Je možné dostať sa späť do normálu?

Príspevok v téme: Je možné dostať sa späť do normálu?
AML98

Ahojte ... už od svojich 14-tich rokov mám problémy s jedlom. Asi tak rok a pol som trpela mentálnou anorexiou a bola som aj hospitalizovaná na detskej psychiatrii no velmi mi to nepomohlo a keď som sa z nej vrátila, tak schudla až na 40kg. Lenže v lete minulého roku som bola s rodinou na dovolenke a tam som sa začala prejedať. Teraz mám 16 rokov a trpím bulímiou. Mám 56kg čo je dosť pribra sa 9 mesiacov 16 kilogramov. Po jedle vraciam ale jem len raz za deň lenže na ten jeden raz zjem aj 5000kcal. Neviem čo mám robiť už ďalej nevládzem. Nedokážem nič robiť chcem byť taká ako pred tým. Je to ale vôbec možné??? :/

citrusar11

Ak by si dokazala sama prejst na normalne stravovanie, ranajky obed vecera a vydrzala by si v tomto rezime mesiac, tak by sa vsetko dalo do poriadku aj bez psychiatrov.
Ja napr. pijem, jeden cas pijem vela, potom ma to prejde a pijem menej, aktualne chodim uz len na pivo. Nikdy v zivote by ma nenapadlo riesit moj alkoholizmus s psychiatrom, lebo viem, ze by som sa k tomu aj tak po case vratil a liecenie by bola len strata casu...

žužulík2875

Ahoj!
Súhlasím s názorom Žužova. Problém s jedlom už bude asi trvalý. Nechcem byť skeptická, no poznám to sama na sebe. 6 či 7 rokov už takto žijem, s bulímiou na krku. I keď verím, že sa z toho bordelu dokážeme vyhrabať, veď sama robím v poslednom čase obrovské pokroky, no asi sa nikdy nenavrátime k tomu starému životu, kedy jedlo nebolo to prvoradé, kedy sme zažívali ten úžasný pocit plnosti, kedy sme sa nemuseli kontrolovať..atd. Nechcem brať nikomu ilúzie, no som toho názoru, že vyliečené bulimičky a anorektičky sú len doživotnými abstinentkami, na ktoré tie choroby číhajú počas celého života. Ale i tak verím, že stále môžeme mať ako taký plnohodnotný život, ak my samé budeme chcieť! Veľa šťastia

dadiana

ahoj,,ja som v teme "zomieramm?" napisala,ze som si prezila komu, uspesne sa liecim a stoji to za to,,len treba chciet

Žužova

ja si myslím že ked už sa problem s jedlom raz začne..už to bude v tebe navždy... ale možeš sa aspon naučit jest a neprejedat.Ale v hlave to budeš mat stále podla mna..