Biele fľaky v pošve

Príspevok v téme: Biele fľaky v pošve
Irina.xy

ahojte.. velmi pekne vas prosim o radu :( .. mam totiz takyto problem .. uz par dni ma tam dole velmi svrbelo. Najprv som to neriesila ale potom sa mi to uz nezdalo tak som sa tam pozrela .. aa na vstupe do posvy som zbadala biele flaky alebo take biele tkanivo a strasne to svrbi :/.. vobec netusim co to moze byt a hlavne z coho .. a dost sa aj bojim .. nemala niektora z vas tiez podobny problem? ak ano velmi vas prosim poradte mi co s tym :(

salmicka

To bude na 100% mykoza najprv to začína bielymi fľakmi a svrbením nenormálnym. Moja doktorka mi dala nejakú mastičku a povedala aby som si v lekárni kúpila Enzymax že ten obsahuje fungálne enzými ktoré telo potrebuje aby sa popasovalo s mykozou tak uvidíme

elenocka 35

No ja si tiež myslím že je to mykoza mala som podobné problémy príčinu ti nikto nepovie proste je to tak,alebo že máš zmeniť stravu,brať probiotiká,posilniť imunitu a.t.d.Mne sa to stále vracalo a brala som toho teda hojne.Od minulého týždňa beriem Enzymax tak uvidíme doktor tvrdil že tento liek mi zaberie.No určite sa k tomu ešte vyjadrím

Agnes998

To bude ta mykoza, radsej chod k lekarovi nech to poriadne prelieci. Na to budes brat antimykoticke cipky, mozno aj tabletky. Kup si v lekarni probiotika a uzivaj ich. Kym sa nepreliecis, urcite nemaj sex. Liecit by sa mal aj tvoj partner, aj ked priznaky nema, muzi vacsinou nemaju priznaky aj ked nakazeny byt mozu. Sposobilo by to to, ze ked sa ty vyliecis, on ti tu mykozu zase odovzda.

majcaaa

nemalo by ti to spôsobit meskanie. teda aspon z mojej osobnej skusenosti. mala som mykozu a menstruaciu som dostala na den presne. skôr ti bude meskat z toho stresu co mas z mykozy :) drzim palce nech sa preliecis. viem co to je. a kremuj sa aj po vymiznuti priznakov. mne na zmiernenie svrbenia pomohol sedaci octovy kupel. deco alebo deco a pol nalejes do lavora s tepolou vodou. 10 az 15 min posedis, potom sa velmi nedrhni aby si si to este viac nepodrazdila. niekoho to stipe, mne to robilo dobre.

Irina.xy

Dakujem ti velmi pekne .. naozaj :)
Velmi si mi pomohla :) Vyskusam vsetky tvoje rady a duufam ze to coskoro prejde :/
Vdaka este raz :)

MultiLevel

Mykozu maju zeny ako na beziacom pase...je to kvasinkova infekcia, ved viac sa dozvies cez google. Ja som ju mala raz v zivote, lebo dodrziavam dlhodobo zasady, ktore som ti opisala nizsie. Ale niektore zeny to maju az chronicke....i take pripady su. Ty sa vsak nicoho neboj, urcite ti to prejde. Tak isto sa preliecil so mnou aj partner, co je tiez velmi dolezite.Mnohym zenam sa to vrati prave po nechranenom styku zas a znova, a stale dumaju preco...lebo liecbu musi podstupit aj partner.
Musis si vylepsit jedalny listok, telo sa ti podakuje. Nielen v ramci candidy, ale v ramci vsetkeho.
Dlzka je liecby je tak individualna, ze netusim ako dlho to bude trvat. Kym nebudes uplne ok, ziaden sex

Irina.xy

Vdaka :)
aa je to teda nieco vazne? alebo je to len nejaka bezna infekcia ktora sa da bez problemov vyliecit? nemusim sa bat?
ozaj aa ako dlho sa to vlastne lieci? :/

MultiLevel

Moze to byt aj stykom, ja som mala sice mykozu raz v zivote, ale presne po styku s kondomom.
Ale moze to byt aj z roznych inych pricin...mokre plavky, prilis vela sladkosti, zla spodna bielizen...kadeco. Tak isto, ak mate niekedy styk bez kondomu, aj priatel ta mohol nakazit, muzom sa zvycajne candida nijako neprejavuje. Cize, preliecte sa obaja, pre istotu. Jemu aj sebe kup mycomax, je to jedna tabletka v balicku, kedysi stala 5 eur,ktozvie aka cena je dnes. Obaja uzite jednu tabletku podla navodu. Kupte si v lekarni aj nejaky krem, ktorym sa on moze natriet a ty tiez.
Ty si davaj pozor na stravu. Ziadne biele pecivo, ziadna muka, ziadne sladkosti, ziadne sladene vody. Neslad caj ani kavu dlhodobo. Kazdy den zjedz strucik cesnaku, ak ho nechces zut, pretoze je to stiplave, rozpuc si ho a zapi vodou. Dalej konzumuj casto surovu kyslu kapustu, acidko nesladene, kefir, vyrabaj si doma jogurt, je to jednoduche. Dalsie prirodne probiotika najdes v tvarohu, v bryndzi...A pribiotika si kup aj v lekarni vo forme tabletiek.