Citalec uzkost depresia nezabera

Peggy23

Ahoj, vyzera to, že maš rozhadzany cely hormonalny system, prečo si si dala vybrat tie vaječniky, to sa nedalo riešit inak? A hormonalny profil ti robili? Na to ti asi antidepresiva nepomôžu.

Jarkka

Som z Bratislavy
To by som bola velmi rada keby mi niekdo poradil dobreho lekara. Ale v Bratislave ktory su dobry tak uz nechcu prijmat novych pacientov. Velmi pekne dakujem za zaujem mi pomoct aj to niekedy pomaha ked si uz clovek nevie rady. Ja som velky samotar co mi do teraz nevadilo ale odkedy mam tieto problemy tak ma to dost trapi. A manzela uz nechcem tolko zatazovat hoci sa snazi ale od oktobra je toho uz aj na neho dost. Rad by uz isiel aj na niejaku dovolenku hoci len tu na Slovensku ale ja niesom schopna ani vyjst z domu do obchodu.
A moja matka si mysli ze si vymyslam aby som za nou nemusela chodit a jej pomahat tak ma pre istotu vydedila a odkazala ze jej nemam chodit ani na pohreb. Ale ked niesom schopna ist ani do obchodu tak ako mam cestovat az na vychod. A takych problemov mam viac nez dost pre ktore sa trapim . A preto som velmi vdacna za kazdu radu ked si mozem z niekym napisat. Kedze inu rodinu nemam. Este raz velka vdaka.

zewa

Zmen lekara. Asi nevie ako liecit, ked ta hned posiela do nemocnice. Neboj sa zmeny. Keby ti ten psychiater novy nesadol, Citalec ti predpise aj obvodak.. Ja by som si urcite pytala este nejake lieky kym tento zaberie. Pytaj si anxiolytikum nejake. Do akeho mesta chodis? Mkzno ti poradime lepsieho psychiatra.

Jarkka

Nie predpisala mi to psychiatricka ale ked jej nieco poviem tak hned ma posiela do nemocnice .
Ved predsa hned kazdeho pacienta ked mu nezaberu lieky alebo ich neznasa nemusia hned hospitalizovat. Raz som sa dala nahovorit ked uz som nemohla vydrzat bola som tam tyzden kde mi nalozili do diazepanu co sa samozrejme mi ulavilo dali coaxil ktory som tam brala tri dni a isla som domov. Ani sa nepockalo ci mi to vobec zaberie co aj nezabralo a potom mi ho uz nechcela vysadit tak som sa trapila pol roka kym som ju dokazala prehovorit a presvedcit ze to nezabera.
Tak sa teraz bojim ze nezaberie ani citalec.

redka

ono zalezi aj na davkovani a forme tych viataminov.. .ci ich telo vie spracovat... s manopauzou potom suvisia hormony... na tie su zasa dalsie mozne doplnky ako maca, yam, kotvicnik... netreba to urcite vzdavat.... mate pre koho zit...

zewa

Zavolaj lekarovi, ze ti je skor horsie ako lepsie. Vypytaj si nieco na uzkost k tomu Citalecu este. Predpisal to obvodny?

Jarkka

Pani Redka ja som sa dostala do depresie a uzkosti ked mi odobrali vajecniky a prisla som do rychleho prechodu. Nakolko mam v prsniku hrcky nechceli mi dat hormonalnu liecbu. Ale problemy sa stupnovali kde mi bolo povedane ze som jedna zmala ktora ma take tazke priznaky menopauzy. Ked mi to uz dali tak som uz bola v obrovskej uzkosti a depresii. A tak sa trapim od oktobra a zatial nic nezabera. Niekdy aj ja uz premyslam ze takto nema zmysel zit drzia ma pri zdravom rozume len deti aby som im neublizila svojim unahlenym rozhodnutim a slabou trpezlivostou. I ked si to kazdy den opakujem ze musim byt trpezliva ze predsa su na tom ludia aj horsie ako ja a sa z toho dostali ale ked je vam źle taknepomaha nic. Okrem toho mam este aj velke rodinne problemy co mojej psychike tiez nerobi najlepsie.
Vitaminy beriem aj B12 aj magnezium horcik C vitamin ale vysledok zatial ziaden. Ale dakujem za zaujem pomoct. Uvitam kazdu radu ktora mi pomoze alebo aspon zlepsi naladu a povzbudi.

redka

skuste si nieco nacitat aj o alternativnych sposoboch riesenia depresii... niekedy je depresia dosledkom toho, ze nam chyba nejaka latka, ktora zasa je potrebna pre vyrobu, aktivovanie inej dolezitej latky - taky zacarovany kruh... velmi casto je to vitamin d3 (vela ludia ani len netusi, ze ma deficit), tiez vitamin B12 a dalsie zo skupiny b vitaminov, mineraly ako horcik - tam ma deficit skoro kazdy... neskusali ste si dat urobit hladinu D a B 12? ja viem je to cele zlozitejsie... sama hladam odpovede, lebo moj brat od nas navzdy odisiel po tom ako si povedal, ze uz nechce zit s psychickou chorobou... skuste si nieco nastudovat... napriklad aj kniha Syndrom travenia a psychologie sa zaobera vplyvom stravy a potravinovych doplnkov na psychiku nie len u deti s adhd, autistov, ale aj u ludi s depresiou a pod... skuste si ju precitat... sama ju este len preluskavam... bodaj by vam to pomohlo a nemuseli ste brat antidepresiva, ktore maju dalsie negativne ucinky... sama na sebe pozorujem, ze odkedy si doplnam b 12 a D3 (ten mam naozaj pod limit aj podla testov), obcas si dam aj extrakt z rodioly a skusam teraz aj SAMe.... citim sa lepsie... nemam diagnostikovanu depresiu, ale isto by mi ju potvrdili, keby som im porozpravala, co sa vo mne deje...

Jarkka

Pani Karolinka dakujem ja sa snazim to vydrzat ale uz niekedy som tak zufala ze premyslam nad tym najhorsim. A tie myslienky ma desia. Trapim sa uz od oktobra najprv ma drzali pol roka na coaxile ktory ale vobec nezabral konecne na doslovne prosenie ze uz to nezvladam som dostala citalec a teraz je mi este horsie. Nemozem ani sa stazovat ze sa citim horsie kedze som si ro sama vyprosila. Mam uz strach ze nezaberie ani ten citalec ze co budem robit potom. Zatial to manzel ako tak so mnou zvlada ale trapim sa ze ho ro prejde ked sa z toho nedostanem. Velmi tazko zvladam neziaduce ucinky AD. Rozmyslam aj nad zmenou lekarky ak to nezaberie. Este raz velmi pekne dakujem.