Depresia - invalidny dôchodok

Príspevok v téme: Depresia - invalidny dôchodok
chanonn

dobry den, chcem sa vas opytat kto ma skusenosti dlhodobo z depresiou a panickou uzkostou. moj otec sa na to lieci rok a nieje schopny uz ist do prace

jeho diagoza je epizodicka paroxymalna uzkost a stredne tazka depresia.

ak mate niekto skusenosti hlavne ohladom invalidne dôchodku, ake kriteria ste museli splnat aby vam chvalili alebo nechvalili ,a kedy je najlepsie poziadat .prosim ozivte sa mi
dakujem :)

kablica

posudzuje sa len jedna hlavna diagnoza, za dalsie dg. sa moze pripocitat maximalne 10% (dokopy, nie za kazdu dg. zvlast)

Zuzula12

Kablica prosim ta nevieš či ešte plati, že sa diagnozy pri posudku zratavaju, alebo sa posudzuje iba jedna hlavna diagnoza. Ako je to teraz. Ďakujem

kablica

to nebola ironia, ale pravda. To, ze bola liecba menena trikrat, neznamena, ze je spravna a dobra. Na stredne tazku depresiu sa dava 35 az 45%, takze ak mu posudkovy lekar da do 40%, nema narok na ziadny ID. Ak bude mat dobru naladu, da mu 41 az 45%, co vsak nepredpokladam, jedine za by trpel nejakym inym telesnym tazsim ochorenim. Keby kazdy pacient so stredne tazkou depresiou mal ID, tak pomaly nik nepracuje. Navyse ak otec nebol hospitalizovany so zaverom, ze prognoza je nepriazniva (takyto zaver je v pripade stredne tazkej depresie dost zriedkavy), sance su dost slabe.

ni-ka

kablica nebola ironicka,napisala ti pravdu...na stredne tazku depresiu su naozaj najnizsie percenta-tabulkovo 35-45%...a s tym dispecerom to suvisi-pretoze id sa posudzuje aj podla toho co si robila predtym a nakolko ta tvoja choroba obmedzi...
napr.ak mas problemy s chrbticou a robila si za pasom,tak mas vyssie percenta nez by mala pani co ma problem s chrbticou a robi napr.ucitelku...

chanonn

kablica ironiu si nechaj. ak si tym presla tak nechapem tvoju ironicku poznamku . ma pracu dozpovedu ktoru uz nemoze vykonavat nieje ani schopny fungovat medzi kolektivom. liecba uz bola 3 x menena

kablica

na toto maximalne tak ciastocny ID (40%), ak bude mat posudkar "stedru" naladu...tazsie chori nemaju ID, nie stredne tazka depresia. Ak po roku stredne tazkej depresie a uzkosti nedokaze existovat, treba zmenit liecbu, nie ziadat ID...
neviem, aku pracu robi, letecky dispecer asi nie je...