Značne zvýšený tlak aj tep, hlavne po jedle

Príspevok v téme: Značne zvýšený tlak aj tep, hlavne po jedle
login2

Objavil sa u mňa zvláštny zdravotný problém. Vždy keď niečo zjem, ale stačí sa iba napiť zrýchli sa mi pulz, a stúp i tlak. Už sa stalo, že sa mi tlak zvýšil na 220/165 a pulz bol raz až 130 úderov. Ale kým prídem k lekárovi alebo na pohotovosť, prípadne pohotovosť ku mne, tak trochu poklesne, prípadne sa dostane do normálu a srdce buší okolo stovky. Kardiogram ukazuje všetko v poriadku. Beriem lieky na vysoký tlak, ale pred týmto „záchvatom“ je vždy v norme okolo 120/80. Tento problém sa mi začal objavovať až keď mi zistili slabšiu cukrovku. Ale tu tiež beriem lieky, ako mi predpísal lekár. Okrem toho beriem lieky na žalúdok.
Zo začiatku som sa začal potiť pred týmto „záchvatom“, teraz sa potím aj po ňom. Zo začiatku to začínalo asi raz za mesiac, teraz to je už raz za pár dní. Po záchvate som veľmi zoslabol
Doktori mi menili už tri krát lieky na tlak, aj na diabetes. Ale výsledok je vždy rovnaký. Srdce sa rozbehne a tlak sa dvíha. Bol som aj hospitalizovaný na štyri dni, ale keďže za tie štyri dni sa žiadny záchvat nedostal, niektorý doktori prehlásili, že je prinajmenšom dosť čudné čo tvrdím ja. Pretože po jedle sa vraj srdečná aktivita nedvíha.
Doktori sa vždy zamerali iba na srdce a tlak, nikdy na nejaký iný orgán, kde by mohla vznikať táto príčina náhlej tachykardie vznikajúcej vždy pri prehĺtaní.
Ak máte niekto podobný problém, alebo viete poradiť ozvite sa.

Tomas12345

Problémy so zrýchleným pulzom po jedle som mával i ja, a vyriešil som to tak že jedávam oveľa pomalšie a to mi na to pomohlo.

JuliaJulia

Mam tie iste problemy po niektorych jedlach. Na imunologii mi diagnostikovali Histaminovu intoleranciu, drzim nizkohistaminovu dietu podla svajciarskeho zoznamu potravin. nnNoa zaciatku diag. Som uzivala Nalcrom prve tri mesiace, omeprazol a Nebilet 1/4 na tlak, v pripade tachykardie aj polku ci cely. Potom som bola bez liekov, celkom to slo, no v jar, v lete sa mi to zvyklo zhorsit tak, ze mesiac dva vkuse zle. No taskosti sa mi objavuju niekedy obcasne, inokedy castejsie, napr aj pri infekcii zapale v tele, niekedy napriek diete. Zistuju mi momentalne feochromocytom _ zlazovy tumor. Riesi to endokrinolog. Vzal mi krv na nefriny, karcinoid, chromogranin A. Absolvovala som kolonoskopiu , kde chcu vylucit ischemicku kolitidu. Riesili ma aj koli moznemu autoimunnemu ochoreniu, ktore sa v Pesatanoch vylucilo. Cakam na vysledky. Momentalne mi je druhy mesiac vselijako, dali mi blokator na pulz, Egilok 1/4 z 50 mg, kym sa zisti pricina. Mam dojem, ze mi je horsie po mliecnom aj ked doteraz som mlievne jedla bezproblemov. Riesim to aktivne, lebo asi to nebude len histaminova.

GOING

Mne sa to stávalo tiež po konzumácii väčšieho množstva
výrobkov s repným cukrom. Trvalo to aj hodinu - dve.
Ako som konzumáciu obmedzil, prešlo to.

