Mám anorexiu?

Príspevok v téme: Mám anorexiu?
calma

Môj problém je v tom že každé jedlo nezjem bez toho aby som si ho neodvážila a vždy musím poznať jeho kalorickú hodnotu. Jem len zdravé veci a keď mám pred sebou nejaké nezdravé jedlo mám strašné nervy, trasie ma a hrozne nadávam. Mám 15 rokov, 176 cm a 50 kg. Môj denný príjem je 6800 kJ, a keď mi chýba niekoľko kJ do 6800 kJ, niečo vždy si zjem. Neviete mi pomôcť? :(((

Lolly

Júúj moja zlatá, máš problém s názvom porucha prijímu potravy... Inak povedané mentálna anorexia, čo je vážne... Ja Ti pomôžem jedine v tom, že Ti poradím aby si vyhladala psychológa/psychiatra... Si v počiatkoch, tak to rýchlo zober do vlastných rúk, aby to, čo vraví Žužova, nebola pravda (i keď sama si myslím, že pokiaľ svoj prístup nezmeníš, to pravda bude) ... Držím Ti palce... a poradím ešte jedno: Hľadaj... dôvod prečo, kamarátov, nezostávaj doma, rob čo ťa baví... a snaž sa nemyslieť na jedlo, aj keď je to ťažké, sama to viem :) Sú oveľa krajšie a dôležitejšie veci ako počítanie kalórii a váženie potravín ;) Ver mi! Drž sa :)

Žužova

sewie presne ..už aj mne to ide už hore krkom každa 5 tema ,,mam anorexiu?" ,,ona dobre vie že ju ma alebo ju mat bude ,presne hladaju asi len nejake potvrdenie aby sa usvedčili že ju macherky,že ju maju ...

sewie

ja neviem, ale zacinam mat z tychto tem pocit ze mat anorexiu je akoze nejaka moda...uz mi to ani nepride ze sa baby boja ze maju anorexiu ale hladaju "potvrdenie", ze "juchuu mas ju"! napr ta prva veta tu mi pride ako opisana z nejakej brozurky o anorexii...ako nechcem byt sprosta ale....mimochodom ja sama som vyliecena anorekticka a tieto temy mi uz zacinaju byt dost podozrive...
calma ja nemam tusenie aku pomoc ocakavas...co vlastne chces? naucit sa jest normalne, prestat sa zaoberat kaloriami? alebo co?na to by si mala ist za psychologom a zistit z akeho dovodu to zacalo...

Žužova

nechápem akoby sme ti mali pomoct ? chcheš schudnut takže si poradit nedáš ....neboj bude to ešte horšie..