Myslia si ze mam anorexiu...

Príspevok v téme: Myslia si ze mam anorexiu...
nadne-44

Takze zacala by som asi tym ze mam 17 a pred rokom som sa rozhodla zmenit zivotny styl zit zdravsie a nieco to aj schudnut.Nikdy som nebola pri tele bola som normalna mala som oklo 56 kg ale nebola som spokojna so svojou postavou lebo som mala mensie brucho, boky mi vytrcali z gati.Najprv som vylucila sladke, potom ked sa nic nedialo tak som vylucila pecivo.Zacala som posilnovat brucho brusakmi no velmi som necvicila take cviky ako kardio.Pomaly som zacala chudnut.Bola som spokojna ked mi okolie zacalo vraviet ze chudnem a chceli odo mna radu aby som im dala typ.No stratila som menstruaciu a nemam ju uz od septembra.V sucasnosti mam 45kg na vysku 164,5cm.Moja sucastna vaha a postava sa mi paci aj ked by som chcela mat plochejsie brucho no co sa tyka stravy jem vsetko okrem toho peciva a sladkosti.Nejem ziadne kekse napolitanky cokolady no ked je nieco napecene tak si dam.Moji rodicia su presvedceny ze mam anorexiu pretoze vaha mi ide dole.Je pravda ze jem tri krat za den a to : Rano neranajkujem lebo nestiham a nechuti mi , pridem do skoly a v skole zjem jeden biely jogurt s ovsenymi vlockami ked pridem domov zjem co mame navarene normalnu porciu a potom este jednu porciu vecer okolo piatej potom uz nic nejem.Citim sa dobre nie som nikdy unavena a nic ma neboli.Rodicia boli som mnou aj u gynekologa pretoze nemam vobec menzes brali mi aj krv a poslali na vysetrenia no vsetko mam v poriadku len mi kazali pribrat.Ja nechcem velmi pribrat pretoze sa citim takto dobre nikdy necitim hlad pretoze si myslim ze jem normalne aj ked trochu menej ako by som mala.Psychicky to nezvladam pretoze rodicia mi zobrali mobil,vsetk mi zakazuju a neustale mi vravia ze som anorekticka.Ale ja nie som :( vobec ma nepocuvaju iba ma deptaju a ja potom placem.Uz mi dohodli aj stretnutie s psychiatrom ale ja ich zbytocne prehovaram ze i je dobre ze nemam anorexiu.Som zufala pretoze uz nevladzem ich prosit a presviedcat oni mi vobec neveria hovoria si iba svoje a mna nepocuvaju.Vobec nevizeram ako anorekticka som normalne sice mi vidno aj kosti ale nie velmi.Ja si myslim ze som normalna aj ked chudsia ale ja to nechcem zmenit lebo sa citim dobre len zase ma hneva ta menstruacia ze nemma.Problem je v tom ze chcu aby som pribrala 5kg.Myslite si ze mam naozaj anorexiu ??Prosim co mam robit lebo ja uz takto nevladzem ,neustale ma psychicky deptaju ze nic nejem ze vizeram strasne chuda , ze som bleda a ja neviem co .......

skusto

K tomuto nemam slov. Ty sa citis v pohode hej? Bez kramov? Vobec ti to neni dovne? chudak tvoje telo, mala by si sa uvedomit dievca lebo dospejes takto iba do psychiatrie alebo nemocnice :b chudak tvoji rodicia :( hadam to zvladnu ked zomries :D lebo len k tomu spejes :) hlupa anorekticka jak si myslis, ze mas sexi telo :D maj sa

marten 444

Tramrada, máš anorexiu aj keď si to nechceš priznať...keby si si to pripustila, je to prvý krok k uzdraveniu...za chvíľu, keď v tom budeš pokračovať, budeš bez vlasov, zubov, s osteoporózou, anémiou.....neviem koľko máš rokov, ale asi ešte nie si dospelá keď čítam čo píšeš...ešte sa vyvíjaš, tak kašli na chudnutie, ja som dopadla tak že som mala PPP od 12 rokov a trvá to až doteraz, t.j. celých 21 rokov premárneného života...teraz to ľutujem, že som nič ešte nezažila, o detstvo a najkrajšie roky som prišla a to sa už nedá vrátiť späť...v nemocnici som poznala anorektičku, ktorá mala 16 rokov, vypadané vlasy a UMELÚ ZUBNÚ PROTÉZU. V 16 ROKOCH!!! Nechci tak dopadnúť...

