Naši sa hádajú a mama prestala jesť

Príspevok v téme: Naši sa hádajú a mama prestala jesť
leviticus

Dobrý deň, prosím poradte mi. Mama je s otčímom cez 11 rokov. Začínali veľmi ťažko, dá sa povedať, žili sme z ruky do úst. Dnes má otčím celkom veľkú firmu, ktorá je písaná na mamu, kúpili dom na hypotéku, tiež písaný na mamu. Firmu riadi on, ona mu vyčíta, že od začiatku si tam pustil iných ľudí a ju zavrel doma. Neviem presne ako to mali postavené..Každopádne poznám mamu, teraz sa tam už riešia úplne iné veci, mama o veľa z nich nevie a asi sa bojí alebo hanbí tam teraz prísť, neviem. Celé dni je sama doma a stará sa o záhradu, v zime šije nádherné kostými..Mama je dosť komplikovaná povaha alebo na neho už alergická, neviem. Nevie prísť a povedať toto sa mi nepáči, poďme to riešiť...Ona prestane jesť, je namosúrená. Nepáči sa jej, že jej muž sa zmenil. že si kupuje drahé topánky, že je akoby ,,naveľko,, a ona že je ušmudlaná, hladná doma a nikam ju nevezme..Posledné dni mi pred očami zostarla o 5 rokov, vždy velmi dobre vyzerala, no ako neje, vyzerá strašne. Pomaly už ako anorektička. Bojím sa o ňu, no toto trvá už dlho a akoby sa to už nedalo vyriešiť. Otčím jej zas vyčíta, že čo chce veď má dom, že keby nepracoval, tak tú záhradu nemá, že by doma nebola. To je síce pravda, i keď ten dom je ešte na hypotéku. Keby padla firma, prídu aj o dom a všetko..Pred pár mesiacmi sa prisťahovala k nám teta, mamy sestra. Pomáha s administratívou. Večere sa trávia tak, že sa dlho pri víne rozprávajú o práci a to moja mama už prestala znášať. Nechcela aby sme robotu riešili aj doma. Otčím..ja to vnímam tak, že pre neho je firma ciel, ktorý chcel v živote dosiahnuť a veľmi ho to baví. Je to dôležité, lebo prináša ľuďom peniaze. Bez toho by som napr. nemohla študovať atd..Lenže mama ho chce doma, aby jej pomáhal so záhradkou. Teda aspoň to vraví. Vraví, že jej samej doma jesť nechutí, že vždy jej sľubi, že ju niekam vezme a zabudne na to. Otčím je ku nej dobrý, snaží sa, toľko koľko je doma, b podnikateľ normálne nebol, on je rád doma, ale keď príde, mama je namosúrená, len vrčí. Toto bolo aj minulý rok s tou záhradou..Ale čo teraz je....Pripadá mi, že obaja chcú niečo iné..Mama kamarátky nemá, nikam nechodí - vraví, že tak si ju on vychoval...Ja si z toho beriem jedno: Nechcem chlapa podnikateĺa, ale normálneho chlapa, čo sa teší z roboty domov :) Takého aj mám chvalabohu:) Ale čo s mojou mamou? Bojím sa, že prestane úplne jesť..V poslednej dobe sa začala aj ľutovať a to predtým nikdy nerobila, dokonca to u ľudí neznáša...Niet jej rady, nepočúva, nepovie všetko, čo ju štve. Otčím už za nou nejde, stále keď sa s ním bavím o mame alebo moja teta keď sa s ním baví, otočí to na tému firma a bavíme sa o firme. Včera povedl, že takto žiť nechce, že ho psychicky týra a že od nej odíde, keď nepríde s rozumným riešením. Poradte mi, čo môžem robiť?

doubledog

skor to bude v tom, ze ich vztah drzi pohromade uz len majetok a zvyk.
obaja to citia a tvoja mama je smutna, kedze inak vlastne nic nema.
on ma aspon tu firmu.

odpovedam

nuz, vyzera to na depresiu. ocividne je tvoja mama clovek, ktory neriesi problemy, ale snazi sa citovo vydierat okolie nejedenim, zlymi naladami, skratka "trestat" okolie za svoje "nestastie". Takych ludi je vela a casto to robia nevedome. Porozpravaj sa so svojou mamou, ze si si vsimla zmenu a ze sa o nu bojis. Naozaj ma mozno klinicku depresiu, jednoducho sa citi nestastna. Aj ked chapem. ze byt zavreta cely den doma je naozaj neprijemne. kazdopadne, ak tuzila po niecom viac nez len tom, co ma, mala sama aktivne s tym nieco robit.