Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

...na creva ja este pouzivam PSYLLIUM,no a musim vynechavat vsetko mliecne...lebo som alergicka na ml.biel.kazein...
dalej mastne veci su dost zle na creva a zaludok...
dobre je jest banany,zemiaky,kapusta surova je velmi dobra,ja si ju len tak nakrajam a jem...hrianky su dobre...
skus si pohladat aj nejaky caj v lekarni na travenie,harmancekov.caj je dobry ked mas bolesti zaludka...je toho dost,len kazdemu nieco ine pomaha,clovek len musi skusat...

[zruseny12]

jardo,ja beriem na creva...
LACTOBACILLUS ACIDOPHILUSS/ale nie kazdemu moze pomoct,mne osobne pomaha,ja som brala 3druhy antib.koli HELIKOB.tak musim si obnovit crev.floru.../
...no a este beriem traviace enzymy

k tomu alkoholu,len tolko,osobne nemam rada alkohol,ale ani neodporuca sa pit,ked ma niekto problemi zo zaludkom atd.ani kavu,ani koreniste jedla...

k tym KLBOM,ja som nejak extra nebrala koli klbom nejaky specialny doplnok,len na kosti doplnky,a akurat som jedla tie medvediky gumenne,tie ze su dobre na klby,zalezi ako ta bolia,to by bolo dobre radsej sa poradit s lekarom.
Neviem,ci to je dobry napad hrat fudbal,ked ta bolia klby,aspon na chvilu by si im mal dat klud.
Viem,ze robia aj obstreky,ked bolia klby,znama mi minule hovorila,ze ona chodi na obstreky,tak skus sa poradit s ortopedom.

na gastre sa pytaj na GASTROFIBROSKOPIU, popros ich ,ze chces vediet v akom stave mas creva,ci nemas celiakiu,a ze chces testy na alergie mlieko laktoza,kazein.../ta alergia sa asi urcuje z krvi,aspon si myslim,lebo mi brali aj krv na alergie.../
ale presne ti neviem poradit ako sa pytat,lebo mne dala odporucanie z osteocentra,a tam uz bolo vsetko napisane,co mi maju pozistovat...

jardo23

a maria, ked pojdem najblizsie ku svojej gastoenterologicke, co jej mam povedat, aby mi spravila to vysetrenie criev???

jardo23

ahoj maria,chcem sa este spytat, nieco si spominala,ze by sa nemalo pit vela alkoholu..a to pri ktorej chorobe?tetanii, alebo s crevami?dakujem

jardo23

maria, a co je dobre na creva? mna stasne bolia bedrove klby, ked dohram futbal..nevies mi nieco na to poradit?
diky

[zruseny12]

moje vysledky z DENZITOMETRIE...dg.OSTEOPENIA
z RONTGENU:OSTEOCHONDROZA,SPONDIOZA,ESOVITA SKOLIOZA,A KED SOM BOLA NA ORTOPEDII-PADA MI KLENBA NA NOHACH PRETO MA BOLIA NOHY,KLBY,CHRBTICA ATD.
takze,ked stale pisem odvapnene kosti Rng,tak to len preto,ze nechcem stale vypisovat tieto Dg.

[zruseny12]

...ale ked pojde na tu DENZ.TAK URCITE BUDE MUDREJSI...a nie je to bolestive,len si lahne na stol a za par minut ma vysledok...potom pojde na vyhodnotenie,tak mu odoberu moc 12hod.a krv mu zoberu a podla toho mu zistia dalsie veci...myslim,ze to nie je az take drasticke...

[zruseny12]

RNG,pisala som vapnik,alebo nieco ine ci mu nechyba...a jasne ked clovek ma nefunkcne creva,ze mu chyba viac zivin,nie len vapnik...ja osobne mam presne napisanu dg.OSTEOPENIA.../takze je pravda,ze to pisem vseobecne,a nie presnu diagnozu.../

RNG

mariaa, zdoraznujes len "odvapnene kosti" co nie je celkom presne.
Denzitometria, tj vyhodnotenie hustoty kosti presvecovanim roentgenovymi lucami reaguje prakticky rovnako na nedostatok vapnika ako aj horcika, stroncia a inych. Osteoporoza je dosledok nedostatku viacerych mineralov, nielen vapnika. A na to, aby sa kosti zregenerovali(tj "zahustili" sa novymi kostnymi bunkami)treba vsetky potrebne mineraly, z ktorych sa kost sklada dodat naraz v spravnych pomeroch a vazbach.
Nemozno to zjednodusovat len na nedostatok vapnika, ako sa to robilo v minulosti.

[zruseny12]

no,ja by som ti na creva poradila ako RNG,probiotika a enzymy na travenie...vyskusala by som to,a keby to bolo stale rovnake tak by som sla na vysetrenie kde by mi zistili,ci nie som alergicka na potraviny...NA TU HADICKU...
a klby,tak to by som ti poradila ist do OSTEOCENTRA na DENZITOMETRIU,tam ti zistia HUSTOTU KOSTI-ci ti nechyba vapnik,alebo ine nieco a podla toho by si dalej pokracoval/NA KLBY JE DOBRE BRAT DOPLNKY NA KOSTI/...treba zvolit nejaky postup...