Bulimické záchvaty a vegetariánstvo

Príspevok v téme: Bulimické záchvaty a vegetariánstvo
pomaly_pes

Pred dvoma týždňami som sa rozhodla prestať jesť mäso, nahradila som ho fazuľami, šošovicou, jogurtom, každý deň tofu, orechy, avokádo, mlieko, olivový olej, občas vaječné bielka. A posledný týždeň mám nekontrolovateľnú chuť na nezdravé jedlo, najmä sladké ako čokoláda, keksy, čipsy, dokonca aj ovocie. Už zopár mesiacov dodržujem prísnu, ale veľmi vyváženú diétu zahŕňajúcu všetky potravinové skupiny okrem bieleho cukru a bielej múky, jedávam 5 krát denne vždy v tú istú hodinu a pijem každú hodinu. Všetko pekne pravidelne. A nemala som s jedlom problém, až kým som sa pred týždňom nezačala nekontrolovateľne prejedať a následne vracať, čo sa opakovalo až dodnes každý deň, aj keď som nechcela. A preto mi napadlo, môže to mať súvis s vegetariánstvom? Je pravda, že až doteraz som sa viac-menej bez problémov ovládala a teraz nedokážem prežiť jediný deň bez vracania, aj keď ma to trápi a chcem prestať. Alebo je to tak, že moje telo sa zrazu rozhodlo že už nechce diétovať? Chýba mi niečo? Pretože som presvedčená, že som doteraz jedla správne a dostatočné množstvo. No tento týždeň... viem, že to nie je veľa, ale chcem to stopnúť na začiatku, pretože sa to zintenzívňuje. Len ma zaujímalo, či sú medzi vami vegetariáni, ktorí majú podobné skúsenosti. Ďakujem za odpovede.

LadyOpium

presne tak qwertinka:) kiezby som ja mohla obcas zhresit cokoladkou:( z mojej pecenovej diety som stale hladna a lekari mi poradili len 5x denne v malych davkach a to co mozem je bez chuti a nenasiti ma to...od 2011-teho odkedy som sa dostala z anorexie som cokoladu aj chipsy atd. jedla na kvanta vela som sportovala cize sa to vyvazilo ten prijem a vydaj a teraz ked si pomyslim, ze uz nikdy ziadna cokolada, ani chipsy, klobaska ani nic podobne mi je az do placu:( a tieto babenky co nechcu jest alebo sa prejedaju a vracaju aby nepribrali a tyraju sa len aj to mi je do placu...ze mozu jest vsetko bez zdravotnych nasledkov a nevazia si toho:(((

qwertinka

pomaly_pes, tvohim hlavnym spustacom je prilis vyvazena strava a odopieranie hresenia, nie vegetarianstvo samo o sebe. vyhradila si si potraviny, ktore jest mozes, ktore su povolene a zdrave, ale podvedomie kdesi pisti aj po kusie poriadnej nezdravej sprostosti, skus si v ramci svojho zdraveho jedalnicka kazdy den zaradit aspon jedno "labuzo", nie je ina cesta k neprejedaniu. a dalsia podstatna vec je tvoj kaloricky prijem, pokial ho mas dlhodobo mensi, ako vydaj, tak telo sa tymto sposobom proste brani pred hladovanim

LadyOpium

chyba ti daky vitamin ja som zase mala aj tyzden vkuse zapchu lebo som nejedla maso, chybali mi krvinky cervene tak som brala zelezo v talbetkach a hrozne zapchy a krce z othoo boli...daj si zborat krv ale nejedz vitaminy ale zacni postupne pridavat maso inak budes musiet brat B6-tku a to uz neni take lahke ako zelezo v talbetkach... pokial nemas B6-tku to ti moze inak rozhadzat organizmus