Ako vysadiť HAK?

odpovedam

nema vyznam kratkodobo vysadzat hak, zbytocne to len rozhodi tvoje telo a nasledne ho rozhodi opatovne nasadenie hak. to by si potom mala vysadit aspon na rok. ale opytaj sa lekarky radsej.

hak

pretoze s priatelom sme spolu uz 4 a pol roka a chceli sme sa chranit tak som sa rozhodla zacat brat...kondomom az tak neverim, navyse mi nerobil dobre ked sme to tak raz skusali..a priatel tiez je proti nim a kedze sme tak dlho spolu, tak si myslilm, ze to bolo dobre rozhodnutie

ok, ja som sa len pytala, ci nahodou niekto nevie, akonahle najblizsie pojdem na vysetrenie, urcite sa jej na to opytam

odpovedam

a preco si to zacala brat tak skoro? sorry, ja nie som gynekolog, tieto otazky radsej smeruj kompetentnym, ja hak brat nemozem, cize nechcem radit zle.

hak

tak kvoli tomu, ze ju beriem od 16, v lete to budu 2 roky..a v podstate sa mi teraz maternica nevyvija "prirodzene" a stale ma "16 rokov" kym ja mam 18...tak ci to teda nevadi? a nebudem mat v buducnosti nejake problemy..mozem to brat aj 4 roky vkuse, aj ked som to teda zacala brat tak skoro?

hak

Ahojte, chcela by som sa opytat ohladom HAK...beriem ju od 16tich a po 2 rokoch ju treba na istu dobu vysadit? alebo ako to je? nieco mi gynekologicka spominala, ale to na zaciatku a ked som sa jej na to na minulorocnej prehliadke pytala, povedala, ze pokial mi nerobi nejake problemy, tak mozem kludne dalej brat..tak ako to je? rada by som sa opytala aj jej, ale na prehliadku idem az koncom leta.

Dakujem za odpoved

henra77890

hak rozhadze cyklus tak ci onak, stale je to chemicky zasah do tela, podla mna je uplne jedno ci vysadis teraz alebo po vyuzivani blistru

odpovedam

zo zakona tvojho lekara musi zastupovat iny, takze k zastupujucemu pokojne chod, pripadne zavolaj. ale mne moj doktor kazal hak vysadit okamzite bez ohladu na den uzivania. hak ti cyklus rozhadzat nemusi, kazda sme ina. rob ako myslis, ale minimalne zajtra volaj nejakemu gynekologovi. pri hak hlava boliet nesmie.

nada87

boli ma z nich hlava ale ak vysadim hned tak to bude este pocas menstruacie lebo ju stale mam a aj tak dostanem za par dni dalsiu? uz by som s tym isla k mojmu doktorovi, no tento tyzden neordinuje...