Mykóza vs. Laktobacilóza

Príspevok v téme: Mykóza vs. Laktobacilóza
XXX2

Ahojte. Už asi 2 a pol roka trpím na neustály biely výtok, raz gélovitý, potom tekutý ako vodička, v závislosti od cyklu (všimla som si). Lekár mi predpísal už hádam všeličo možné (Dalacin, Macmiror, ...) brala som aj Jenamazol, Canesten, Rosalgin,... vždy v časových odstupoch, aby som si totálne nezničila prostredie. Teraz beriem probiotiká Candistop (ale mám pocit, že tiež nezaberajú). Výsledky som mala negatívne a môj lekár si myslí, že mi už šibe. No určite ma to páli len tak... :/ Až som jedného dňa išla k inej lekárke, a to čo môj lekár povedal, že nič nie je, gynekologička so samozrejmosťou povedala, že je mykóza. Lenže jej liečba mi takisto nejak nepomohla. Až som začala študovať a napadlo mi, či nemôže ísť o laktobacilózu (príznaky ako pri mykóze, ale lieky na mykózu môžu výtok ešte zhoršovať.) A presne to sa mi dialo. Ani ten Candistop mi vôbec nepomáha, a to mi zostáva už len pár tabliet. Nikto mi nezmeral Ph výtoku, tak som si zaobstarala prúžky na meranie kyslosti. Myslela som si, že nakoľko môj výtok zapácha kyslo, budem mať Ph veľmi nízke, ale ono mi to ukázalo hodnotu cca 6. A niekde som čítala, že hodnota nad 5,5 je mykóza a pod 5,5 je laktobacilóza.... ja už neviem ani na čo sa vlastne liečiť, chcem začať s protikvasinkovou dietou, ale ani neviem, či sa to oplatí... máte s tým skúsenosti?

odpovedam

v tom pripade by som skusila koznu. mozno ju len svrbi koza, mozno nie je problem v intimnom zdravi. ved ked vysli vysledky negativne, nic sa nenaslo, tak potom je aj zbytocne si narusat prostredie vo vnutri, ked je problem vonku. ak teda chapem spravne. sorry za spomalenost, spim teraz len 4 hodky denne :-)

redka

no musim spomalit... nedocitala som cely tvoj prispevok.. pardon... :) reagovala som rychlejsie ako som si to docitala :D

inaac robili ti rozbory aj na ine ochorenia? ureaplazmy, mykoplazmy, chlamydie? cite tieto nemaju taketo priznaky, vacsinou su bezpriznakove ale skus s aj na toto pozriet...

nedavno mi jedna alternativna "lekarka" ponukala nejake gulicky s cinskymi bylinkami do posvy... nemam vyskusane ale vraj to od nej beru aj gynekologicky pre pripady, kde si uz nevedia dat rady klasickou medicinou...

odpovedam

No teraz som dopletena z toho, co pises. Je uplne normalne mat vytok. Meni sa pocas cyklu a ma svoj vyznam. Pocas ovulacie je priesvitny, redsi, ma za ulohu pomahat spermiam dostat sa ku krcku maternice. Pocas neplodnych dni je hustejsi, biely, ma za ulohu posobit ako bariera pred vstupom spermii do maternice.

Chapem spravne, ze tento fyziologicky vytok si si liecila? Normalne pH posvy by sa malo pohybovat okolo 3,5-3,8.

Hlavne si nedavaj samoliecbu. radsej zmen lekara, odporucania najdes u kamosiek alebo aj tu na fore. Co sa tyka svrbenia, tak ti ho moze sposobovat aj latka na gatkach, intimna hygiena, praci prasok ci mozes mat jednoducho citlivu pokozku. jeden symptom na chorobu nestaci. to potom nie je choroba.