Vydatá do únavy

Príspevok v téme: Vydatá do únavy
nela666

Rada prijmem od vás radu, prečítam názor...môj životný príbeh je rovnaký ako asi mnohých žien, ktoré si vzali za muža "umelca". To ja tak volám môjho muža, nakoľko jeho herecké výkony sú tak dokonalé, že pán Chudík je proti nemu amatér. Skrátka moje 31r . manželstvo je založené na manipulácii, zastrašovaní a hádkach. Všetko sa snaží ovplyvniť tak, aby jemu bolo dobre, mňa usmerňovať ako jemu vyhovuje a určovať mi čo mám a čo nemám robiť.Ja na rozdiel od neho, neviem s kým sa kedy stretáva, čo robí vo voľnom case, kde sa práve nachádza..podniká a ja nemám šancu z práce zistiť ako a s kým trávi čas. Skrátka žijem s manipulátorom, žiarlivcom a agresívnym chlapom s nízkym sebavedomím.Večne som bola v niečom podozrivá, stále musí byť v strehu, zisťovať a preverovať. Všetci moji známi sú o ničom, každý, kto je na mojej strane je okamžite jeho nepriateľ. Podľa neho som ho celý život podvádzala a on, chudák morálne bezúhonný a čistý sa chytá za hlavu, ako s takou nulou mohol toľko žiť. Podotýkam, že ja nemám šancu zistiť kde sa celý deň pohybuje, keďže samostatne podniká a ja som v práci. (Hlavné, že na vianoce som mu našla smsky od susedy, ako si písali. Spravila som poriadok a zrejme prekazila ich začínajúci vzťah). Neznáša keď vidí, ako sa mi darí v práci, keď sa o seba starám, dbám, aby som dobre vyzerala, samozrejmosťou je čistá domácnosť, navarené, oprané...som detailista a pedant. Večne doma sama, občas nejaká káva s priateľkou, sem tam nejaký ples, či nákupy. Záchvaty zúrivosti, keď sa mu niečo nepodarilo, si vykompenzoval vždy zásadne na mne. Potom došiel s kyticou alebo strčil nejaké euro nech si niečo kúpim. Poviem vám, to sa musel veľmi premáhať, keď z tej JEHO uzamknutej kôpky peňazí bral na nejakú sprostosť pre tú nulu, aby pre boha sklapla a nerozprávala pred rodičmi a priateľmi s akým tyranom žije...Doteraz sa nevie vyrovnať s tým, že napriek fackám a nepríčetnému revu ma nedostal na kolená. Syn už žije samostatne a ja nemám aks chuť zostať bývať v JEHO dome.Čoraz častejšie skloňujem slovo rozvod a odchod. Samozrejme, odísť z domu musím ja lebo všetko je iba jeho. On zarobil, on vypodnikal, on sa narobil, on vybudoval a staral sa, on ma roky živil...podotýkam, ja pracujem a okrem materskej a krátkeho obdobia, som vždy pracovala. Moje sú len handry a nič vic. Opakuje mi, že keby mám charakter, nenárokujem si na nič a odídem len čo patrí mne pre osobnú potrebu. Raz som sa aj zbalila a odišla k rodičom po tom, keď hodil po mne ovládač od televízora s takou silou, že ryha v stene, veľká ako kávová lyžička, je tam dodnes. Po mojom odchode ste mali vidieť ten herecký výkon! Panika, strach, bezmocnosť...zrazu volal s plačom, prosil, sľuboval, veru aj rakovinu zo dňa na deň dostal a vyhrážal sa svojou smrťou. NIč mu zrazu nevadilo,veď on CHCE, aby som aj ja bola šťastná, aj do divadla pôjde so mnou, vôbec mu nevadilo, že pracujem aj dlhšie, či keď by som išla na kávu aj s kolegami, dokonca je rád keď sa oblečiem sexi a som príťažlivá a kopec klamstiev. Keďže vtedy súhlasil s mojimi podmienkami, ktoré som mu dala, vrátila som sa. Dodnes to ľutujem. Mohla som mať odchod už za sebou a vyše roka už poriešený život. Odvtedy má o dôvod viac revať po mne, ako som si dovolila opustiť ho keď on je tak starostlivý a pozorný a všetko pri ňom mám a vrátila som sa lebo chudera by bez neho skapala od hladu...čiže všetko vie použiť dôkladne proti mne. A tie útoky na mňa sú iba preto lebo ja ho provokujem a sama si za to môžem. Poviem vám, nech robím, čo robím žiaden môj postoj nie je správny. Musí kričať lebo som sa úplne nepodvolila a neposlúchla som, čo on pre moje dobro vyžadoval. Vrchol všetkého je ten, že najnovšie ma dal sledovať. Zaplatil ochotnému spicľovi a ten ma odsledoval, keď som išla na pracovné stretnutie s budúcimi zamestnávateľmi a kolegami. Totiž, dostala som vynikajúcu ponuku pracovať v oblasti, ktorá ma nesmierne baví a práca by ma napĺňala. Nehovorím o časových výhodách a oveľa väčšom finančnom ohodnotení. A tu nastalo peklo. Najskôr sa pár týždňov ochotne zaujímal ako pokračujem so získaním tej práce, ako budem asi ohodnotená, či pracovná doba bude pohyblivá a samozrejme ako mi STRAŠNE MOC fandí a drží palce! Ako je na mňa hrdý!Ano. Až tak, že dal vytĺcť okno na aute môjmu budúcemu nadriadenému, kým sme v jednej kaviarni mali 5 ľudia stretnutie...a ja teraz čakám, či vôbec získam prácu mojich snov, pretože kto chce problémovú? A o toto mu išlo. Okrem toho žijem v strese, kto ma kde sleduje, či nemám napichnutý mobil a idem zomrieť od strachu, keď vyjdem z domu, aký vagabund sa na mňa nalepí autom a či mi neublíži. Takže toto je iba malá časť z môjho rozprávkového manželstva, ako si ľudia okolo mňa myslia. Lebo aj to vie dokonale uhrať. Vonku medzi ľuďmi je to najpozornejší manžel na svete. Drží ma za plece až ma bolí šija, kontroluje, či mi nič nechýba, prvý uteká kúpiť na čo mám chuť. Na plese či inom podujatí sa rád pochváli, akú má upravenú ženu, nezabudne podotknúť, že tá moja kaderníčka je síce drahšia, ale je šikovná. A tie šaty, ktoré som ledva zohnala,síce neboli najlacnejšie, ale on je rád keď má reprezentatívnu manželku. Podotýkam, že od kaderníčky, cez šaty a kabelku som si vždy všetko musela platiť sama z našetrených peňazí z výplaty lebo ho ani len náhodou nenapadlo spýtať sa ma doma, či nepotrebujem finančne pomôcť, ked už ideme na ples, na ktorý chce ísť hlavne ON lebo ho organizujú jeho kamaráti, s ktorými pestuje dlhé roky koníčka. A ja teraz stojím pred rozhodnutím odkiaľ začat... obaja sme 50tnici. Mám veľkú chuť sa nadýchnuť a konečne začat žiť. Robiť to, čo ma baví. Zájsť občas do divadla, na operu, do galérie...aj o toto všetko som s ním prišla. Ale ja som ako zablokovaná. Neviem totiž ako na to... radikálne sa zbaliť a odísť alebo sa skúsiť dohodnúť o bývaní... začínať v mojom veku od začiatku sa mi totiž vôbec nezdá vtipné...ale viem, že ho nemilujem a život s ním je pre mňa momentálne už len nutné zlo... tak sa vyjadrite prosím, ako by ste to riešili vy.

