L-Carnitine /spalovac tuku/

0vecka

ee interval je dobry aj na formovanie postavy akruat je tu ten problem ze pracujes s vysokymi tepovymi frekvenciami a teda to teoreticky moze aj srdcu uskodit... klasicke kardio mozes behat kazdy den ale intervaly nie...

lu

odpoveda.....vidim, ze sa v tom vyznas a dufam, ze ta neotravujem, ale tak chces tym povedat, ze kazdy den 30min beh a chodza s roznymi zmenami a urovnami nepomozu na postavu a chudnutie?? neodporuvas to, ci??

odpovedam

ono su rozne pristupy. ja viem povedat len tolko, ze clovek, co robi namiesto "klasickeho kardia" (stredne tempo, vytrvalostny beh) sprinty, ma svalovu hmotu, buduje sa a nespaluje. to je fakt potvrdeny skusenostou. dalsou znamou vecou je, ze klasicke kardio spomaluje hypertrofiu svalov. To vam povie aj kazdy vzdelany fitness trener.

Dakto proste rad beha a neriesi vedu okolo toho. ja riesim. Takze z mojej strany je preto odporucanie sprintov. sama ich robim zriedkavo, kedze zase bojujem s opakovanymi zapalmi pluc a ledva chodim cvicit, no myslim si, ze je to lepsia cesta. Suhlasim s tym, ze beznemu cloveku 2x tyzdenne kardio staci. Ale ist na intenzitu a vykon, nie vydrz.

0vecka

2 lu no nevim akoze nebol to vedecky clanok ale co som cital tak sa intervaly odporucaju az potom ako ma clovek nejake to kardio za sebou a nie viac ako 2x tyzdenne

0vecka

l-carnitin nefunguje... je pravda ze ho treba na spalovanie tukov ale bezny clovek ho ma dost... teda su to zbytocne vyhodene peniaze... co sa treningu tyka tak niekde som cital ze intervalovy asa neoporuca moc tazko ... ja davam napr 3x do tyzdna a striedam klasicke kardio s intervalovym trenningom

lu

odpovedam....no, ale myslis, ze tie 30min. programi na beziacom pase, ktore menia intervaly z pomalej chodze na rychly beh atd....je to furt ina rychlost...je podla teba zla volba na chudnutie???ja by som totalne rada posilovala, ale nemam kde a najradsej by som si aj uzivala aerobik!!! dakedy som posilovala a aj aerobik skakala..teraz nemam kde, zijem u frajera na dedine a tu nic nie je!! tak prosim ta, porad daco....a myslis si, ze jilian michaels je zla volba tiez na cvicenie na doma??

odpovedam

nad 30 minut kardio nema zmysel, resp. spalujes si sval, ktory potrebujes. minimalne preto, ze svalova hmota uz len svojou existenciou spaluje kalorie. takze najvhodnejsi a najefetivnejsi sposob je: 1. upravit stravu, 2. posilovat a budovat svalovu hmotu, 2. robit kardio v dni, ked necvicis.

NIKDY nerobte v jeden den kardio a posilovanie. K tomu kardiu, nixis to naznacil/a. Dajte si intervalove sprinty. 100 - 150 metrov chodte naplno, ako len vladzete. Postupne bude rychlost ubudat, ale to vobec nevadi. Nasledne si dajte oddychovy interval, chodzu, kde naberiete dych. A potom zase - sprintovy interval a po nom oddychovy. Takto staci uplne 20 minut sa namahat.

Podstatne je vediet, ze sprintom sa buduje svalova hmota a palia kalorie. Takze zabijate dve muchy jednou ranou. Konstantny beh v strednom tempe, pripadne rychla chodza sice palia tuk, ale aj svaly. Telo ostane chude, ale mlandrave. Neodporucam to.

Takze zacnite teda tymto. Jasne, ze kondicku naberiete az casom, ale kazdy niekde zacina. Sama som odpadavala po 10 minutach behu. Inak tie sprinty si davajte vonku, na pase tazko udrzite tych 100 metrov behat naplno jednou rychlostou.

lu

ja mam najvacsiu rychlost 15, rychlu chodzu davam, 5,5-6 a zvyknem zdihat hore kopec hehe, aj ten ma uroven do 15...myslim, ze kazde stroje to maju inac.....tak dakujem ti nixis....a ozaj, chudnes??? kolko vazis a merias??

nixis

kazdy den ta polhodinka je uplne super, ked to tak striedas, vtedy telo najviac spaluje tuky...keby iba chodis, v tej istej rychlosti, tak sice spalujes ale nie je to "zdrave" navyse zacnes spalovat aj svaly a po case ked si telo zvykne tak uz nebude spalovat nic, preto nie su vhodne treningy napr. hodina cely cas len behat alebo len chodit..

ja zvyknem rychlu chodzu na urovni cca 7,0...a potom zrychlujem beh, najskor par sekund 8,8 az vyjdem na 11,0...vyssie tempo som sa zatial neodvazila :D