Mykóza vs. Laktobacilóza

Príspevok v téme: Mykóza vs. Laktobacilóza
XXX2

Ahojte. Už asi 2 a pol roka trpím na neustály biely výtok, raz gélovitý, potom tekutý ako vodička, v závislosti od cyklu (všimla som si). Lekár mi predpísal už hádam všeličo možné (Dalacin, Macmiror, ...) brala som aj Jenamazol, Canesten, Rosalgin,... vždy v časových odstupoch, aby som si totálne nezničila prostredie. Teraz beriem probiotiká Candistop (ale mám pocit, že tiež nezaberajú). Výsledky som mala negatívne a môj lekár si myslí, že mi už šibe. No určite ma to páli len tak... :/ Až som jedného dňa išla k inej lekárke, a to čo môj lekár povedal, že nič nie je, gynekologička so samozrejmosťou povedala, že je mykóza. Lenže jej liečba mi takisto nejak nepomohla. Až som začala študovať a napadlo mi, či nemôže ísť o laktobacilózu (príznaky ako pri mykóze, ale lieky na mykózu môžu výtok ešte zhoršovať.) A presne to sa mi dialo. Ani ten Candistop mi vôbec nepomáha, a to mi zostáva už len pár tabliet. Nikto mi nezmeral Ph výtoku, tak som si zaobstarala prúžky na meranie kyslosti. Myslela som si, že nakoľko môj výtok zapácha kyslo, budem mať Ph veľmi nízke, ale ono mi to ukázalo hodnotu cca 6. A niekde som čítala, že hodnota nad 5,5 je mykóza a pod 5,5 je laktobacilóza.... ja už neviem ani na čo sa vlastne liečiť, chcem začať s protikvasinkovou dietou, ale ani neviem, či sa to oplatí... máte s tým skúsenosti?

redka

ak ta lekar odbije a nebude ti chciet testy urobit, tak by som sla aj inou cestou... zisti si moznosti vysetrenia za hotove peniaze... co som pozerala niektore vysetrenia urobia za babku... len si treba zistit ako maju riesene odbery... niektore maju svoje odberove centra a ine zasa pozaduju, aby ti odber urobil tvoj lekar a ty im len donesies vzorku na vystrenie... ale podla mna potomz a takyto extra odber budes nieco platit aj lekarovi, lebo s to da povazovat za nejaky nadstandard... ale to je len moj nazor, nemam to tak nastudovane... viem len, ze ked som si chcela nechat skontrolovat iste hodnoty v krvi nad ramec beznej preventivnej prehliadky, lekarka mi povedala, ze je to mozne, ze mi da taky dotaznik, kde si vyskrtam co chcem dat skontrolovat a s tym potom pojdem do laboratoria a oni mi to za urhadu urobia... potom som volala aj do spolocnosti hpl a tam mi povedali, ze si musim doniest vzorku sama od lekarky a oni ju len vysetria... niekde maju aj odberove centra ale v nasom meste nie....

Maoam

pri pH6 je lactobaciloza prakticky vylucena

treba zopakovat stery na citlivost a kultivaciu, moze ist o bakterialnu vaginozu alebo jednoducho dysmikrobiu, nemusis mat priamo infekciu, ale narusenu vag. floru, stipanie a palenie byva aj pri ekzemoch a narusenej sliznici ako takej (mikrotrhlinky), takze treba to dokladne vysetrit, na to sa ide potom inak, chce to uplne inu liecbu

lokalnych aplikacii uz bolo dost, floru treba znovu vybudovat lactobacilmi priamo do posvy + dbat o zdravu crevnu floru, eliminovat sacharidy, jednoduche cukry a ak gynekolog nepomoze, nastupi dermatolog, pretoze ak je iny sliznicny problem, ekzem, lichen atd., tak treba aj inu liecbu a kozni lekari maju s tymto viac skusenosti, ozvi sa potom

odpovedam

tak naozaj zmen lekara a zdorazni, ze chces kompletne testy, nielen na kvasinky. ale budes za to pravdepodobne doplacat. ak mas trvalejsie problemy, tak ta lekar mal poslat na imunologiu. ak mas znizenu imunitu, mozes sa liecit, kolko chces a nic nemusi zabrat. Takze opat chod na kultivacie, k inemu gynekologovi a tu dietu si vyskusaj. Tam vsak nejde len o to, ze nejes sladke. Ziadne sacharidy by si nemala jest - teda ani zemiaky, ryzu, mliecne vyrobky, cestoviny, muku, pecivo, obilniny, ovocie, ani rajciny. z ovocia mozes len nizkosacharidove - bobulovite a citrusove.

XXX2

a ano, svrbi to aj obcas vo vnutri, no len kratko a potom to prestane. Podla toho merania Ph to zjavne nie je v poriadku, ak pises ze ma byt 3,8 :( Vyskusali by ste protikvasinkovu dietu, wobenzym, oreganovy olej alebo nieco ine? Este sa raz chystam k tej doktorke, ale ked mi opat prepise nejake antimykotika a opat nepomozu, uz mi asi dojdu vsetky moznosti :(

XXX2

umyvam sa uz len cistou vodou, nohavicky nosim bavlnene atd atd... na tieto veci som uz bola upozornena a nastudovala som si, nejem ani sladke na kolko mi fakt nechuti. Urcite to nie je len kozny problem, pali ma to takmer stale, vytok je biely a vobec nie taky priesvitny aky ma byt, niekedy dokonca akoby trosku zrazeny... aj pysky mam nejake cervene, citlive. zdrave to urcite nie je :( testy mi na nic ine nerobili a zda sa mi, akoby moj lekar ani nemal snahu. Chcem zmenit gynekologa, lebo tento je tak velmi "ochotny"... :/

redka

problem moze byt este aj vo vode... na umyvanie pouzivas nejake pripravky? skus len obycajnu vodu ale aj ta samotna moze sposobovoat problemy... svrbenie je len na povrchu alebo aj vo vnútri posve? inac ide aj o techniku umyvania... docitala som sa ze niektore baby si vyplachuju posvnu zvnutra vodou ci vymyvaju prstom!!!! tak to by som sa nedivila keby z toho potom mali problemy

redka

problem moze byt este aj vo vode... na umyvanie pouzivas nejake pripravky? skus len obycajnu vodu ale aj ta samotna moze sposobovoat problemy... svrbenie je len na povrchu alebo aj vo vnútri posve? inac ide aj o techniku umyvania... docitala som sa ze niektore baby si vyplachuju posvnu zvnutra vodou ci vymyvaju prstom!!!! tak to by som sa nedivila keby z toho potom mali problemy