Nizky cukor v noci

mary77

Dobrý večer, glykémie už sú OK?
Včera som spomínala edukáciu - myslela som to hlavne tak, že okrem toho, že lekár určí diétny a pohybový režim, vysvetlí pri akých hodnotách a v akých situáciach si diabetik sám môže (musí) regulovať dávky inzulínu.
Doporučujem prečítať si knihu Abeceda diabetu (Jan Lebl a kol.) - je v nej veľa vecí veľmi dobre vysvetlených.

mary77

Pri hypo treba skombinovať rýchle sacharidy - čaj s cukrom, cola (nie light)a následne ešte zjesť niečo s nižším glykemickým indexom (pečivo, ovocie). Dôležité je tiež nečakať a hypoglyk. riešiť hneď.
Ešte by som poznamenala, že keďže nie som diabetológ,nemusí byť spoľahlivé radiť takto cez fórum.
V pondelok, keď pôjdeš za diabetológom popýtaj sa na nejaké možnosti edukácie.

mary77

Nie, nízka glykémia môže byť nebezpečná hlavne v noci. Vhodná je kombinácia zníženia dávky inz.,pridania jedla a častejšieho preverenia glykémie. Zmenené dávky inzulínu a výsledky glykémii konzultuj v pondelok s diabetológom a on poradí čo ďalej.

devo

Uz mi diabetolog 2 krat znizoval davku inzilinu teraz je vikend a stale mam v noci hypo. Takze mam vydrzat az do pondelka a prekonzultovat to s diabetologom ?

odpovedám

Istotu,že v noci nenastane hypoglykemia budete mať, keď večer nebudete pichať inzulin.Moja mama mala ten isty problem.Boli sme v strese, lebo raz v noci skoro umrela.Teraz je bez večernej davky inz.Dokonca sa jej zlepšil stav,na večeru malo jedava.

mary77

Dobrý deň, gly. 3,2 je dosť nízka.Skús znížiť inzulín + pridať jedlo na večeru. V noci si glykémiu prekontroluj, aby si zistil, aký efekt mali zmeny.
Nočné hypoglykémie bývajú veľmi často v dôsledku zvýšeného pohybu v priebehu dňa, tých faktorov je tam viac...Rozhodne odporúčam poradiť sa s diabetológom a zmeny dávok prekonzultovať. (U novozistených pacientov môže nastať remisia, čo si vyžaduje aj následné výraznejšie zmeny dávok.)

Textová Inzercia

olej cbd
Ste vystresovaný viac ako kedykoľvek?

Prichádza potencionálna malá fľaštička, ktorá to možno vyrieši za vás. Prečo to neskúsiť?