Vaginálne tabletky

Príspevok v téme: Vaginálne tabletky
alma

Gynekologička mi predpísala vaginálne tabletky, kvôli istému druhu výtoku. Zavádzajú sa hlboko, pomocou aplikátora, pred spaním. Ráno, keď som sa posadila, mi ale celý obsah polorozmočenej tabletky vytiekol spolu s výtokom von. Nie je to chyba a nemalo sa vstrebať všetko? Beriem ich prvý raz, a v letáčiku sa o tom nič nepíše, preto sa pýtam. Aké s tým máte skúsenosti?

sob rudolf

Žiadny vaginálne podávaný liek sa nevstrebe úplne bez stopy, vždy niečo vytečie. Na noc sa takéto lieky podávajú práve preto, aby čo najviac pôsobili na mieste, kde majú a nevytiekli hneď - to by sa stalo, ak by si si ich dala cez deň a robila čo bežne - šport a pod. A nosenie vložky, resp. intímky na noc by malo byť samozrejmosťou, najmä ak ide o farebné lieky :).

Verrum

minimalne sa na tych 15 - 30 minut nepohni v posteli, a moc sa netrep keď sa otáčaš na druhu stranu, alebo chod skoršie si akože lahnut a vydržať zatiaľ dačo rob, pozeraj telku, a nehýb sa.. to máš jedno. a aj lepšie. čiže hned nezaspíš.

redka

no moze sa to stat, daj si na tych par dni vlozku... vecer ked zavedies tabletu, tak sa uz snaz nevstavat... az rano...