoň na niekoľko rokov mala začať jesť mäso, keď budeš staršia, tak s tým môžeš skončiť navždy, ale týchto pár rokov by si sa ešte mohla prinútiť jesť mäso. Keď len tuniaka, alebo kuracie, nemusíš iné.