Alergia na Slnko

Príspevok v téme: Alergia na Slnko
ditie15

už viac rokov mám alergiu na Slnko a fakt už enviem čo s tým . Zbožnujem opalovanie , vodu , more a všetko s tým a táto alergia mi to iba kazí. Nič mi nepomáha beriem zodac , natieram sa vysokým faktorom anič. a ako pozorujem každým rokom sa mi to iba zhoršuje. najprv som mala postihnuté iba stehná , o rok to prešlo aj na zadok potom dolná čast noh neskor ruky a aj brucho. myslím že mastičky na to nepomahaju ani nič podobné , viete niekto o inej liečbe ? napr. ludové liečitelstvo alebo niečo iné .. dakujem

zuzi74

Eucerin proti alergii som pouzivala aj ja niekolko rokov. Kedze vsak prepadol v testoch kvoli potencionalne rizikovym latkam, ktore obsahuje, prestala som s nim.

lenusatko99

ešte som zabudla že ten eucerin bol špeciálne na slnečnú alergiu... lebo majú aj obyčajné krémy na opaľovanie... tieto na alergiu majú s faktorom 25 a 50

lenusatko99

Ja som dlhé roky nevedela ani že nejaká alergia na slnko existuje a ako s tým bojovať, takže som sa vždy spálila najmä v dekolte a to utrpenie so svrbením... Zvyšok dovolenky som nielen behala ale sa aj kúpala akurát v tričku... Tento rok som študovala fóra a diskusie a na základe toho som vyskúšala krém na opaľovanie eucerin... Mala som iba 25 faktor. A musím povedať že to bolo bez problémov :) Kľudne som mohla byť na slnku aj celý deň.... samozrejme výstrih som si natrela viackrát a zvyšok tela stačilo raz... A keď už zhoríte, pomáha Panthenol. Hlavné je byť natretý stále najmä rizikové partie, lebo aj 10 minút môže byť "osudných"... a hlavne na začiatku sezóny, kedy koža ešte nie je zvyknutá na slnko.

zuzi74

Ani zodac, ani ine antihistaminika nebudu zaberat na alergiu. Zial, v tejto dobe zijeme na nie velmi zdravej strave, chemicky vypestovanej zelenine a ovoci a potom sa to prejavi aj na pokozke, ked vyjdeme na slniecko. Ja osobne som sa rozhodla v prvom rade ocistit pecen, ktora je najvacsim filtrom skodlivin v celom organizme. Najlepsie vraj na nu zabera pomlete semeno ostropestreca marianskeho. S alergiou na slnku bojujem uz roky a viem velmi dobre, ake neprijemnosti su s nou spojene. Pomaha mi ju zatial tlmit opalovaci krem ladival proti alergii.

majuska005

Ja som tú slnečnú alergiu dostala tohto roku na dovolenke v Chorvátsku na 3. deň, hrôza narobili sa mi pľuzgiere, na rukách, predlaktí, v podpazuší, na dekolte, strašné pálenie, svrbenie, aj keď som sa natierala prvý deň som dala 25, potom som si dávala už 50 Astrid kids., no poviem Vám zničená dovolenka, brala som alerit, striekala pantenol a žiadne slnko, vyhádzovalo sa mi to ešte na 2. deň, aj keď som už na slnko nechodila. Je 5. de a pľuzgiere mi už zaschínajú a začinajú sa pomaličky šúpať, už by som také dačo nechcela zažiť...

ditie15

panthenol 30, to mi aj pomohlo kus ale aj tak som mala ekzém, chcela by som vyskusat opalovacie krémy proti alergii na slnko od Eucerin.. su dobre ?

kikarika1

opaľovací krém používaš bez parfumov, bez farbív a bez konzervačných látok? aký faktor používaš?
ja som mala pred 2 rokmi alergiu na predlaktí (žihľavka), tak som si kúpila opaľovací krém bez parfumov, farbív a konzervačných látok, faktor 50, vodeodolný, s aloe vera...ďalej užívam celý rok betakarotén, od 11tej do 15tej sa slnku vyhýbam, zo začiatku používam faktor 50 a keď som už hnedá, tak používam o dosť menší faktor
mne toto zaberá a alergia sa mi znova neobjavila :)