Kŕče

lošonczi juraj

Pred pol rokom som mal prac.úraz-pádom z 3m výšky,celou váhou cca.80-kg na ľavú nohu,úráz som tzv."prechodil"z dôvodu prac.zaneprázdnenosti,po troch týždňoch bolesti ustúpili,pred 2-mesiacmi som si znova sval resp.sľachy znova natiahol pri roztáčaní kamarátovho auta.Lekár.vyšetrenie potvrdilo "len"znova preťaženie šľiach okolo päty smerom k prstom.Aby som zmiernil bolesť pri chôdzi,musel som celú dobu viacmenej váhu prenášať len na prsty na ľavej nohe a plus na pätu. Neskôr ma pre zmenu začali bolieť pre zmenu tieto partie- a POTOM začali kŕče
hlavne v lýtkach,tŕpne mi mierne ľavá časť tváre a ľavá ruka-/nie stále/.V poslednej dobe mi pribudajú aj kŕče v ľavej dlani,napr.pri jedení s príborom.
Kŕče v lýtkach hlavne v ľavej nohe mávam zrána hneď po zobudení, keď sa človek "naťahuje".Zatiaľ sa to všetko dá vydržať..., - PORADÍ MI NIEKTO ??? -že kto presne a efektne
by mi vedel pomôcť,a hlavne akým spôsobom ? Ďakujem - Juraj /43/Košice/.

janulka

Mne pomáha minerálna voda Magnesia a tiež sušené marhule, ale dá sa "dopovať" horčíkom aj z ovsa, sóje, zemiakov, kakaa. Možno treba jesť menej potravín s obsahom vápnika, lebo ten pri nadmernom množstve znižuje vstrebávanie horčíka (magnézia) v ľudskom organizme.

janulka

Mne pomáha minerálna voda Magnesia a tiež sušené marhule, ale dá sa "dopovať" horčíkom aj z ovsa, sóje, zemiakov, kakaa. Možno treba jesť menej potravín s obsahom vápnika, lebo ten pri nadmernom množstve znižuje vstrebávanie horčíka (magnézia) v ľudskom organizme.