Môj vysnívaný ideál neexistuje. Alebo som až príliš náročná?

Príspevok v téme: Môj vysnívaný ideál neexistuje. Alebo som až príliš náročná?
laurika_93

to naozaj neexistuje taký chlap pre mňa?
ktorý: nefajčí,nenadáva, nechodí sa pravidelne opíjať do barov, má rad prírodu a zvieratá, rád varí, má rad deti, taký ktorý miesto pozeranie seriálov pôjde radsej na prechádzku alebo si zabehat,športový typ, stará sa o seba, inteligentný, má zmysel pre humor, vie čo chce od života, spoľahlivý, romantický typ, rad chodí do spoločnosti,sympatický, taký ktorý nechce dievča len využiť ale chce skutočnú lásku, taký ktorý sa nepozerá len na vonkajšiu krásu ženy ale vidí aj tú vnutornú, vie si vážiť ženu, a to hlavné nejde mu len o sex

doteraz som na nikoho takéhoto nenatrafila :( A to hladam iba niekoho velmi podobného mne :( no žial nič..a len pre info mam 21r

Peťaa

Fúúúha.
V prvom rade ti držím palce, pretože tým držím palce aj sama sebe. Mne je 23 a tiež stále hľadám.
Nonstop počúvam ako mám upustiť od toľkých požiadaviek, ktoré mám, pretože si v živote nikoho nenájdem. Ale úprimne, radšej budem navždy sama ako s niekým, kto mi nebude vyhovovať aspoň z veľkej časti. Možno je aj preto toľko rozchodov, rozvodov. Pretože sa ľudia hrnú do vzťahov len na základe rozbúrených hormónov, záplavu pocitov, hoci im rozum hovorí, že až tak veľa spoločného nemajú. A ja ho radšej budem počúvať, trochu z oboch. Výber partnera je pre mňa obrovské rozhodnutie. Ak sa chcem s niekým zblížiť, dívam sa na to z dlhodobého hľadiska.
Podľa tvojho popisu hľadám úplne podobný typ, ba dokonca by som si tam vedela ešte zopár vlastností pridať :-D Ale! to neznamená, že musí na 100 % všetky spĺňať alebo že nemôže mať iné „zlé“ vlastnosti. To, že žiadame, čo žiadame, nie je preto, že očakávame dokonalú bytosť. Pýtame len to, čo samé ponúkame.
A že bývame nudné a ničím nezaujmeme? :-) 100 ľudí, 100 chutí. No viem, že to percento ľudí ktorých zaujať mám a chcem, zaujmem :-)

vebe

Asi tak ako pise kiwi. A este jedna vec Laurika, dokonale zeny, na ktoru sa ty tak trochu hras byvaju nudne a nicim nezaujmu. Lebo ked niekto niekoho zaujme, ked prelietava ta iskra, to nie je o dokonalosti, vtedy dotycny nieco citi, nevie presne co, ale urcite v tom momente neriesi ci dana zena vie varit, ci to alebo, riadi sa intuiciou, pocitmi. Musis jednoducho upustit od svojich predstav, chodit na miesta kde sa s valekou pravdepodobnostou pohybuju zhruba taki ako si opisala a nechat veci na nahodu a hlavne musi byt prirodzena a otvorena pre nejake nahodne stretnutie

kiwi

Necitala som vsetko ale pri niektorých príspevkoch má až zamrazilo. Zabudli ste ze láska nie je obchod kde si vyberiem ten najlepsi tovar, vztah by mal byt zalozeny jednoducho na presvedceni ze tento clovek je mi najblizsi ako len moze byt a preto nepotrebujem aby splnal nejake moje presne kryteria. Naopak moze sa stat ze ak by sa aj našiel ten presne vysnivany napriek tomu to nebude mat tu spravnu farbu a chuť ktoru sme ocakavali. Jednoducho láska si nevybera a napriek rizikám je to tak dobre pretoze clovek casto nevie co je prenho najlepsie :-)

laurika_93

yyyyy: mozno mi nebudes verit, ale splnam vsetky tvoje predstavy :) presne s takýmito vlastnostami si predstavujem svojho ideálneho partnera :)