MultiLevel

Maoam, ale ano vidim....no kedze som clovek, ktory sa nad vecami zamysla od toho, kde zacali a preco zacali, nie len na to ake su dosledky veci, tak som mala potrebu jej napisat to, co som napisala. Mozno ak si to tu precita nejaka zena, ktora je na tom podobne, no ma trebars 30 rokov a hovori si, ze to este vydrzi, ze este pocka, mozno jej to pomoze, ak si precita aj iny pohlad na danu vec. Viem, ze hrabanie sa v minulosti nikomu nepomoze, toboz nie sypanie si popola na hlavu kvoli veciam, ktore sme urobili kedysi...co bolo, bolo, to je jasne. Ale jednoducho mne prve napadnu nielen veci, ktore SU, ale i to, CO im predchadzalo a ako sa tomu dalo vyhnut...videla som to skrz babku, ktora vsak nikdy nebola tak silna ako tato pani. Preto ju na jednej strane obdivujem, ze zostala "normalna" , a na druhej nechapem, preco neodisla okamzite ako syn vyrastol....Prosto ako clovek, ktory videl, co dokaze zivot s manipulatorom urobit z jednej krasnej a sebavedomej zeny, viem, ze ked neodisla ani ked bol syn maly, ani ked uz vyrastol (predpokladam, ze je dospely uz dlhsi cas), tak radim okamzite vypadnut, inak neodide nikdy. Keby sa v minulosti objavil clovek, ktory by na zaklade svojich skusenosti toto poradil nasej babke, mozno by dnes na konci zivota bola este stastna a spokojna....
Takze poradit sa s pravnikom a zbalit sa...

