Tlak v podbrusku, tocenie hlavy, chrcavy zvuk pri pohybe hrudníka

Príspevok v téme: Tlak v podbrusku, tocenie hlavy, chrcavy zvuk pri pohybe hrudníka

Dobry den. Som muz a mam 26 rokov. Nefajcim. Pijem velmi prilezitostne. Bez nadvahy. Tazkosti, ktore ma trapia su nasledovne. Asi pred dvoma mesiacmi, ked som prisiel domov z posilovne som si pri strečingu vsimol, zepri pohybe hrudnika zo strany na stranu, alebo pri uklone mi z úst ako keby vychádzalo chrapčanie. Vtedy som si to prvy krat uvedomil. Nevenoval som tomu takmer ziadnu pozornost, nakolko som myslel, ze je to len dačo prechladnuté alebo tak, no od vtedy som si to uvedomoval stale, pri kzdej rozcvicke, vzdy ked ma napadlo, tak som to skusil a vzdy to bolo rovnake. Potom asi po tyzdni, ked som sedel v praci, zacal som pocitovat taky nepokoj (taky tupy tlak) v pravcom podbrusku. Bolo to dost neprijemne, nakolko som si to stale uvedomoval a nevedel som, ako si sadnut, bol som z toho nervozny, neustale som si to miesto chytal, stlacal, mal som taky neustaly pocit nutkania na velku, tak som stale chodil na zachod, samozrejme nevyslo zo mna takmer nic a takto stale dokola. Potom o par dni sa mi zacala krutit hlava... Najskor to boli take zavraty, ze som sedel pri PC zrazu sa mi zatocila hlava. Postupne to preslo az k neustalemu toceniu hlavy. Zacal som sa citit dost nanic, nakolko toto tocenie hlavy, aj ked nebolo intenzivne, ale bolo to strasne neprijemne. Nemohol som sa na nic sustredit, bol som podrazdeny, zacalo mi byvat zle. Zacali mi aj jemne trpnut prsty lavej ruky. Hladal som si na internete rozne diagnozy a bal som sa ist k doktorovi. No ked tento stav neprestaval, rozhodol som sa navstivit doktora. Doktor mi spravil sono brucha a semennikov a povedal, ze to mohla byt torzia semennika a poslal ma domov. Samozrejme, ze som si povedal, co je to blbost takato diagnoza? Potom som si spomenul, ze pred tri a pol rokom som mal podobne problemy. Vtedy mi piskalo v usiach a tocila sa mi hlava. vtedy mi robili MRI mozgu (v poriadku) ale zistili mi skoliozu medzi lopatkami a vyrazne oplostenu krcnu lordozu. Zacal som chodit na rehabilitaciu a problemi vymyzli. Preto som siel znovu k doktorovi a poziadal o rehabilitaciu. Rehabilitacia prebehla, mal som pocit, ze je to lepsie, no nebolo to ono. Postupne som prestal poriadne spavat. Skoro rano som sa budil a nemohol som uz potom zaspat. Postupne mi prestalo chutit jest a prestal som takmer uplne jest a zacal som sa bat co je so mnou a cely cas som na nic ine ani nemyslel. Rozhodol som sa teda, ze navstivim znovu obvdneho. Povedal som mu o svojich tazkostiach. Prezrel ma, popocuval ma a povedal: Mate krivu chrbticu, mal by ste chodit plavat. Tieto tabletky berte 2x denne. Nie je to nic vazne, nebojte. A dal mi Xanax 25mg. Ked som ho zacal uzivat, vyzeralo to, ze je vsetko super. Mal som pocit, ze priznaky vymyzli a tyzden- dva som fungoval uplne normalne, akurat to chrcanie som si stale uvedomoval. Vzdy pri pohybe hrudnika (ked som sa po nieco zohol, ked som cvicil atd...)... A potom sa postupne zacali vracat aj ostatne priznaky: tlak v podbrusku (nemozem obsediet, citim to aj ked lezim na bruchu), nepokoj, zle sny, tocenie hlavy, nervozita (niekedy som taky nervozny, ze sa musim prechadzat, mám chut behat a dokonca uz sa mi stalo, ze som sa pristihol, ako zatinam zuby). Co sa tyka toho chrcania, tak mi to pride ako keby na lavej strane hrudnika. Ked sa naklonim do lava ako keby som vydýchol a ked do prava ako keby som vdychol trocha vzduchu za spominaneho chrcaveho zvuku. Nekaslem, nemam problem s dychom. Pri beznom fungovani, to chrcanie nie je. Zvladnem zabehnut kludne 5km. Ale obacas, ked lezim na chrbte a dycham dlhsie normalne a potom sa skusim rychlo z hlboka nadychnut, tak mam pocit, ako keby mi zabrnelo pod lavou lopatkou. Ja neviem, mozno sa naozaj len velmi sledujem, ale podla mna toto nie je normalne. Neustale som nervozny, bojim sa co je so mnou, toci sa mi hlava, citim ten neprijemny pocit v podbrusku, pocit na velku a vsimam si to chrcanie. Brazdim internet kde stale hladam diagnozy, ktore by na mna sedeli a naozaj sa uz bojim.

matej_tkac

Ahoj, po googlení, prejdení milión fór som narazil na anglické fórum, kde tieto ťažkosti malo veľa ľudí. Väčšinou išlo o športovcov a tých, ktorí mali problémy s chrbticou. Mali skoliózu, reumatické problémy, čo bolo spojené so všetkým. Hádam pomôže všetkým, lebo som mal to isté :).

mary81

zdravím..neviem ci este sledujete komentáre k vášmu príspevku..chcem len vedieť ako ste dopadli s tych zvukom v hrudniku..asi pred dvoma dňami sa mi stalo to isté..len ked sa naklanam do stran..hrozný zvuk..aj mna to vystrasilo..zistili niečo?..tiez nemam problem s kašlom alebo dychom..ale ten zvuk ma vyľakal..netusim co to moze byt..ci trenie chrbtice..stavcov o seba a cez hrudnik sa to ozýva alebo neviem..s chrbticou mam tiez problémy..tak neviem..ďakujem za odpoved..

Eeees

Som dievca.Mam 16 rokov a mam podobny problem. Ked vytacam hrudnik do stran vyjde zo mna chrcanie. No mam aj miernu skoliozu a uz asi 2 roky ma boli chrbat v krcnohrudnej oblasti. Rehabilitacie nepomohli. Mohlo by byt to chrcanie kvoli skolioze?