Som človek bez názoru a osobnosti

Príspevok v téme: Som človek bez názoru a osobnosti
zdenulindo

Nadpis témy to vystihuje. Som prázdny a neviem kto vlastne som. Celý svet ide akosi pomimo mňa a vôbec ma nezaujíma. Zaujíma ma akurát čo budem jesť, ako zabijem deň a kedy pôjdem znova do postele, okrem toho nemám žiadne túžby a záujmy, žijem len zo dňa na deň. Na nič nemám názor, nič ma nezaujíma aby som sa tomu venoval alebo aspoň nad tým uvažoval. Cítim sa ako taký chameleón - podľa toho s akými ľuďmi práve som alebo kde sa nachádzam, podľa toho mením svoje správanie, vystupovanie, názory, všetko. Papagájujem čo si myslím že je najvhodnejšie aby som nevytŕčal z radu a tam to končí. Nedokážem byť sám sebou, alebo povedať vlastný názor, pretože nič také u mňa neexistuje. Dni trávim z drvivej väčšiny doma, pozeraním filmov, seriálov, hraním hier alebo povaľovaním v posteli, poprípade bezcieľnym potulovaním po vonku. Žijem s rodičmi, nepracujem, neštudujem, ani jedno ani druhé som nedokázal, vôbec ma to nebavilo a nezaujímalo, postupom času som tam vždy prestal chodiť. Necítim sa na psychológa alebo psychiatra, nemám žiadne depresie alebo také niečo, ja mám proste pocit že nikam nepatrím... cítim sa ako v nejakej bdelej kóme, nič ma nezaujíma len splniť svoje základné potreby a po ničom viac netúžim. Vôbec nič od života nechcem, len byť najedený, mať kde ležať a mať pokoj. Cítim sa akoby mi chýbala nejaká časť mozgu ktorá robí z človeka človeka, ja vlastne len žijem a správam sa pudovo, nič viac.

chrono

To,co opisujes je priznak depersonalizacie,pravdepodobne si sa upol na "vlastnu realitu",akysi sukromny a privatny svet,kam nevpustis nikoho.Ak to bude trvat dlhsie musis ratat s tym,ze sa ti moze stat ze zacnes mat symptomy schizofrenie a zacnes byt pre okolie cudakom,vystrednym "divnym Jankom" a skoncis nakoniec ako zanedbany Robinson v "moskytiere" ani sa nenazdas ako.Navstivit psychologa,ci psychiatra nie je hanbou,ak nemas priatelov tak navstiv psychologa a dohodni si skupinovu terapiu,ale rozhodne nezostavaj v autistickych cinnostiach,lebo to smeruje len tam,kam som to vyssie nacrtol.

redka

skus si mozno pozriet nieco o depersonalizacii, derealizacii... ide aj o to co s tym vobec chces neco robit alebo ti je to celkovo jedno... ale myslim ze bez cudzej pomoci to lahko nepojde...