Mám anorexiu?

Príspevok v téme: Mám anorexiu?
anettt45221

Mám 17 rokov ,174cm a vážim cca 50-51kg.
Začalo to asi v apríli, keď som sa dozvedela o jednom modelingovom kastingu. Zobrala som všetkú odvahu a šla som to skúsiť. Kasting bol úžasný, dokonca som si verila, že ma vyberú ďalej.
A však nevybrali. Dosť to pošliapalo moje sebavedomie.
Začiatkom tohto leta mi mamina povedala, že som konečne pribrala (keďže som odmalička chudá a nikdy sa mi nepodarilo pribrať aj ked som veľmi chcela.) No vtedy sa niečo zmenilo. Zrazu som bola nespokojná. Nechcela som pribrať, keďže chcem byť modelka.
A tak to najskôr začalo tým, že som celý deň nič nezjedla a večer som to nevydržala a zjedla som toho veľa. A potom to prišlo. Pocit viny. Nechcem pribrať už ani 1kg. Tak momentálne jem veľmi,veľmi málo. Za deň zjem jeden jogurt a nejaké to ovocie a zeleninu. Ale stále mám nutkanie aj to málo vyvraciať. Neviem čo to so mnou je. Nemám kamarátov,celý deň sedím za notebookom a pozerám si nejaké modne blogy.Nemám žiaden život a s tým prichádzajú depresie. Neviem čo mám robiť veľakrát som mala nutkanie vziať nejaké lieky nech je po všetkom. som sebec a strašný

Klusaja

Mám 172 cm a 47-48 kíl, takže váhovo viem veľmi dobre ako si na tom. Avšak ja som nemala nikdy problém, že som sa videla tučnou, naopak som dosť chudá a veľmi rada by som pribrala aspoň na tých 55 kíl. Ale mám rovnaký problém s priberaním (rýchly metabolizmus) nech to šlak vezme. Akokoľvek vráťme sa k tvojmu problému, spamätaj sa dievča, na tebe nemôže byť jediná "slaninka", tak si nenamýšľaj somariny. Byť modelkou nie je bohviečo (ver mi , moja známa je jednou a jej život nie je práve ružová záhrada), navyše modelky nepotrebujú byť kosť a koža ... svet ma rád štíhle dievčatá, ale nie vyziabnuté, takže ak to je veľmi vážne vyhľadaj pomoc, pretože jediné čo by si mala (ako aj ja) priberať a nie naopak!

antiana

ahoj Anett, čím skôr s tým začneš niečo robiť tým máš väčšiu šancu na úplné vyliečenie, si ešte len na začiatku, tak nedodrb si zdravie a život, ak nechceš skončiť ako ja, chronická PPP už 21 rokov, je to peklo!!!

sara.11

ahoj, som na tom podobne 173cm 50kg, povedala som si ze pri tejto vahe skoncim ale teraz chcem chudnut dalej, stale si pripadam tucna :( tiez nemam moc kamaratov, cely moj zivot sa toci len okolo jedla, vahy, cm, kalorii... ale keby som s tym skoncila tak priberiem, co nemozem dopustit

neviem ci mam prave anorexiu, zvyknem toho zjest viac ako ty, dokonca jem pravidelne 4krat denne, avsak len male porcie hlavne zeleninu, ovocie a stale musim nieco robit, aby som mala vysoky energeticky vydaj

rada by som si popisala s niekym kto preziva to iste co ja, ak by si chcela mozes mi napisat :) miska716@centrum.sk

žužulík2875

aja233 ma cistu poravdu...si len krok k bulimii..anorexiu uz mas, bohuzial...ale myslim, ze si este len na zaciatku toho celeho, takze s tym sekni cim skor a neposun to dalej...lebo potom to je len zacarovany kruh z ktoreho vyviaznes velmi velmi tazko...:( viem o com hovorim...ppp na krku uz siedmy rok...drz sa

Maoam

ano, mas PPP a na svoju vysku s touto vahou musis byt chuda ako lata

baby s 164/165cm s touto hmotnostou su chude, tak co uz s o 10cm viac...

aja233

a inak ja mam vysku este o 10 cm menej ako ty..a vahu presne rovnakú a to som zevraj dost chudá..tak ty potom musís byt kost a koza

odpoved59

uvedom si že to všetko je len v tvojej hlave.. snád si nechceš kvôli modelingu pokaziť zdravie..
najdi si iný koníček , velmi si si vzala do hlavy že chceš byt modelka , ked ta nevybrali asi mali iný dôvod kedže na svoju vysku si chuda ;) tak si prestan robit nádeje bože no tak nebudeš modelkou, btw. modelky nemusia byt kosť a koža.. spamataj sa kym nie je neskoro :)

aja233

to čo je za otázka?

jasne že máš anorexiu, a ako čítam nechýba ti daleko ku bulímii

dievca moje spamataj sa a začni zo sebou niečo robiť, lebo skončís velmi ale veeelmi zle..ale potom uz bude neskoro