Ako naučiť "R"

Anonym..

Ahojte mam 15 rokov a neviem hovorit R ked som bol maly 7-8rokov chodil som 1-2mesiace logopedicke raz to tyzdna ale nepomohlo hambim sa zato da sa to naucit?

rackana

vela deti ma tento problem,ja mam 18 a tiez ho mam, ucim sa francuzstinu a je to len plus,skus s nim robit cvicenia ako napr zacni nech opakuje tdtdtd trnka,tdtd tresk .Mna to tak ucili a takto dokazem povedat ciste r ale inak nie.No nikomu to moje francuzske r neprekaza a kazdy mi rozumie:D

liberrta

moj syn tiez nevedel povedat R, chodila som s nim logopedicke, trosku sa to zlepsilo, no nie uplne, ale nemozem povedat, ze ho vyslovuje velmi zle, ale ani 100%.ma to vsak aj svoju "vyhodu", lebo teraz studuje aj francuzsky jazyk a je radost pocuvat, ako to jeho nedokonale R sa tam hodi:-)

ixia

je úplne normálne, že 3ročné dieťa ešte nevie povedať R. Moje malo 4 roky, keď iniciatívna učitelka z MŠ ju chcela poslať k logopédovi, lebo nevedela povedať R. Povedala som si, že ju nebudem traumatizovať žiadnym logopédom, začali sme doma cvičiť. Riekanky, básničky, úplne nenápadne sme si opakovali slovíčka na R a dnes po pol roku hovorí krásne R, naučilo sa to úplne samo v podstate bez akýchkolvek špeciálnych cvičení. Treba mať len trpezlivosť, ono to príde samé.

ixia

je úplne normálne, že 3ročné dieťa ešte nevie povedať R. Moje malo 4 roky, keď iniciatívna učitelka z MŠ ju chcela poslať k logopédovi, lebo nevedela povedať R. Povedala som si, že ju nebudem traumatizovať žiadnym logopédom, začali sme doma cvičiť. Riekanky, básničky, úplne nenápadne sme si opakovali slovíčka na R a dnes po pol roku hovorí krásne R, naučilo sa to úplne samo v podstate bez akýchkolvek špeciálnych cvičení. Treba mať len trpezlivosť, ono to príde samé.

lenina

Ahoj kto mi pomoze sa naucit vraviet r?AKo ja ho povujem ze ho dobre vyslovejem lenze račkujem a ja sa hambim za to skusala som si davat jazyk aj hore za zuby...lebo zevraj tam ma byt ked vyslovis r ale ja ho davam do zadu a to sa nedaaa ani naucit ja som sa to skusala a nemam cas chodit k Logopedičke prosim nejake rady ktore naozaj pomožu!Vopred Dakujem

sama

Ja si myslím že trojročné dieťa má ešte nárok na to, aby nemusel vedieť perfektne povedeťa R. Môj syn tiž vedel všetký písmenka len R nie. Nechala som tomu voľný priebeh, rozprávala som sa s ním tak ako sa má a teraz má 4 a pol a sám od seba začal krásne vyslovovať R.
Vychutnajte si tú krásnu detskú reč kým sa ešte da. Majte sa krásne.