nela666

union rozhodne neplacem ze mi neda na kadernika a saty. a nikdy som to od neho necakala, nakolko ked mi aj dal, pri prvej hadke mi to vykrical a nezabudol mi vyratat kolko ho stojim. preto som sa zasadne financovala sama. ale mas pravdu. jedine je kopnut ho do riti a zacat konecne zit svoj zivot. nie ten jeho. :-)

union

neviem co ty baba riesis ved sa zober od toho debila a chod prec , vyzera to , ze nesmrdis grosom tak naco cakas?

kolko zien nema na drahe saty ako ty a v zivote si nedovolia ani kadernika a toboz ist na nejaky ples

asi ti je v podstate aj v tej zlatej klietke dobre , lebo keby to bolo ozaj na nevydrzanie uz by si davno tresla dverami a odisla

zeny sa tlacia s 3-4 detmi v jednoizbovom byte s ozranom a tyranom , lebo nemaju zaco a kde ist a ty tu places , ze ti chuderke neda na saty a kadernika na ples ? pocuvas sa ?

tie chudery su radi , ze kupia detom v akcii banan alebo jogurt za 30 centov

kopni ho do riti a postav sa na vlastne nohy .......si na tom podstatne lepsie ako ostatne chudery

Maoam

Multilevel: nie, aj ti, ktori ju lutuju, vedia, ze ona ma svoj podiel na tom - ze neodisla skor atd. - ale vedia aj to, ze na to boli dovody, ktorych je vzdy viac a ze je natolko inteligentna, ze to vie davno uz aj sama, ze mala aj ine moznosti a cas nevrati spät a co treba riesit je TU a TERAZ a ako z toho TERAZ von.

Nic jej nebude platne pripominat jej to, co mohla urobit, ona potrebuje pomoc s tym, co riesi teraz. Ostatne si uvedomila uz davno aj sama, nevidis to?

nela666

Multilevel dakujem za nazor. Ano. Zostala som nastastie pri zmysloch a to len preto, ze mam zrejme racionalne zmyslanie. A prave toto ma drzalo nad vodou. Viete, moj syn si uzasne rozumie s muzom co sa tyka spolocnych zaujmov. Uz od malicka ho viedol manzel k prirode a braval ho von. Cize mozem naozaj priznat, ze ako otec zly nie je. A toto ma udrzalo v tom pekle pretoze moj jediny syn bol u mna priorita. Sama neviem, ako som to casto mohla vydrzat, ale vydrzala som. A verte mi, ze vobec to nebola vypocitavost, ci strach o majetok. Urcite, ze nemienim ponechat vsetko jemu a odist s igelitkou, ale som pripravena na to, ze pokial bude bojovat ako pitbul o kazdu lyzicku tak ja to robit nebudem. Uspokojim sa s tym, co mi sud prideli a s hrdostou odkracam z jeho zivota. Moja uroven bola vzdy ina ako ta jeho a peniaze a majetok su pre mna nie tak dolezite. Najdolezitejsi je moj syn a tam som si svoje poslanie matky splnila, myslim si, dosledne. A teraz mozem odist....

MultiLevel

Ked sa spytam dnes babky, co by urobila inak, vzdy odpovie, ze by sa nikdy nevydala... A prizvukuje to aj mne, ze sa nemam vydavat, aby som neskoncila ako ona. Chudiatko ona si uz nepamata, ze som vydata... :) Vlastne, niekedy nas ani vobec nespoznava. Ale citim za nu lutost v tom, ze nebola nikdy tak silna, aby tomu co sa dialo celila. Vy mi vsak pridete ako ina osobnost, omnoho silnejsia, preto si myslim, ze na to mate.

