Už nechcem nízke sebavedomie a SF

Príspevok v téme: Už nechcem nízke sebavedomie a SF
andrej159

Zdravím mam 17 rokov a mam socialnu fobiu a nizke sebavedomie. Nepaci sa mi moj vyzor(vyrážky a pehy...) aj ked ludia vravia že som pekný.Najviac mi však vadí to že sa hanbím rozprávat pred celou triedou pretoze sa zacnem triast rychlo mi bije srdce a začnem sa červenať.

Chcem byt uvolnení a nie vystresovany a v úzkostiach :(

Ako sa toho mam zbavit,prosím poradte.

Dzuli

andrej ja som mala tento istý problem. mala som problémy sama so sebou, neakceptovala som samú seba a začala u mňa bulímia, trápila som sa stále som po nociach plakávala. vtedy mi doplo že musím vyhľadať odborníka tak som začala navštevovať psychologičku a povedala mi, že mám tendenciu mať časte uzkosti. navšetevovala som ju pravidelne asi 3-4 mesiace a problemy sa časom vyriešili všetko som si dala doporiadku v hlave ale stále mám problémy s tým, že bývam červená keď mám pred veľa ľuďmi rozprávať alebo niečo čítať a zajakávam sa a tie tvoje pehy vôbec nerieš ja som vždy túžila mať pehy :) keď chceš napíš mi tvoj mail a môžme sa porozprávať

andrej159

Motivacnu literaturu som cital a aj sa chcem dalej osobne rozvíjat ale hlavne sa chcem zbavit tej neistoty a nesmelosti teraz.
Citam o tom kto čo píše o socialnej fobii a cervenani asi 3 roky ale nejako mi to nepomáha.

venovat sa niečomu a s niekym je asi najrychlejši sposob ako sa toho zbavit

lilly123456

vidis to...musis sportovat dalej.. aj ked viem, ze teraz je problem pozhanat sa medzi chalanmi na nejaky kolektivny sport, ale urcite sa nieco najde..:) bude ti to prinasat uvolnenie, a to, ze sa s nimi necitis dobre na pive, no tak s tym sa budu musiet zmierit, casom ako budes spoznavat viac a viac ludi, najdes takych, ktori budu podobni tebe.. :) len sa nesmies s tymto vzdavat...venuj sa comukolvek, comu si sa doteraz chcel, prinesie ti to radost a budes sa citit lepsie.. :!

Loba

Tak sportuj, to mas fajn, ze ta to bavi :-) Pri tom sa uvolnis, odreagujes, zbavis zbytocnych hluposti, co nam zatazuju hlavu.
Skusal si si citat nejaku motivacnu literaturu? Alebo pozri si napriklad toto: www.seberizeni.cz . Mne sa to video paci.

a zistis, ze to vsetko "budem sa cervenat" a "nedokazem to a to" si robis ty sam. A chces to zmenit? Predpokladam, ze ano, ked pises sem.

andrej159

Nie nikomu som to nepovedal.
Kamarati sa bavia rozprávanim pri pive alebo kofole a ked som bol z nimi nebol som taky uvolneny myslym na to ze spravim nieco zle alebo sa zacnem cervenat. Ked som s kamaratmi a je tma alebo sportujeme tak vtedy som viac uvolneny a istejši .

lilly123456

to, že nemáš "najlepšieho kamaráta" je podla mna ok, ani ja som nikdy nemala, teda niekoho som zan nepovazovala, s kazdym kamaratom som totiz rada robila inu cinnost a kazdeho som si vazila pre nieco ine.. :) uz si sa skusal niekomu rozpravat o svojich problemoch? nejakej rodine, kamoske, komukolvek..?
pises, ze nechodis von s kamosmi.. akym stylom sa bavia tvoji kamarati a akym stylom sa bavis ty? :) nechces tu dat na seba nejaky kontakt?

andrej159

Kamarátov mam ale von nechodím.
A takeho ze najlepsieho kamarata nemam
Z rodičmi vychádzam dobre aj ked otca velmi často nevidím pretože chodí do česka robiť.

najlepši bude asi trening nie ?

lilly123456

tym ze sa ti nepaci svoj vyzor, si asi prejde fakt kazdy.. ja som mala v tvojom veku tiez asi najvacsi problem so svojim vyzorom a ked sa na to pozriem spatne, mam pocit, ze prave vtedy som najlepsie vyzerala, :D a neskutocne by som vratila casy 17tky.. :) pehy su velmi pekne a vyrazky ma takmer kazdy pubertak, len ty si ich sa sebe vsimas viac ako ostatne veci, nevidis sa ako celok, vidis len vyrazky... pritom podla toho co hovoris, ako celok musis vyzerat dobre ;) a s tymi ostatnymi problemami, mal by si podla mna skusit ist ku psychologovi, mozno ti bude vediet pomoct, ak je to take zle, no najprv napis, ci mas nejakych dobrych kamosov a ake mas vztahy s rodicmi? pretoze si myslim, ze nizke sebavedomie ma nieco s vychovou u rodicov.. :) hlavne sa neboj, o nejaky cas pride kocka, ktora ti sebavedomie zvysi o 100% :) a to stresovanie v skole..no ja napriklad som na vyske, kazdy tyzden musim odpvoedat, niekedy sa mi stane ze sa strasne bojim a neviem ani len ako sa volam ja, nie to este ako sa vola ten vaz, ktory vytiahne doktorka pinzetou :D som cela cervena a spotena.. a polka mojich spoluziakov to iste... takze nie si jediny, a vsimla som, ze na to casto ucitelia beru ohlad.. a na spoluziakov ser.. ziadny z nich nie je dokonaly, a ked to nechapu, nech sa___ - casom, no mozno nie na strednej, budes mat spoluziakov, ktori budu vyspelejsi a nebudu to riesit, - oni sami budu stresovat.. :)

bubin

existuju kurzy retoriky, lenze tie su pre ludi, ktori sa planuju zivit rozpravanim, nie pre stredoskolakov. navyse nie su zadarmo. spravil by si najlepsie, ak by si zasiel k tomu psychologovi. je to anonymne, nemas o tom zaznam v zdravotnej karte a nepotrebujes vymennny listok od obvodaka. jednoducho tam prides a objednas si termin. popri psychologovi si mozes pomoct aj sam. staci, ak si doma zoberies knihu a budes ju citat nahlas. snaz sa citat co najhlasnesie a bez chyb, zameraj sa na pravidelne dychanie. mozes si sam robit aj retoricke cvicenia. problematiku najdes na nete. ku psychologovi by som na tvojom mieste ale rozhodne zasiel.

Loba

Tak skus ho navstivit. On ti urcite poradi viac.

A tamto s tym vzhladom, tym si asi kazdy v istej etape zivota prejde, ale zistis casom, ze to vobec nie je pravda. A ze kazdy sme vynimocny.

Hlavne sa netreba porovnavat, nikdy s nikym, to vobec nikam nevedie.