purplepink

Ahoj. Tvoja hmotnosť je príliš nízka. Nehnevaj sa na rodičov, iba o teba majú strach. Pretože tvoj pohľad na seba a ich pohľad na teba je zrejme odlišný. Vidíš samu seba normálnu (resp. píšeš, že by si mohla ešte schudnúť - čo nie je v poriadku) tvoji rodičia vidia realitu - že si príliš chudá čomu vonkoncom nasvedčuje aj nechodenie menzesu. Samo telo ti napovedá, že niečo nie je v poriakdu, že ti chýbajú potrebné živiny. I keď si to nechceš pripustiť máš poruchu príjmu potravy. Pretože dokopy zješ jedno normálne jedlo za deň. Mala by si jesť 5 x denne vyváženú stravu. Skús pochopiť rodičov, že na ich strachu a starostlivosti o teba niečo pravdy je. Mala by si zvýšiť príjem kalórii. Skús sa začať stravovať normálne, zaraď do jedálnička zo všetkého niečo. Uvidíš keď trošku priberieš sa ti vráti menštruácia. O postavu dbaj inak. Začni cvičiť a skôr spevňovať telo ako ho vyhladovávať. Nikomu sa nepáčia vešiaky, ale pekné ženské a pevné tvary. Skús sa nad tým zamyslieť.

Tramrada

Presne viem ako sa cítiš, mam to rovnako. Akurát ze ja mam 175 cm a 47 kg. Príaahám že niesom anorektička ani nemám žiadnu poruchu stravy. Zjem všetko čo mamka navarí, ale ak si možem vybrať, radšej siahnem po šaláte a čerstvom ovocí. Snažím sa jesť zdravo, žiadne sladkosti, žiadne vyprazane jedla, čím menej upravované jedli tým lepšie. Je pravda ze pred tým som vážila tak 58 kg, ale stravovala som sa hrozne. Sme fastfoody, pizze, žiadny pohyb, sladkosti, žiadne ovocie a zelenina, nerobilo mi problém odkrojit si slaninu aj o 23:00. Proste hrôza. Ale ako som schudli a dala som sa na zdravší život, mama si mysli ze mam anorexiu. Každý boží den mi to vyhadzuje na oči, že som kostlivec atd. Aj mne dali ultimátum pribrať 5 kg, ale ja viem ze sa to neda, lebo by som sa musela vrátiť ku tým istým stravovacim návykom, a to v žiadnom prípade neodpustím. Ja sa takto cítim dobre, ale je pravda ze som dosť chudá. Veľmi sa mi páči zdravý životný štýl, cítim sa plna energie, a možno časom ked budem dospela by som chcela vyskúšať raw "diétu". Ale samozrejme len ked budem dospela, viem ze to by mi mama nikdy nedovolila... Tiež som zúfalá, neda sa s ňou o ničím porozprávať. Akonáhle sa jej objavím na očiach, spusti sa hádka a je to tam kde ti bolo. Fakt uz neviem co mam robit.. Prosím ak mi viete poradiť, tam mi niečo napíšte. Vopred ďakujem.