vebe

Laurika, ako skusena a o dost starsia zena ti mozem povedat, ze takto sa partner nehlada alebo by to bola velmi tazka cesta plna sklamani. Vies, nikto nie sme dokonali. Ten spravny, toho vlastne clovek nehlada, toho jednoduho niekde stretne a to prave vtedy ked hlada najmenej. Lebo ked upenlivo nehlada to co si vysnival, je otvoreny niekomu koho zaujme a on zaujme ju. V laske a vztahoch je to tak, ze niekoho stretnes, preleti iskra, svoje zohra chemia, ktora sa neda vyjadrit ziadnym chemickym vzorcom, ona jednoducho je a vo vztahu musi byt. Ked je iskra a chemia, vzajomna pritazlivost a urcite vlastnosti, ktore ta pritahuju, tak sa zacne rozvijat vztah, pricom stale viac objavujes vlastnosti, ktore sa ti pacia a sucasne veci ci vlastnosti, ktore sa ti az tak nepacia. Vtedy prichadza na rad schopnost posudit, ktore jeho vlastnosti su tak silne a dobre, ze doskazes tolerovat aj jeho neduhy. Ziaden muz na svete nebude nikdy splnat vsetko co si si vysnivala, rovnako ani ziadna zena

yyyyy

Su tam aj protichodne poziadavky, ale ok. Myslim, ze nesplnam maximalne jednu poziadavku, co by sa mozno dalo zmenit. Zoznam mojich poziadaviek je nizsie, ak si ich splnas, som ochotny napisat ti.

- zodpovedna za seba a svoje konanie (ziadne vyhovorky na okolnosti, riesenie problemov bez kriku a rozumne)
- primerane vzdelana (skola z ktorej si clovek zoberie len titul sa nepocita), posobi v oblasti (studuje, pracuje), ktora ju bavi a je v nej dobra (nech je to hocico prospesne), cita odborne knihy, vzdelava sa pravidelne
- zalezi jej na zdravi (kvalitna strava, pravidelny sport, ziadne diety, ziadne fastfoody, operacie prs, pouzivanie chemikalii ako farba na vlasy, antiperspiranty... povoleny je max. deodorant, ak ho pouziva na oblecenie, nie na svoju kozu...)
- vie sa postarat o rodinu (dokaze deti vychovat a zabezpecit chod domacnosti... pracovat pocas vychovy deti nie je nutne)
- rozumne travi cas (ziadny facebook, televizor, citanie bulvaru)
- primerana skromnost (nesnazit sa vyzerat lepsie ako ostatni)
- vie komunikovat a necaka, ze si muz bude vsetko domyslat
- tolerancia kariery resp. musi si vediet vybrat - bud menej casu a viac penazi alebo viac casu a menej penazi
- vdacnost za to, co ma a nehladat stale nieco lepsie
- ziadny sex s clovekom, s kym nechodila predtym aspon 15 mesiacov, zaroven ziadny sex do svojich 18tich

moze to zniet vtipne, ale ak chce niekto super partnera, sam musi byt pre neho super.

laurika_93

asi som zabudla dodat ze uz som jedného chalana mala :) a takmer splnal moje predstavy..vlastne som sa nad tým ani nezamyslala..mal aj chyby ale tie som brala ako súčasť jeho osoby, ved kazdý ích má..neskutočne som ho milovala, bol pre mna vsetkým, vedela som si s nim predstavit celý zivot..nefajčil, nebol to typ ktorý by sa chodil ozierat, miloval varenie, prirodu ...avsak mal jednu chybu..na ktorú som prisla neskôr a v čom ma velmi sklamal...že mu išlo len o sex a chcel ma len využiť :(
Doteraz mi to je velmi lúto a trvalo mi velmi dlho kym som na neho ako tak prestala mysliet.

Tak si zase nemyslite ze som az taka naročna ze by som doteraz nikoho nemala..len nestojím o to aby ma zase niekto sklamal/využil..Len chcem konečne najst tú pravu lasku pre mna :)

MultiLevel

Tak za prve - ideal neexistuje. Mozes sa s niekym len vo vela, vela veciach zhodovat, ale idealne to nebude nikdy.
Avsak, nemala by si sa zamyslat nad tym, ci idealny chlap existuje pre teba, ale ci ty dokazes byt pre niekoho idealna..........