Stráca sa vášeň?

Príspevok v téme: Stráca sa vášeň?
gyzmo

Zdravím. S priatelkou máme obaja 20 rokov. Chodíme spolu iba 4 mesiace, a už začínam mať pocit že sa z nášho vsťahu vytráca vášeň. Hlavne z jej strany. Ja mám stále chuť bozkávať ju, a milovať sa s ňou. No ona často vôbec nemá chuť ma bozkávať, nemá chuť na sex... Viem že život nieje len o bozkávaní, a že žiaden pár sa nebozkáva celý život. No nemyslíte si že sme na to trochu primladý, a že sme spolu trochu krátko na to aby sa diali takéto veci? Viem že ma nadovšetko miluje, a ja ju tiež. No niekedy ma to strašne frustruje, a nedokážem to pochopiť, že ako to že mám stále chuť ju bozkávať, a ona mňa nie? Ako to že ja mám chuť na sex každý deň keď som s ňou, často aj viac krát za ďen, a ona nie? Predtým sme sa od seba skoro nevedeli odtrhnúť a mali sme sex skoro vždy ked sme spolu boli, a teraz sa to stáva čím dalej tým menej často(posledné dva mesiace). Ja som potom strašne sklamaný, a je pre mňa tažké s ňou viesť normálnu konverzáciu a venovať sa jej naplno keď sa cítim ako keby som ju sexuálne/fyzicky nepriťahoval. Snažil som sa jej to už viac krát vysvetliť, opísať svoje pocity, no ona sa so mnou o podobných veciach vôbec nechce rozprávať, a hovorí že som precitlivelý... Nosím jej kvety, už som jej aj zopár veršov napísal, prenesiem ju vždy cez kaluž, požičiam jej bundu ked jej je zima, urobil som si kôli nej v izbe poriadok (po 5 rokoch - áno, som bordelár), vždy ju rozosmejem, hovorím jej aká je krásna, správam sa ku nej ako gentleman, proste sa snažím aby bola so mnou šťastná, a aj mi povedala že ešte s nikým nebola šťastnejšia ako so mnou. Ja podobné veci ku šťastiu nepotrebujem, no ku šťastiu potrebujem sex. Nezaslúžim si aby aj ona spravila šťastným mňa? Ako dôvod takéhoto správania ma napadlo hneď niekolko vecí:
1. antikoncepcia - vraj môže znížiť libido
2. sezónna afektívna porucha - tzv. zimná depresia. sedelo by viac príznakov, aj dlho spáva, je stále unavená, nechuť na sex je tiež jeden z príznakov...
3. posledné dva mesiace ju čím dalej tým viac trápia zápaly a infekcie na vagíne. aj sex ju bolí často
4. sme spolu príliš často? Vpriemere asi 4-5x do týždňa, a ked niesme spolu, stále si píšeme cez FB

antikoncepciu však vysadila pred dvoma týždňami, a to že má chorú vagínu mi akosi nevysvetluje že sa so mnou nechce ani bozkávať. v poslednej dobe stále častejšie praktizujeme 69 namiesto sexu, aby ju to nebolelo. takže bolesť tiež nevysvetluje jej nechuť na 69

Máte pocit že som netolerantný? Že som precitlivelý? Myslýte že je to moja chyba že neviem byť šťastný? Rád by som počul váš názor. Budem naozaj velmi vdačný každému kto ma vypočul, a vyjadril svoj názor.

pandorica

Ak bude od nej furt chcieť sex, lebo má voči nemu a jeho potrebám zodpovednosť, ani to nebude tak dlho trvať.

rovinka

gyzmo, ty si cely velmi komplikovany a zrejme aj prehnany "gentleman a romantik". Aby si vyjadril jednu myslienku, musis zapisat 10 riadkov. Takyto muz vie byt riadne otravny. Bud sa zacnes spravat ako poriadny chlap, alebo rataj s tym ze skor ci neskor ta posle kade lahsie.

gyzmo

@citrón
Áno sex pavažujem za súčasť vsťahu, a pokladám to za svoju potrebu. Otvorene som jej to oznámil že je to tak, ona povedala že tomu rozumie. Ak ti to príde zvláštne, tak v tom prípade sa musím zmieriť s tým že ti pripadám zvláštny, no je to proste tak. Ja si však myslím že vezľadom na môj vek a na to že som muž, na tom nič zvláštne nieje. Práveže podla mňa skoro každý muž má podobné potreby, hlavne v mladosti.

gyzmo

Samozrejme že jej to nedám takto priamo na výber :D To som povedal veľmi zjednodušene, priam až metaforicky, a nemyslel som to doslovne. Ako som povedal, ide mi o to, aby pochopila že čo sa týka jej choroby, nesie nejakú zodpovednosť aj voči mne. A ak vydržím, skôr či neskôr by to mala pochopiť. No potrebujem na to pevnú vôľu, rovnako ako ona potrebuje pevnú vôľu na to aby zmenila svoje stravovacie návyky. Ja sa tak naučím potláčať svoje pudy, a ona sa naučí zodpovednému postoju ku svojej vagíne. Podla mňa je to geniálne. Prišiel som na to vďaka Vám. Ešte raz Ďakujem. Len neviem či to bude mať nejaký dlhodobý efekt. Uvidím, nehám tomu čas.

citron

Mas zvlastny pohlad na vztah ked vravis o nejakej zodpovednosti voci tvojmu sexualnemu uspokojeniu. Sex je o radosti z blizkosti a davania sa, nie povinnost.

kabel

gyzmo, uz ta vidim, ako jej davas na vyber: SLADKOSTI ALEBO JA!!! len aby si nebol prekvapeny, ked da prednost orieskovej Milke

gyzmo

Dobre, veď vravím že už som to pochopil. O to tažšie teraz pre mňa bude sa pozerať na to ako kašle na liečbu. Skúsim na to síť opačným spôsobom. Odmietnem sex do doby kým sa úplne nevylieči. Nech si uvedomí že jej ochorenie ovplyvňuje aj môj život, a že tým ako sa snaží, resp nesnaží o vyliečenie, odmieta istú zodpovednosť aj voči mne. Skôr či neskôr si bude musieť vybrať medzi mnou, a jej sladkosťami a nezdravým spôsobom stravovania. Uvidíme či vydržím :D Ak ani toto nepomôže, tak sa s ňou skúsim pozhovárať, a zároveň pridať na vážnosti rozhovoru. A samozrejme hneď začínam riešiť aj svoje preliečenie. A tiež zoberiem do úvahy aj ostatné faktory ktoré to môžu ovplyvňovať, ktoré ste tu spomenuli.

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za vaše odpovedi. Vážim si to.