lencika

aj ja som myslela ze ako super ked chudnem tak som sa citila dobre obliekla som 34 velkost a to uz mam po jednom tehotenstve ale ked ludia v mojom okoli nehovorili ze jeeeej ty si ale pekne schudla ze ako ti to svedci ale nevyzeras dobre nemas farbu a sledovali co jem tak ma to prestalo bavit a povedala som si ze ked chcem byt sexi tak sa mi podarilo pekne 5 kil pribrat, treba sa citit zdravo a najhorsia vec je co robim do teraz vycitam si ci jem a zjem

mima563

Ahojte, neviem či to tu ešte funguje, ale viem ako sa cíti zakladateľka, prešla som si tým istým.Ak by si chcela bližšie o tom popísať, tak mi napíš tvoj email, ja sa ti ozvem a pomôžem ti(zaoberám sa touto problematikou):)

LadyOpium

myslim, ze mas anorexiu, aj ked iba v pociatocnej faze...ja som tiez nevyzerala ako anorekticka manjnizsiu vahu som mala 43 kil, ale nechcela som nic jest, schovavala som jedlo, klamala ze idem tam a tam a pritom som chodila behavat do 3 km vzdialenej dediny apod. a ked som chodila psychologicke, boze, tak sa hanbim, co vsetko chore osm jej hovorila...chcela som si odstrihat vlasy, mihalnice, obocie,nechty, ochlpenie odstranit, lebo som si myslela, ze aj to nieco vazi..mala som UPLNE CHORE ZMYSLANIE vyvolavala som si hnacky nezrelym ovocim, pricom so mohla hocikedy chytit daky tyfus alebo co..., kupovala som si kdejake tabletky...styri roky som bola viac v nemocnici ako doma-anorexia mi sposobila silne depresie, pokusy o samovrazdu, rodinne problemy, zdravotne problemy ani nespominat... a teraz sa kludne najem aj o deviatej vecer, ale cvicim!! a vahu mam 58 kil pri 160 cm a tych 58 si drzim uz od aprila minuleho roka...strava 5x denne, v malych davkach-i ked menej ovcia lebo vsetko prefajcim-musim prestat...no aspon ze milujem zeleninove salaty tak aspon mam vitaminy so zeleeniny...vahu neriesim, chudnem z brucha, ale cvicenim a spevnujem si telo-hlavne chrbat koli silnym bolestiam a citim sa lepsie ako nikdy nikdy predtym...

a pokial sama nechces nic zmenit, ti nepomoze ani 10 psychiatrov a psychologov:((...musis si uvedomit, ze ak chces mat niekedy deticky, musis pribrat:))...mozes cvicit, ale nie na chudnutie, ale naopak, na spevnenie a uvidis, ze sa budes citit ovela lepsie, ked sa ti ta menstruacia vrati:))drzim palce:))

Agnes998

Ano mas anorexiu. To, ze nemas menzes je toho snad jednoznacnym dokazom. Tvoje telo ma malo zivin a preto uz ani nefunguje normalne. Mozes si uplne znicit plodnost do buducnosti ak s tym neprestanes. Mala by si pribrat aspon tolko, aby si dostala menzes a nie este viac sa snazit schudnut. Ale tebe je asi zbytocne nieco vystetlovat, ked to neberies od rodicov ani od lekarov.

chapemta

Ahoj, uplne ta chapem. Ked som bola v tvojom veku, mala som rovnaky problem. Mojej mamke z toho obcas preplo. Ked som nechcela jest veceru, vyliala mi polievku na hlavu, alebo ma bila. V osemnastich som odisla z domu a odvtedy som samostatna. Nemam ziadnu poruchu potravy. Meriam 170, vazim 60 kil, cize vyzeram zdravo a som spokojna. Odvtedy ubehlo 10 rokov a stale som zdrava, spokojna, netrpim ziadnou poruchou ani chorobou. V mojom pripade teda riesenie bolo - odist z domu. Co sa tyka tvojej menstruacie, skus sa spytat pana RNG tu na tomto fore, on ti moze poradit. Nemusis nevyhnutne pribrat, aj ked osobne si myslim, ze tych 5 kg navyse by ti neuskodilo :) Ale musis vediet sama, ako sa citis, takze ti nebudem hovorit, ze priber. Ak si teraz so sebou spokojna, nemen sa kvoli nikomu. Iba kvoli sebe. Drzim palce, kocka :)