Z ktorej antikoncepcie ostanem stihla? (nezadrziava vodu v tele)

Príspevok v téme: Z ktorej antikoncepcie ostanem stihla? (nezadrziava vodu v tele)
otazka123

dobry den, nechcem ju brat! ale asi bduem musiet mam velmi rozhadzane hormony, uz dlhe roky PCO syndrom a moje telo same od seba neovuluje

problem je ze z Yadine mi vypadavali vlasy, nastastie vodu nezadrziavala
ostatne druhy antiky mi v prvom rade posobili na psychiku, tie 2 kg co som z nich probrala som brala v pohode lebo to yvzeralo ok (brala som Diane 35, a ine)

nechcem ju brat nevberiem ju uz 5 rokov ale stale mam rozhadzane hormony, seriozne PCO ktore nevedia inak liecit (pocas pauzy od antiky sa moje telo enspamätalo a nedostavam menzes sama od seba)

prosim poradte mam seriozne PCO som zufala z toho

viem ze lekari sa snazia mi pomoct ale z tych HAK mi afkt bolo strasne! ( aj z nie HAK . napr. duphaston nie je HAK a moje nohy boli velmi opuchnute) dakujem za radu (mam 26 rokov)

ivana456

ano, aj ja poznam Lunyttu ako najmenej priberaciu.
Zakladatelka temy ma vsak diagnozu, tu je namieste gynekolog znaly jej stavu aj dobre informovany o novinkach.

m8

ja uživam lunyttu cca rok som nadmieru spokojna, nepribrala som ani kilo, zlepšila sa mi pleť - nemasti sa, žiadne vyražky. vlasy nepadaju, a prsia mi z trojek narastli na štyrky čo nie je nič strašne. lunytta je nizkohormonalna HAK s učinkom proti zadržiavaniu vody

ivana456

ach, ano, napisala som to nepresne (ak by bolo ucinne nieco ine nez HAK, uz by si to vedela) - myslela som tym lieky.
O vhodnosti operacie musis nazaj hovorit s gynekologom, ktory podrobne pozna TVOJ nalez. Neprenasaj tupo skusenosti z for na seba. Fora su fajn, ale: Rozumne to treba brat. Kazdy sme iny.

otazka123

rozumiem ti, ale na operacii som anpriklad este nebola skusim zalozit temu cisto iba o operacii (aby som sa neopakovala) ci to vôbec pomohlo ...lebo ako tak citam zahranicne fora mediciny, ta operacia moze pomoct iba kratkodobo /ak vôbec

keby som poznala HAK z ktorej nie som depresivna tak yb som ju brala /kedze viemn ze to rpejedanie som pri neiktorych skrotila dokonale a len tie 2kg zadrzanej vody mi enrpekazali/ prekazali mi vsak opuchy nôh, vazne som sa bala co mam s koncatinami ci sami nebudu robit varixy atd. /krcove zily ... starsne sa bojim velmi velmi uz som trpela 4ri roky s nou anjstastnejsia som, ekd len chodievam emsacne na agolitin... ten vsak dlhodobo vraj nie je vhodny (ale mne narazova davka hormonov nerobi zaidne problemy! paradoxne) preto to chcekm riesit len tak ale zevraj to utlmuje mechanizmy ktore by mi mohli anstartovat menzes same a to je vraj chybou tejto liecby (ktora mi vyhovuje)

ivana456

otazka123, ak by bolo ucinne nieco ine nez HAK, uz by si to vedela.
U teba treba najst najmensie zlo, inej cesty niet.

Zdravo uz jes, takze v tomto rezervu nemas. Mozes minut vyplatu na parafarmaceutika a ak sa stane zazrak, natrafis na ucinny preparat (feket bude riadne overeny u tych hnusnych klasickych doktorov, nie jpp) - potom napis!

Mozes dupat 3x denne, ze chces UCINNU liecbu bez neziaducich ucinkov, ale bud tak dobra, dupaj si doma a vedz, ze ti to nepomoze.

otazka123

@ivana456
ano je to andludske kedze HAK spôsobuje zvysenu chut do ejdla jest ho tak ako inokedy, ale vtedy som to riesila cele roky tak, ze ked som bola "hladna" medzi jedlami ked som haldna byt nemohla, ze som si dala naicstenu surovu zeleninu :) po vsetkych HAK som tak rpibrala len zadrzanu vodu co boli iba 2 kila , ale z inej som pribrala az 5 kg a to som cvicila ako diva :,(

neviem co vsak robit s pocitmi uzkosti, depresie, citlivostou (niektore znizili libido :/ niekotre ho zvysili - radsej by som zvysene chcela :-)) kedze to moje je tak akurat mozno kus mensie tak si ho nechcem znizit

neviem co robit s vypadavajucimi valsmi z yadine :/

tie vlasy ma stvali viac ako smeisne 2 kila navyse!!! neznasam tie HAK a medicinu ktora sa na ne spolieha!!! vyrobia zo mna precitlivenu uzkostlivu osobu !!!

otazka123

@redka, vitavi inac dakjem vam za povzbudenie :-)

vitavi mozes sa stavit a jem 6 rokov 100X zdravsie ako kazdy koho poznam jem este zdravsie aj od niektorych veganov (nepouzivam biely cukor kt. oni casto hej) ale nie som vegan - vid pocet mojich alergii to by som uz musela velmi obmedzit vela jedal
porazi ma nechcem tu HAK brat je to strasne daco bolo mi z nej zle nemohla som vystat samu seba

ivana456

Kazda antikoncepcia nastavuje telo tak, aby malo sklon priberat. Niektora viac, niektora menej.
Ak vyhovies a budes viac jest, budes priberat. Normalne - tuk. Nie vodu.
(zadrzovanie vody AK znizuje).
Pri tvojej diagnoze je vyber AK velmi zuzeny ale smelo svoju poziadvaku formuluje lekarovi: vybrat taku, aby ta co najmenej hnala na priberanie.

Ak budes mat pevnu volu a budes jest len tolko, aby si nepriberala, mozes uzivat hociktoru antiku. Ale je fakt, ze je to nadludsky tazke.

otazka123

vitavi skoro som vyletela z koze :D ved ja NEJEM MLIECNE NIC SOM ALERGICKA NA MLIEKO nejem slaninu (ma vela histaminu na kt. som alergicka) nejem ziadne klobasky, NEJEM LEPOK!!! NIKDY NIKDE (obcas si dam amle pivo) ...moj den zacinam ovocim (aj na desiatu) a bezlepkovym pedcivom/ryzovymi chlebikmi/ alebo prazenicou - vajcia su ejdna z mala zivocisnych veci. kt., jem

vecer vzdy jem kopu zeleniny k jedlu kt. nema laktozu ani lepok

mäso takmer nejem, ak ano tak ryby alebo chude mäso

a takto zijem uz asi 6 rokov a na PCO to nepomohlo (pomohlo to an celkovu konidciu, plet, vlasy atd. vyzor :-) ale na PCO nijak raz