Antibiotiká a ich vplyv na menštruáciu

Príspevok v téme: Antibiotiká a ich vplyv na menštruáciu
volavka2

Nikdy som nemala pravidelnú menštruáciu. Niekedy ma prekvapila na začiatku mesiaca, inokedy na konci, dokonca boli i prípady, keď som v jeden mesiac mala dva krát alebo som nemala vôbec. Neberiem žiadne tabletky, pretože nejak mi to zatiaľ neprekáža.

Takmer od polovice decembra som začala brať antibiotiká (Prednison) kvôli problémom s očami. Čítala som v príbalovej informácii, dokonca aj na internete, že je to hormonálny liek. Aj doktorka mi to vravela.
Lieky som užívala pravidelne a počas nasledujúcich dvoch mesiacov som mala menštruáciu pravidelnú. Neskôr som dávky mala znižovať, až pokým mi doktorka nepovedala, že ich mám úplne vysadiť.
Práve v tom čase sa mi mala dostaviť menštruácia, lenže čakala som márne. Prešli už dva týždne a stále nič.
Momentálne som aj trochu nachladnutá, no nemyslím si, že to by bol dôvod jej meškania. Je to len obyčajná nádcha a trvá len pár dní (cca 3.deň).

Chcela by som sa preto spýtať, či je možné, že pravidelná menštruácia bola výsledkom týchto hormonálnych liekov alebo či je v tom niečo iné.