Problém zaspať

Príspevok v téme: Problém zaspať
djmirente

Dobrý deň.

Už dlhšiu dobu mám problém zaspať, pretože keď sa o to snažím tak mám zrazu návaly tepla, sucho v ústnej dutine, točí sa mi hlava pri zatvorených očiach a po tomto všetko ma strasie. Cez deň sa mi to nikdy nestalo. Pre info som diabetik a venujem sa kulturistike(ak sa to dá tak nazvať).
Za odpovede vopred ďakujem.

RNG

Moze to byt na vine zhorsene travenie, stress, moze to byt nejaky zapal, znizene mnozstvo serotoninu a tym aj melatoninu a podobne.
Aj tetania prichadza do uvahy

odpovedam

no par orechov ti nedoda dostatok dobrych tukov. skus rybi olej, resp. si mozes kupit tzv. omegy, pripadne kokosovy olej alebo oleje z orechov a olejnatych semien (lanovy, sezamovy, arasidovy atd.). Alebo si dobkaj tradicne maslo. Tuk ta viac zasyti, nedviha inzulin. Cukry su jedy,obmedzuj ich a dopln dobry tuk ;-)

djmirente

tak čo sa týka dobrých tukov tak zvyknem si dať orechy buď mandle alebo lieskové orechy to obsahuje dobré tuky a čo sa týka vitamínov tak aj Bkomplex mám + teda to magnezium a vápnik a ostatné sú aj v strave a oproti tomu čo som zjedol predtým čo sa týka ovocia a zelenine tak to je sto a jedna :)

odpovedam

neda sa naraz naberat hmota a zaroven palit tuk. to proste nejde. vzdy ides najprv na objem, naberies aj tuk na bruchu a ked mas vytuzeny objem, tak palis tuk, az potom ti ostanu svaly. Co sa tyka stravy, tak naozaj obmedz sacharidy a radsej jedz viac dobrych tukov. Vitaminy a mineraly si doplnaj komplexne. nielen jeden prvok. cviciaci ludia maju velke spotreby vitaminov B, teda okrem inych. a samozrejme - vela ovocia.

djmirente

hm možno to je na zváženie ale zas neviem má to pre mňa viac pre ako proti :) každopádne sa snažím teraz a čistú svalovú hmotu lebo pred tým som išiel objem a dosť rýchlo lenže som mal aj brucho dosť veľké a to nevyzerá dobre no teraz som to eliminoval takže pohode :) ešte som sa dočítal , že by to mohlo spôsobovať aj nedostatok horčíka tak som ho začal brať vrámci *ODD tak uvidím či to pomôže...

odpovedam

pompikolacik, ja sa nehram na premudrelu ;-) len pisem, ze to nie je sajrajt. vacsina ludi ma nedostatok bielkovin, ale privela sacharidov v strave. Ja cvicim 11 rokov, tiez o tom daco aspon priblizne viem.

Ako som pisala, staci ti 2g bielkovin na 1 kg hmotnosti, nema vyznam ich brat viac. Ak mas objemovku, tak sacharidy si telo aj tak vyrobi z bielkovin, ale tuk nie. Pritom tuk je klucovy pri hmote, mnohi si myslia, ze privelmi priberu. Lenze sacharid sa uklada ako tuk. Avsak tuk aspon nedrazdi inzulin. Tuk je preto lepsia volba. Ono ak mas zvyseny cholesterol, tak to je potom na zvazenie robit kulturistiku. Sam vies, ze naberat hmotu a nenaberat tuk sa naraz neda. A kreatin ti len zadrziava vodu vo svalstve. Ja osobne ho nikomu neodporucam. Ale naozaj, porad sa radsej s nejakym odbornikom na vyzivu pre cviciacich, pripadne s lekarom. neublizuj si zbytocne.

djmirente

pompiKolacik, niesom urážlivý typ človeka :) niesom nejaký profík v tomto smere pretože sa tomu venujem len dva roky takže stále čítam a mám sa čo učiť, a na druhú stránku musím zistiť čo mi vyhovuje najviac pretože zatiaľ som nezbadal nejaké anomálie :D z doplnkov. Ty máš skúsenosť ja ešte nie, a ten kretín berem viac než rok a ešte pred dvomi mesiacmi mi nič nebolo bojím sa že to môže mať za následok ten cholesterol, popritom robím všetko preto aby som ho znížil. Ale ďakujem budem to mať na pamäti :)

pompiKolacik

odpovedam ... ty truba :D ja niekde pisem, ze je to umelina ?
Urcite mam lepsie skusenosti ako ty, len nemam za potrebu hrat sa tu na premudrelu.
Djmirente
Sorry, ak si moj prispevok bral ako urazku, nebolo to tak myslene, len mne tieto doplnky kapanek uskodili, preto to slovne spojenie sajrajt ;)

djmirente

ďakujem "odpovedam" že si sa ma zastala :) a zas viem so 100% istotou že tie 2g na 1kg nepresiahnem čo sa týka sacharidov tak tie nejdem viac ako 5g na 1kg čo viem že je *ODD a tuky tým sa snažím vyhýbať, však kto chce mať veľké brucho,mimochodom LDL som mal 3,8 m/mol čo je celkom dosť. Každopádne ďakujem vám za pokec :)