PCO syndróm - liečba bez antikoncepcie

Príspevok v téme: PCO syndróm - liečba bez antikoncepcie
situacia

ahojte :) prosim vas o pomoc, uz od 15 rokov mam PCO syndrom (teraz mam 25 rokov). brala som dlhe roky antikoncepciu - vysledok depresie, priberanie, vypadavajuce vlas,y nizke libido, rozhadzane hormony a PCO nadalej pokracuje, zatazena pecen, vela potravinovych alergii atd.

Uz to svinstvo enchcem, neberiejm to cca 5 rokov
Brala som aj neantikoncepcie- napr. Provera, Lutenyl, Duphaston - podobne engativa ako natikoncepcia :/

Dr. tvrdi ze musim brat aj estrogen aj progesteron, existuje nieoc lahke co moje telo nebdue trapit trak ako repdosle lieky? uz som zufala mam starsnu beznadej nci enpomaha zo svetkeho mi je zle. a na stavy uzkosti lieky nechcemt o je dalsia chemia po ktorej cloevkl nema libido a je nafuknuty ze yvzeram ako tehotna. (brala som Serlift "vraj" lahky liek)

ako vyriesit ten neporiadok v organizme? EXISTUJU ESTROGENY A PROGESTERONY KTORE NIE SU V ANTIKONCEPCII, V DUPHATSONE, PRIVERE ANI V LUITENYLE? cisto pokusny kralik som
obxcas zabera Agolutin a neofolin, ale niekedy mi menzes aj tak nepride! :/

este vraj je na to oúperacia, cez pracovnu dovolenku juý zvazujem, nechecm byt obetou farmaceutickeho preimyslu uz sonm z neho zufala dost :/
dakujem za svetky vzacne rady
som vesela, optimisticka, spolocenska, jem zdravo, mam zdravu hmotnsot, cvicim a milujem svoj zivot ale tento problem je ejho tienom. Prosim vas poradte mi.
Dakujem :)
pekny vecer zelam

SunshineS

Ahoj,

skušala si Inofolic? Dosť pomaha. Takisto dostatok mineralov - horčik, zinok, chrom, rovnako vitaminov skupiny B a aj D vitamin. Vylučiť mliečne, sacharidy znižiť na cca 50 gramov/deň (a aj tie len tie pomale - celozrnne), celkovo si stražiť glykemicky index potravin (aby bol nizky). Ale to asi vieš, ja len, možno to pomôže aj niekomu inemu.

situacia

ja viem, ved ja som si tam tu wikipediu strcila!:) pisme o nej lebo som odhalila ze pise inak ako som ja :) ...ved ani do skoly wikipedia sa nema pouzivat :D

kabel

pri PCO byva zvyseny testosteron, plus charakteristicky pomer medzi hladinami FSH a LH, wikipediu si strc do zadnej casti tela pod chrbatom

situacia

ale wikipediu pise aj hocikto- aj laik tam moze dat clanok, estrogen nemam zvyseny tak ako to tvrdi wikipedia, wikipedia nepozna moje krvne testy ...

situacia

dokonca nejem ani lepok ani takmer ziadne potraviny s Eckami (
mam histaminovu intoleranciu, HIT) mam teda dost komplikovane veci niektore co s azdravia tyka , moze HIT nmat suvis s PCO?

situacia

@RNG: dakujem Vam velmi pekne! :) Vasa rada je KOMPLEXNÁ, cize taka ako mnohi doktori nie su schopni (cest vynimkam, endokrinologa mam ok si myslim).

ale mne vysiel v krvnych testoch posledne nizsi estrogen :/ preto mi ho chceli doplnit, pojdmem vsak na nove krvne testy

pecen precistujem zatial tak, ze - pijem ostropestrec, nejem mlieko ani svinstvo typu kravske mlieko a vsetky vyrobky z neho - nech reklama tvrdi co chce, som alergicka na laktozu tak viem ze je to svinstvo, stravujem sa ako v Japonsku, nepijem kavu namiesto nej pijem zeleny caj a caj maté...

viete mi odporucit dobreho doktora na toto v Kosiciach? hlavne na gynekologii moja doktorka ma stale nutkanie davat m,i HAK brala som 4ri druhy a narobili paseku, jedine pozitivum bola vtedy krasna plet ako z casopisu.

o proteolytickych enzymoch mi moja doktorka nikdy nic nevravela, zaobera sa zrejme inymi typmi liecby. viem, ze je to odbornicka, ale mam pocit ze so zuzenym okruhom vedomosti :/

ked znizim testosteron, neznizi mi to libido? nie som zrovna typ zeny co by casto myslela na sex tak sa obavam ze potom libido mat nebudem :/ a tiez s aobavam priberania zalezi mi na peklnej sumernej postave, zo svtekeho som mala nafuknute brucho. Cele PCO ma uz fakt stve.

RNG

A pecen sa da precistit protokolom dr Berksona a branim aspon 15 gramov mikrovlaknin denne vo forme doplnku, co kazdemu odporucam na cely zivot.
Protokol dr Berksona pozostava z 900 mg sylimarinu
600 mg ALA(alfa lipoova kyselina) a
400 mikrogramov selenu, organicky viazaneho.

RNG

Staci pozriet na toto
cs.wikipedia.org a tam mas vysvetlene, z coho PCO je. Te to najma z prebytku estrogenickych hodnot, tj brat na to estrogen, dokonca naviac jeho chemicke nahrazky je dobra hovadina.
Progesteron, bioidenticky nie chemicke nahrazky mozes dostat aj z progesteronoveho kremu a odbudovaniu roznych cyst v tele napomaha branie silnych proteolytickych enzymov, odporucam, enteriocky pokryty pancreatine, napr ako ma firma Solgar, kde 2 x 2 tabletky ti daju do tela davku ekvivalent 12 gramov pancreatinu.
Na znizenie testosteronu aj estrogenov odporucam brat DIM, 2 x 100 mg, co je ucinnejsie, ako I3C(indonal) v davke 2 x 300 mg

situacia

ano aj viem, mama toho za 10 rokov nastudovane hodne :) uhm skocim za nim urcite pretoze aj na gynde chcu vysledky od neho.
Probelm je ze ten metformin ma neziaduce ucinky, uz aj na fore som nasla XY ludi co sa stazuje- problemy svalove hnacka a vracanie. ako rpacujuci clovek toto znasamt nechcem, nuz ale urcite to prekonzultujem

Moja Dr. na gynde je obcas neprijemna tu HAK obhajuje a divfa sa na mna ako na blazna, ale naco si mam nicit telo? ved ani enmam zaidny sex ekdze nemam partnera a ked som mala partnera z HAK som mala libido mensie ...ona to vobec neriesi ani ziadne depresivne stavy najradsej by nasi doktori predpisovali len toi co sa ucili v skole mam pocit ze väcsia snaha z jej strany nie je. smiem sa spytat na dobru gynekologicku v KE? mozno zmenim svoju (netvrdim ze je zla! to by sokm si endovolila ale neriesi situaciu inymi sposobmi)

kabel

na nadvahu som sa pytala z toho dovodu, ze nou mnoho zien s PCO trpi. podla mojho nazoru by si mala konzultovat stav s nejakym dobrym endokrinologom, zobrat vsetky spravy od gynekologa a ist za nim, ci by nieco nevymyslel. Inak metformin je najslabsi liek na diabetes, mozno by stalo za to ho vyskusat, vsak vysadit ho mozes hocikedy, keby to nerobilo dobrotu.