MultiLevel

A ak by chcel niekto napisat, ze som zrejme nikdy nebola v takom vztahu, tak bohuzial bola. Ak sa rata to, ze som vyse 13 rokov zila s dedkom, ktory presne takto tyral nasu babku, tak potom som to zazila na vlastnej kozi. Ako malinka som nechapala, preco sa musia pomaly kazdy tyzden vymienat dvere od babkinej spalne, preco su v nich stopy po sekerach, preco je vecne cosi rozbite, dolamane...casom som pochopila, a ked som zacala vnimat ako nechutne dedo manipuluje so starkou, ako sa jej snazi nahovorit, ze to ona je ta sibnuta a on ten, ktory jej chce dobre, ze bez neho by bola nikto...HNUS! Jeho pretvarka pred ludmi spocivala v tom, ze seba sa snazil ukazovat v tom najlepsom svetle a babka bola vzdy ta k***a, ktora spava so vsetkymi, ta sibnuta, ta co mu jest neda a berie mu peniaze...Co to dokazalo urobit s tou zenou, je naozaj smutne. Tato pani ma jednu vyhodu, ze ostala akoby pri zmysloch, ze aj ked je to pre nu velka psychicka zataz..ze ju to napriklad nepoznacilo az tak velmi po psychickej stranke ako nasu babku, aj ked samozrejme poznacilo istym sposobom. Moja babka by nebola schopna napisat takyto text nikdy, preto mi pride tato pani inteligentna, triezva, a skutocne "este" pri zmysloch. Ale cim dlhsie toto bude znasat, tym viac ju to bude poznacovat a nicit. Preto, ze som toto mala na dennom poriadku,doslova ma rozculuje ak vidim, ze ma niekto ten isty problem ale ostava stale v tom vztahu. Znici vas to este viac ak od neho neodidete....

trilililala

MultiLevel:
niektore odisli, dokazali sa postarat = happy end, niektore odisli a stali sa z nich socky, aj z ich deti, niektore odisli, a zacali zarabat ako slapky, aspon uzivili, dopad na dalsi vyvoj? je vela odpovedi, niektore odisli a dali sa dokopy s novym muzom, zalozili si rodiny, parkrat to vy&slo, mnohe vsak nezvratne znicili vlastnym detom zivot kvoli novemu panovi, ktoremu deti zavadzali, preto sa pytam? co je lepsie, kalkulativne vydrzat do dna osamostatnenia sa syna, a potom zacinat odznova uz len sama za seba? alebo odist a nemat na to, aby synovi neublizila? vymenovala som len zlomok, cesta, ktoru si pisatelka zvolila, je jedna z mnohych, je racionalna, premyslena,aj vykalkulovana, myslim, ze ma dost sil zacat novy zivot, a pritom ale syna uz ma zabezpeceneho, mal aj otca, ktory mozno ho ma aj rad, a teraz sa moze ona starat uz iba sama o seba

MultiLevel

Trilililala, ano, to chapem, clovek nemoze vediet, co sa z toho druheho stane po rokoch. Ale ani syn nemal byt pre nu dovod na to, aby s nim ostavala. Kopec zien s viacerymi detmi sa zobralo byvat po rodinach, po znamych, po priateloch, len aby odisli od tyrana....Neviem, moj pud sebazachovy mi hovori o niecom inom. Mala som profesorku, ktora vychovavala sama dve deti, chlap ju mlatil, odisla od neho byvat najprv ku kamaratke, neskor ked sa postavila na vlastne nohy, tak mali vlastne byvanie. Povedala, ze radsej by sla robit slapku aby uzivila svoje deti, nez by sa k nemu mala priplazit naspat. Nikdy od neho na deti nevidela ani cent....To je pre mna pud sebazachovy.
Tiez pani drzim palce, aby konecne urobila to spravne rozhodnutie!

MultiLevel

Ked si tak citam aj ine prispevky, mnohi vas lutuju a vina je podla nich len na jeho strane. To si nemyslim. Ci je to psychopat, tyran, alebo co, je vlastne jedno. Pre mna je nemyslitelne cosi take znasat tolke roky. A za to si mozete sama. Co vas drzalo? Peniaze, syn? Verim, ze nie kazdy ma odvahu odist ked je velmi, velmi zle, ale v tom pripade sa pozeram aj na seba aky podiel viny mam.... Tolko vam ublizil, a nielen vam , pisete ze aj vasmu otcovi...ale ved vy ste vlastne prijali tu jeho hru, to divadielko. Teraz mate 50 rokov a zacinat od znova je omnoho tazsie ako ked ste mali mozno 25. Ale stale na to mate...Urcite by som na vasom mieste nerezignovala, radsej odchod od neho, ako takto zit preboha...Mozno ma tiez oznacite za osobu z inej planety, no musela by som byt pod vplyvom drog a priviazana k radiatoru, aby som zila v jednom dome s niekym, kto ma takto tyra....