Je to normálne? - problemy so starkou a otcom

Príspevok v téme: Je to normálne? - problemy so starkou a otcom
Leni445

Ahojte...dufam ze vas neotravujem takymto DLHYM PRISPEVKOM...ale vazne potrebovala by som vediet vas nazor...byvam v dome so starkou, otcom a bratom, mamu uz nemam...mam 20 rokov. Moja starka nie je tá typicka milujuca babka, ktora vnucatam stale nieco dava a neustale ich rozmaznava atd. Ona neustale kazdeho riesi, rozobera ohovara,jej názory su ,,svate,, a ine neberie do uvahy vobec nevidi ze doba kusok pokrocila ( ma 75 rokov).U nas je hlavovou rodiny ona,ona co povie to sa musi robit. Moj otec nema ani svoj vlastny nazor a ak aj hej ked zisti aky ma starka na danu vec nazor tak ho potom zdiela. Mna neustale ohovara, celej rodine hovori ako sa len flakam,a nic nerobim,otca stale stve proti mne a to takto rozoberaju aj brata.Sme ich vzdy aktualnou temou nech sa hocikedy rozpravaju. Pritom ja doma robim vsetky domace prace-varim, periem, upratujem a aj ,,chlapske roboty proste vsetko..nemozem ist niekam na par dni lebo kto bude doma varit, ved chudiatka 4 dospely ludia bezomna nevyziju :( v zivote som nebola napr. spat u kamaratky lebo starkej sa to nepaci(co mam co chodit ku kamaratkam domov a nebodaj este spat tam), cez tyzden ist von tiez nic lebo sa nemam co flakat a proste stale len zakazy..dobre bolo len kym som bola doma pomahala a nic nechcela...lenze mam uz 20 rokov a uz ma takyto zivot prestal bavit sa len prisposobvat starkynim nazorom na zivot...mam priatela ma 23 rokov a nemozem chodit k nemu domov ani len na navstevu nie este spat...sme spolu 1,5 roka a takto to uz nejde dalej..starka zacne robit sceny ked tam chcem ist nadavat mi ze som fl*ndra,s*ka no zda sa vam take spravanie od starkej normalne? som dospela mam pravo na svoj zivot ale neakceptuju ma ako seberovnu :( Teraz sa vyskytla prilezitost pracovat v meste odkial je priatel a byvala by som unho lenze mam obavy s reakcie nasich(zase mi to zatrhnu a budu nadavat a vyhrazat sa bitkou )... Ja studujem na VS ako aj priatel ale napriek tomu obaja pracujeme...Chcem sa s tohto blazinca odstahovat lebo ine vychodisko nevidim...mam privat mam si ho s coho platit..co si myslit o mojej situacii doma? a odstahovani vyskoskolaka s domu ak ma pracu a peniaze na zivot?

Leni445

b. blbe komenty si odpust ;)Teraz aktualne ma starka zlomenu ruku a keby odidem postve celu rodinu proti mne ze som sa na nich vykaslala..a podla nich je to uplne normalne spravanie ake maju voci nam...obcasne vypinanie elektriky aby sme sli spat,teplej vody to uz ani nwm preco atd. dobre je len ked robime co povedia..ja sa neprisposobujem jej nazorom ved preto sa stale hadame..no to pohrozenie policiu to nic pre oca neznamena ona ma ine zmyslanie..no o tej praci sa im v najlblizsich dnoch chystam povedat a to uz viem ako to potom bude doma prebiehat-krik,nadavky a vyhrazky ale to bude asi ten moment kedy sa rozhodnem odist

LiluM3

No ako to tak citam, mna by uz davno porazilo...holka, zbal sa a osamostatni sa, v Tvojom veku to nieje ziadne tabu, pretoze ako tak citam ze im robis sluzku, bude to trvat dovtedy kym neodides. Odid...zbytocne sa Ti budu vyhrazat cim kolvek, nemozu Ti vobec nic, si dospela...drzim palce :)

alone:)

Ak máš peniaze na život, tak už si dávno mala byť z domu preč! Na čo čakáš? Kým ťa priateľ opustí, lebo ho to prestane baviť? Si dospelá, ži svoj život a na starkú a jej názory kašli. Ja som tiež mala divnú starkú, ktorá ma nemala rada, ale nikdy by som sa jej názorom neprispôsobovala ako ty...vlastne nechápem, čo ťa k tomu vedie, že sa nechávaš takto obmedzovať a ešte to vyhrážanie bitkou je na smiech. Keby na teba vztiahli ruku, stačí pohroziť, že zavoláš políciu, pretože ide o napadnutie dospelého človeka iným dospelým človekom.
Ak ti môžem poradiť-zbaľ si kufor a choď bývať s priateľom na privát.