Kliest

Príspevok v téme: Kliest
atica

Dobry den...vcera sme boli na Cervenom kameni a az dnes som si nasla malinkeho kliesta , vybrala som ho mydlom na vreckovke, myslim, ze ma aj hlavicku a trocha sa hybal...
miesto po vpichu je cervene...je tak vela nazorov na vyberanie a reakcii po vpichu,ze clovek sa nevie zorientovat... vraj sa ma dat do troch tyzdnov skontrolovat aj krv? je to prehnane? mate nejake osobne skusenosti? ako rozpoznam ci a kedy ist k lekarovi? treba vzdy nasadit antibiotika?
dakujem za pripadne odpovede...

iveta

Ahojte všetci.Mám 31 a včera som mala prvýkrát v živote kliešťa.Viete si predstaviť,ako som spanikárila.Priateľ mi ho vytiahol krúživými pohybmi s olejom na prste,ale neupozornil ma,že si to mám niečím vydezinfikovať.Hrozí mi niečo,keď som si to miesto ničím nevyčistila?Ďakujem.

lymska borelioza

Kliešť je prenášač /aj/ infekčnej choroby Lymskej boreliozy.V praxi som tomu uveril až keď ma takáto potvora infikovala.Cca v marci som si na lýtku /zadná strana/objavil takmer neprisatého kliešťa-odstránil som ho,vydezinfikoval,po troch dňoch ok./Chyba lávky/.Po 4-5 týždňoch úplného zhojenia rany červená škvrna ca 12 cm v priemere,opuch,horúčky,bolesti šije,tŕpnutie medzi lopatkami,tak som prehľadal internet a prišiel na stopu.Prístup obv.Mudr.bol ZANEDBANÍM primárnej lek.starostlivosti-žiadne odb.vyšetrenie,dal mi Fenistil a odporúčanie na studené zábaly.Až po troch dňoch,keď príznaky neustupovali,mi na moju výslovnú žiadosť predpísal antibiotiká-na 5 dní./Pri tomto ochorení je nutné dodržať 14-21 dňové perorálne podávanie -z dôvodu dlhého prežívania baktérii/.Aj takto/bohužiaľ /funguje naše zdravotníctvo,do ktorého prispievam už 25 rokov.Ak máte záujem o viac info,skúste:boreliosa.cz všetkým pevné zdravie a nech sa s nakazencom nikdy nestretnete!Veľa šťastia!

ivu3a

borelioya sa prejavi takym cervenym kruhom, okolo miesta kde bol prichiteny kliest, ale vnutro nie je cervene.. takze sa skor vytvory cervena kruznica :P ... ale to po par dnoch prejde a uz sa to potom tazko diagnostikuje

basik

zdravim,my sme sa vcera vratili s chaty nasiel som si kliesta vybral som si ho tocenim proti smeru hodiniek a asi mi tam nic nesostalo este som si to vydezinfikoval ale mam to zatial len cervene a akokeby taky cerveny pasik od vpichu a je to tak ako keby pupák povedzte prosim ci sa nemusim bat alebo treba zajst k lekarovi
Dakujem...

RNG

Krvnym stykom sa prenasaju rozne choroby velmi ucinne.
Kliest prenasa mnozstvo chorob, okrem borelioz. niekolko druhov nebezpecnych virusov, rozne krvne parazity, vcitane babeliozy a podobne.
Takze postipnutie nakazenym kliestom(a na Slovensku ich bolo podla literatury az 60% nakazenych v niektorych oblastiach, podla uverejnenych sprav!!!)moze doniest NARAZ aj boreliozu, aj babeliozu aj niekolko virusov, z ktorych niektore mozu sposobit dokonca zapal mozgovych blan.
Borelioza sa nemusi mnoho rokov prejavit nijak.
Virusy telo obvykle znici za par dni s priznakmi ako pri chripkach(horucky, slabost, hnacky, tecenie z nosa...)
Babeliza moze posobit dlho v tele, pokial ju lekari diagnozuju. Preto je tak vysoke percento ludi nakazenych roznymi parazitami dnes, je slaba detekcia a ludia s nimi mozu zit cely zivot.
Ale aj borelioza, aj chlamidie aj parazity oslabuju imunitu a otvaraju dvere pre ine infekcie, vcitane smrtelne nebezpecnych a rakoviny.
Pritomnoat boreliozy sa u niekoho prejavi postupnym rozpadom klbov(osteoartritida to nazyvaju, "autoimunna"), tiez utokom na nervovy system(zapaly nervov a rozne nervove "autoimunne")a ine zdanlivo ine choroby.
Kedze je to choroba dobre skryvajuca sa, tazko sa diagnozuje. A je velmi pomalo vyvijajuca sa, takze casto ju povazuju za proces starnutia.

kalina

RNG prosim ta pekne, ako sa taka bolerioza prejavuje?
a co babebioza ci tak nejak, to je co za ochorenie, to objavili nejake nove ze tiez klieste komare a tak prenasaju...

michala

dobry den...moj pes ma kliesta a kedze je velmi maly tak mi robilo problem mu ho vytiahnut tak som trocha pockala kym bude vacsi...a dnes som sa mu nato pozerala a okolo toho kiesta ma dost zacervenane...nemal to od zaciatku...co to moze byt?prosiim poradte

gkjofkg hbokblm

Neviete nahodou ako vyzera kliest na kozi? proste ked sa prisaje ze ci z neho nieco trci??? Nevyzera ako znamienko?ze??