Ako dať dieťaťu tabletku?

Príspevok v téme: Ako dať dieťaťu tabletku?
mamaaaa

Dobrý večer, chcem sa spýtať, ak sú tu nejaké maminy, ako ste dávali deťom papať tabletky? Môj 15 mesačný synček dnes dostal lieky na zápal, ale sú strašne horké, na to ma upozornila aj doktorka, že ich deti nechcú...ja potrebujem, aby mu do týždňa zabrali, inak pôjdeme do nemocnice do Bystrice, čomu by som sa rada vyhla...ráno má brať dve, na oded jednu a večer zase dve a ja neviem, ako ich do neho dostať, skúšala som mu rozpustiť do čaju, lebo on strašne lúbi čajik ale to bolo tak hnusne horké,že raz sa napil a ďalej ani bohovy, ja som to olizla a fuj...viem že dneštné lieky pre deti sú už vo forme kadejakých sladkých sirupov s príchuťami,tie vždy pekne spapal do mlieka keď potreboval...ale tieto lieky, to je niečo hnusné...ako ich do neho dostať? ako mu ich podať aby ich prehltol? aby mu zabrali? ma vysoký zápal obidvoch kolien a nemôže chodiť...potrebujem nutne do neho dostať hnusné horké tabletky...ako??? poraďte mi prosím :-(

katarinakyd.

rozpustiť s niečim sladkým, a injekčnou striekačkou dať do úst. je to ťažké pre maminu keĎ vidí že die%ta trpí, ale keĎ iná možnosť nezaberá a nie je:(

babenka70

Ja som svojim detom ked boli male davala tabletku do bananu. A kludne aj v noci. Banan spapal a nevedel, že rtam ma liek.

rapopo

Rozdrv na prasok, zmiesaj s praskovym cukrom (popripade pridaj med) - hlavne nech je toho hnusneho co najmenej - najlepsie nech sa to zmesti na jednu cajovu lyzicku(nemiesaj to do pohara caju, lebo toho hnusneho bude vela) a daj mu to tak naraz do ust a hned zapit niecim lahodnym - moj syn zaberal na ice tee.