Chmurka

Trpim tym 4 roky tep po jedle 128 ..Vsetky vysetrenia zasebou zdrava ako rybycka ale kazdy den neustali pocit ze je ten posledny hmmm asi to vyriesi psychyater , tak som to skusila ale i ten je bezmocny

t2b2

Dobry den,
podobne priznaky mam uz asi pol roka, zvyseny tlak po urcitom jedle, na cca 150/100, v najtazsich fazach pocit na odpadnutie, krutenie hlavy, trpnutie ruk, busenie srdca, tazke dychanie... Stane sa aj nafukovanie, bolest criev, 1-2x rychla stolica. Absolvoval som a absolvujem mnozstvo prehliadok, sona, odberov, CT, kardiografov. Zaver - organy zdrave, rozbory krvi v poriadku, histologicke nalezy a stolica v norme, kardiograf, sono a ekg srdca v poriadku (vlastne som zdravy).
Jedina potvrdena reakcia je znizena hodnota DAO - zvyseny histamin. Lepok, laktoza, alergie - negativne.
Dalej na GE mi zistili vred na pazeraku, ktory momentalne liecim, pretoze zvierac zaludka neuzatvara zaludok a kyselina sa dostava do pazeraka, kde robi sarapatu. Snazim sa drzat histaminovu dietu, beriem aj Daosin na podporu odburavania histaminu. Pri dodrziavani stavu sa citim lepsie a nema trpnutia ruk, pocity na odpadavanie.
Zvyseny tlak a naval mam hlavne po ranajakach, drzi sa cca 3-4 hodiny potom ide do normalu,pokial beriem lieky na tlak, vecer klesa az k urovni 105/65... Este planujem celoplosny alegicky potravinovy test a uvidim po vylieceni vredu v pazeraku ci sa celkovy stav nezlepsi.

Tomas12345

Rumburak tak samozrejme ze po jedle sa pulz zvýši lebo zaludok ti musi spracovat potravu a vynalozit na to energiu takez aj pulz sa zrychli. Taktiez to zavisi aj od toho ake jedlo zjes. Ak zjes nejake zdrave jedlo tak ten pulz sa nezvysi az tolko ako ked zjes nejaku mastnu klobasu alebo parky ci slaninu .

Neskusal si niekedy sa najest pomaly ? Napriklad nenajedz sa za 15 minut ale dajme tomu ze za hodinu . Cim pomalsie zjes dane jedlo tak tym lepsie ti to stravi a aj pulz bude nizsi. Vsak napriklad francuzi jedia jedlo aj hodinu aj dve.

Este ma napadlo, robili ti testy na histaminovu intoleranciu ? Tá totiz moze sposobovat problemy aj s tym pulzom po jedle.

rumburak159

mne sa to tiež stáva, ale pred rokom som bol na 2-týždňovom pobyte, a jedlo bolo teplé 3krát denne väčšinou na oleji robené, na raňajky omelety, volské oká, pečienky, obedy a večere, a asi na 12ty deň zvýšený tep 102 za minutu, tlak 135/100, vydržalo to takto aj na ďalší deň, tak som išiel na pohotovosť a dali mi tabletku na zníženie a bolo ok. Potom 14.5.2017 sa mi to stalo po večery, nával tepla, studený pot na čele, pocit na odpadnutie, okolo 100 tep a tlak 140/100, a zaujimavé teplota 36,0 ale za 20 minut bolo 36,5 C. Ráno som bol u doktora, vzal mi krv, a že výsledky ako bábetko, iba cholesterol okolo 5,2. Potom 29.9.2017 30 minut po obede v jedálni(masné furmanské halušky) zase pocit na odpadnutie, naval tepla, tep 100, tlak 140/100. Za pol hodinu to prešlo. A teraz sa mi to stalo zase ked som bol na 2týždnovom pobyte pred mesiacom, na 5ty deň nepravidelný tep 100, tlak 150/100,pocit na odpadnutie, nával tepla. A ten tep mám odvtedy zvýšený a večer mávam teplotu okolo 36,8 - 37,0 C. A občas mi trpnu končeky prstov ale málokedy a mával som dosť velkú únavu na večer, ale trpnutie a únavu som eliminoval zvýšeným príjmom magnézia - minerálka a tabletka magnerot. Máte už niekto dajaké výsledky z gastra? ja sa tam chystám. PS: občas pri mastnom ma bolí brucho v strede hore ako je žalúdok, napr. mastné bryndzové halušky, vyprážané a pod., tak už sa tomu budem vyhýbať