Značne zvýšený tlak aj tep, hlavne po jedle

Príspevok v téme: Značne zvýšený tlak aj tep, hlavne po jedle
login2

Objavil sa u mňa zvláštny zdravotný problém. Vždy keď niečo zjem, ale stačí sa iba napiť zrýchli sa mi pulz, a stúp i tlak. Už sa stalo, že sa mi tlak zvýšil na 220/165 a pulz bol raz až 130 úderov. Ale kým prídem k lekárovi alebo na pohotovosť, prípadne pohotovosť ku mne, tak trochu poklesne, prípadne sa dostane do normálu a srdce buší okolo stovky. Kardiogram ukazuje všetko v poriadku. Beriem lieky na vysoký tlak, ale pred týmto „záchvatom“ je vždy v norme okolo 120/80. Tento problém sa mi začal objavovať až keď mi zistili slabšiu cukrovku. Ale tu tiež beriem lieky, ako mi predpísal lekár. Okrem toho beriem lieky na žalúdok.
Zo začiatku som sa začal potiť pred týmto „záchvatom“, teraz sa potím aj po ňom. Zo začiatku to začínalo asi raz za mesiac, teraz to je už raz za pár dní. Po záchvate som veľmi zoslabol
Doktori mi menili už tri krát lieky na tlak, aj na diabetes. Ale výsledok je vždy rovnaký. Srdce sa rozbehne a tlak sa dvíha. Bol som aj hospitalizovaný na štyri dni, ale keďže za tie štyri dni sa žiadny záchvat nedostal, niektorý doktori prehlásili, že je prinajmenšom dosť čudné čo tvrdím ja. Pretože po jedle sa vraj srdečná aktivita nedvíha.
Doktori sa vždy zamerali iba na srdce a tlak, nikdy na nejaký iný orgán, kde by mohla vznikať táto príčina náhlej tachykardie vznikajúcej vždy pri prehĺtaní.
Ak máte niekto podobný problém, alebo viete poradiť ozvite sa.

lubo79

kks..presne to co tu citam mam aj ja...po veceroch hlavne ale aj behom dna po jedle hlavne mi vyskakuje tlak a tep...tlak aj na 160-110 a tep 110..tiez sa modlim nech to prezijem..niekedy mi fakt neni vsetko jedno..beriem aj lieky na tlak ale to vobec nezabera na toto...fakt by som chcel aby sa tu vyjadril nejaky lekar...srdciar, gastroenterolog..bol som aj na testoch..krv v poriadku..organy v poriadku..takto sa ale zit neda

rychly tep

mam intoleranciu na laktozu+kazein+lepok+bielok....alergie ziadne, testovali mi sice len 20 zaklad. potravin. v case, ked som pila denne pol litra mlieka a jedla same mliec.vyrobky + pila kavu, ktoru uz nepijem, myslela som kazdu noc, ze zomrem, vkuse som sa modlila, nech to prezijem... srdce busilo, potila som sa, trpla mi lava ruka, chvel sa mi hrudnik a oblieval ma pot /4roky/, vsetko to skoncilo ako som vysadila mlieko s kavou, len ten rychly tep ma obcas trapi, ked si ho meriam alebo citim, ze ide rychlo ...musim asi zacat cvicit, lebo vobec sa nehybem a srdce je pravdepodobne oslabene

rychly tep

presne to iste som vypozorovala na sebe, moj tep je napriek jedlu stale vyssi, vecer ked idem spat a rano ked sa zobudim je to okolo 80 uderov/min. ale po jedle sa to zrychli a tlkot srdca este k tomu dost citim....najhorsie je to po makovom oleji, alebo cerstvom cesnaku. neviem si to vysvetlit, moze byt zaludok prepojeny so srdcom?

tlak123

Ja mam podobny problem, aj ked ciastocne odlisny, mne sa zdvihne aj telesna teplota na 37-37.5, a zvysi sa mi pulz, na cca.90-100, takisto tlak na 140/90, mal som uz aj viac, a potom ma tlaci na stolicu, ako nejaka alergicka reakcia, je podozrenie na parazitov, tak uvidime vysledky testov, mozno este nieco s crevom, tiez sa chystam na vysetrenie. Zintezivnilo sa mi to po antibiotikach, dost silnych...

login69

Zdravim, mam velmi podobny problem - vzdy po jedle busenie srdca, vyssi tlak, nafuknute brucho, bolest hlavy - hlavne pri chodzi ktora je nasledne po jedle.. Tiez neviem co to je - nezistili ste nieco nove?