Ako sa zbaviť tuku / vysekať sa

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť tuku / vysekať sa
Lucis

Zdravím, chcela by som sa spýtať niekoho kto sa vyzná ako dám dole tuky - konkretne ako sa vysekam. Stravujem sa racionalne, malo sacharidov, dostatok bielkovin, zdravych tukov, zeleniny, vody. Nedrzim hladovku ani ziadnu dietu, len sa najem 5-6krat denne po mensich porciach. 3-4krat do tyzdna cvicim, na zaciatok kardio a nasledne posilujuci trening anaerobne cvicenie. Davam si pozor aj na pulz. Dovolim si povedat ze mam dost silne svalstvo a som v zacarovanom kruchu. Potrebujem sa "vysekat". Citim si brusne svaly, no stale ich obaluje tuk. Ked som skusala obmedzit stravu, zvysit trening, jest menej tak sa mi akurat prepol metabolizmus do setrneho rezimu a priberala som asi aj z vody. Tak prosim, odporucte mi nieco z coho zmizne ten hnusny tuk nech mozem predviest uz tie tehlicky,
VOPRED DAKUJEM VSETKYM ZA REAKCIE

Luccia666

ahoj prosimta ak vieš po anglicky tak si prečítaj o tejto holke www.zoedaly.com. V skratke je fitnesska a na začiatku kariéry tiež držala také predsúťažné diety na vysekanie. Neskôr s tým skoncovala, lebo jej to ničilo metabolizmus a taktiež mala problémy s menštruáciou atď. V podstate zrýchlila si metabolizmus tým, že sacharidy (komplexné!!!!!!!!!!!!!!) jedla aj večer, 5 až 6 jedál denne v malých porciách a moc si to nepamätám ale mala kalórie okolo 2500 a zvyšovala aby nikdy u nej nedošlo ku katabolizmu. Podľa nej sa začala stravovať aj moja sestra a po roku má súťažnú formu a to je aj sladké, čokoládu je schopná ziesť sama a celú na posedenie :), po kila zmrzliny atď. Neje to každý deň ale tak tri krát do týždňa má to sladké ale porste je to životný štýl. držím palce :)

creoonZA

Obmedziť tuk?? Nezmyslel !!!!!
Pulzna frekvencia je dôležitá orienyacia okolo 120bpm. Ako mozes cvicit a mysliet si ze 170 bpm spalis tuk.

Po tretie nezmysel. Cvičenie v obdobi rysovania nema ucel dvihat velke vahy. Teda je dobre rozdelovat sacharidy postupne na cely dden. Teda kardio po treningu ktorý je zameraný na vysoke pocty s intenzitou. Je bonus
, .
Teda nepis mýty ...

odpovedam

Venujem sa fitnessu ako zalube, mojim cielom je pribrat a cvicim v prostredi profi trenerov a sutaziacich fitnessiek a kulturistov. ale ja sama to mam len ako oblubenu cinnost, mam rada tazsie vahy. Ja teraz vylucujem sacharidy kvoli plesniam v plucach, kedze sa zivia sacharidom, takze ano, nie je to zdrave, je to pre telo sok, ale paradoxne mam v ketoze viac energie. Z kratkodobeho hladiska je ketoza prospesna, z dlhodobeho skodliva. No ja sa hlavne chcem vyliecit, pretoze mam nizku imunitu pre neustale branie antibiotik na opakovane zapaly pluc. Samozrejme, aj ja by som rada byt vysekana, ale este nemam ani poriadny objem :-).

Slade

Uz sacharidove vlny su velky zasah do ludskeho organizmu a nie to este ketonicka dieta. Ja som bol v ketoze tyzden a stacilo mi. Nikdy viac to nerobim. Ja rysujem pomaly a isto a to nasledovne. 5 dni mam obmedzene sacharidy a 2 dni, napriklad streda, nedela, sa nimi dopujem. Robim to preto, aby si telo nezvyklo na zmenseny prijem energie pocas 5 dni. Do fitka chodim 3x tyzdenne, kardio robim 2x tyzdenne tak ako to napisala odpovedam.Ulohou naseho tela je si zvyknut na vsetko. Cize ho treba stale prekvapovat. odpovedam, ty si fitnesska ?

odpovedam

no a mala si abstak? Mne bolo v kuse na odpadnutie, na vracanie, bolela ma hlava. Ale inak som to prekonala lahsie nez pred rokom, ked som mala neovladatelne chute na sladke a bola som velmi nervozna a depresivna. sekanie je naozaj na mesiace driny. Vezmi si, ze fitnessky sekaju 4 mesiace pred prvymi sutazami. Su na diete a v kuse hladne. Pomaha zuvat zuvacky, teda aspon trosku to pomaha. A preco to vlastne chces? Iba tak ci je tam aj iny ciel?

Lucis

Vsak prave ze po tyh dvoch tyzdnoch som to vzdala. Bola som na tuniakoch z konzervy bielych jogurtoch a cinskom salate a rajcinach. nevydrzala som to vzdala som to. Tak vypracovane telo je zrejme pre tych vytrvalejsich, co ja asi nebudem :/

odpovedam

tak na kazdeho mozno funguje nieco ine, ja s tym problem zatial nemam a tuk ide dole. No vyvazena zdrava strava na vysekanie nie je :-). Na vysekanie je potrebne uplne stlacit sacharidy na minimum. ja ich mam okolo 30-40 gramov denne a samozrejme som skoro vzdy hladna. Nic prijemne. Preto to nie je ani udrzatelne, hlavne pre zenu. Mala by si sa dostat do ketozy, kedy tvoje telo bude spalovat ako energiu tuk, nie sacharid. to docielis prave tym, ze sacharidy vysadis, prezijes hnusny abstak a potom tvoje telo zacne palit tuk ako nahradu sacharidu.

Ja jem omelety, mliecne vyrobky, zeleninu (aj listovu, aj dusenu) a strasne vela ryb, ovocie nizkosacharidove - bobulovite a citrusove, a to je asi aj vsetko, ked tak premyslam...

Lucis

No rysujem je asi silny vyraz, ale uz mesiac a pol sa oto pokusam, ked som obmedzila energeticky prijem uplne som sa prepla do setriaceho rezimu a ziadne vysledky skor som este pribrala.V takomto rezime som vydrzala dva tyzdne, ale ked som sa raz pozrela do zrkadla tak som si povedala dost a vratila som sa k vyvazenej zdravej strave. Mas teda nejake typy ako casto / ake porcie jest a podobne, budem moc moc rada ak mi poradis :))