Môj 11 ročný syn sa nevie sám učiť

lea02

ďakujem fleur de lis, je to namáhavé,ale určite sa mi podarí nájsť spôsob, ako mu pomôcť ... úlohy si robí sám, ale učiť sa vie len so mnou a vidím na ňom že sa zle cíti, musím mu pomôcť.

Fleur-de-lis

odporúča sa užívanie extraktu z grepfuitových jadierok pri ADHD. V slovenčine toho veľa na nete nie je, skôr v angličtine. Skús si pozrieť aj to. Je to lepšie ako brať nejaké drogy na recept...

Fleur-de-lis

to som rada :)
A aj keď je to namáhavé, je krásne, že sa mu toľko venuješ. Prajem vám, aby ste našli spôsob ako mu pomôcť

Fleur-de-lis

aby som nezabudla ešte, problémy detí sú často vlastne rodinnými problémami, ktoré sa odzrkadlia na deťoch. Takže v mnohých prípadoch je nutné, aby na sebe pracovali aj rodičia.

Fleur-de-lis

počula som jeden rozhovor s Johnom Grayom kde vysvetľoval súvislosť medzi ADHD a nefunkčnými rodinami. Samozrejme nie je prvý, kto vidí tieto súvislosti. Neviem, ako vyzerá vaša rodina, no nefunkčný vzťah rodičov, hádky, nenávisť, hnev... to všetko ma veľmi silný vplyv na deti. Deti sa vyvíjajú dobre v stabilnej bezpečnej rodine, čo je dnes skôr vzácnosť :(

A tiež si treba dať pozor na koľko je to synova "lenivosť", že si nechce robiť úlohy a viesť ho k samostatnosti.

Najlepšie ti pomôže nájsť korene a riešenie týchto problémov odborník. Takže držím prsty nech nájdeš nejakého dobrého.

lea02

ebi777 ďakujem krásne za povzbuden nie, syn má ADHD, porucha pozornosti ale v škole to neriešia, neveria tomu, matky sa podľa nich len vyhovárajú

_meno

ahoj lea

ak by som ti teraz prikazal ucit sa hod ostepom.
a kazdy den by som ta prisne kontroloval, ako postupujes.

ziskas voci mne negativny postoj, lebo ta nieco nutim robit.
ale kedze mne to je jedno, kazdy den ta budem kontrolovat.

a kedze ty si z toho nestastna, bola by si radsej, keby ti niekto pomaha...je ti jedno, aj ako predtym, ako hadzes ostepom(lebo ty nim ani nechces hadzat, ani si nikdy nechcela) - ale si viac stastna, lebo nie si sama

_________________

ucenie v zmysle vyucby ako ho pozname je chybny koncept abstrakcie - ze niekedy v buducnosti nieco z toho pouzijem

v skutocnosti predsa kazdy pre nieco mame talent, vasen, nieco nas bavi, nepocitame pri tom cas, lebo si uzivame sucasnost

V podstate zivot je bezpecnost a dobrodruzstvo.
Bezpecnost je talent, nieco, co robime rady od malicka a stale to robime radsej, ale stale sa v tom posuvame.
Dobrodruzstvo je nieco, co sme este nerobili, mozno nas to zabavi na chvilku, mozno na dlhsie a ideme skusit nieco ine.

Mozno si uz aj zistila, ake dary(talent, bezpecnost) ma tvoj syn. Ak ho bavi napr. zahradnicenie, ukaz mu naco su mu ostatne predmety, co ho nebavia - ze vdaka matike si spocita cisla, prerozdeluje urodu .. ze vdaka dejepisu zisti, ze svet sa meni...ze vdaka zemepisu zisti aka je zemegule ... ze vdaka jazykom moze komunikovat slovne a textami

ze okrem cinnosti, ktore su pre neho gro (bezpecnost, talent) su tu aj cinnosti nepoznane (dobrodruzstvo, skusanie)

.....bojim sa, ak nahodou ani ty si sa nenasla, nebudes vediet synovi pomoct a zamknes ho - uzavrie sa do seba (v dosledku psychickej manipulacie).

na detoch je bozsky krasne, ze oni vedia, co ich bavi...lebo im dovolime robit si, co chcu ... hned sa najdu (ako ked sa pustia deti na skolkarsky dvor - jeden dava pozor na ostatnych, druhy sa vozi na auticku, treti skuma zivicu stromov, stvrty stale beha, piaty rad tancuje, siesty robi z piesku obed ....to su bozie dary, s ktorymi duse prichadzaju na tento svet pomahat

Skola a praca sme si vymysleli my ludia, aby sme vytvorili vseobecnost (abstrakciu, ze vsetci sme rovnaki) - nieco ako iny clovek je stavbar, iny je maliar, iny je spevak ...
preco einstein mohol byt profesionalny vedec fyziky? Lebo neminal svoju energiu na typy krasukorculiarskych akrobacii a futbalu.

Ludia si medzi sebou naprogramovali strach, ze nie dusa, ale telo je nositelom toho, co sa za zivot nauci.
Nic nemoze byt vzdielenejsie pravde.
Uz pred porodom dusa vie, ake dary prinasa.....staci nechat detom volny briebeh a oni sa najdu...a ked sa najdu, tak sa mozu zdokonaloavat'

Preto mozu byt 5 rocni virtuozovia a 10 rocni podnikatelia..lebo odhalili svoje dary velmi skoro, mali volni priebeh..vacsinou vdaka mudrych rodicom, ktory im vytvorili zivotne prostredie

skola je len poskytovatel informacii ako kninice, ludia, kurzy atd. kto sa ucit chce, uci sa aj po skole - kto sa ucit nechce, neuci sa ani cez skolu

pises, ze syn sa 'sam nevie ucit' - pretoze on vidi, ze to nema zmysel sa ucit ...len dospeli ludia, tak ako boli klamani, klamu dalej, aj ked sami citia ze to nie je spravna cesta

ale aby som to uzavrel, staci ked pomozes synovi sa najst co ho bavi (ziska bezpecnost), vtedy je mozne aby sa ucil aj co ho nebavi (dobrodruzstvo) (nieco na styl, ked 3 hodiny robim, co ma bavi, tak pol hodinu vydrzim robit co ma nebavi :-)

Vela stastia lea

Prezyvka55

Otazka je skor nevie alebo nechce vediet? A ked to potrebuje pocut kupte mu diktafon, nech si to precita, nahra a pusta, ked sa mu uci lepsie z pocuvania ako z citania.