NIE SOM SI ISTÁ

Príspevok v téme: NIE SOM SI ISTÁ
weska

Od malička mi nechutilo jesť.Škôlka bola pre mňa peklom,kde ma nútili zjesť všetko až do dna.Sedávala som posledná pri stole, keď už ostatní dávno spali a učiteľka ma donútila to celé dojesť.Nakoniec som to celé vyvrátila na stôl.Doma ma nenútili,lebo pochopili, že to nemá zmysel.Niekedy sa otec nevydržal pozerať na to ,ako všetko miešam a premiešavam,ako sa v tom piplem a skríkol,aby som sa spamätala a jedla,ale mama ma zachraňovala, lebo videla, že jednoducho nevládzem.Dokonca mi zohnali dajaké lieky(acipepsol) vraj na chuť do jedla.Každú druhú som vyvrátila,takže efekt to nemalo žiadny.Až po vysokú školu som mala ledva 40kg /163cm.Potom som otehotnela a pribrala som na 60kg,ale rýchlo sa to neskôr stratilo.Teraz mám 31r,163cm a 47kg.Vážim sa v rifliach, s kabelkou na pleci...je mi trápne ako sa ma každý vypytuje, či som chorá a prečo nejem.Mám za sebou druhý pôrod, kojím už rok aj trištvrte.Problém je v tom, že keď viem, že niekam mám cestovať,alebo len idem medzi ľudí, nejem predtým,lebo mi je zle od žalúdka, stále sa bojím,aby mi dakde neprišlo zle.Lenže je to začarovaný kruh, lebo keď idem dakam s dieťaťom k lekárovi a od rána nemám nič v ústach,cítim ako ma obchádzajú mdloby od hladu.Doma mám stály pocit hladu,krúti sa mi hlava,hučí mi v ušiach, stále si ale myslím, že jem dosť.Muž mi však vraví, že zjem ako malé dieťa.Ja papám často malinké dávky, potrebujem často niečo sladké.Tiež túžim mať oblé tvary a vidím, že mám psychický blok z ľudí, čo si pomyslia.Chcem každému ukázať, že nie som anorektička,ale keď príde nejaká rodinná oslava, každý na mňa pozerá a kontroluje ma a má divné pripomienky, prečo som si naložila tak málo,a ešte som to aj nedojedla.Stále mám ťažobu v žalúdku a z toho aj na duši.Cítim, že niekedy by mi asi pomohlo dostať všetko jedlo zo seba von, len sa bojím, aby to nik nevidel.Kolíšem medzi dvoma extrémami.Jedlo sa do mňa fakt nezmestí,ale chcem ho veľmi jesť.Niektorí mi závidia, že si môžem dať všetko na čo mám chuť,ale mňa týra ten pohľad na mňa akoby som ozaj nebola normálna. Stále podozrievavý.Myslíte, že som skrytá anorektička?Bojím sa jesť,,,ale nehladujem,možno si dám len menej

sissska

ja neviem,akože nevážiš veľa ,to nie,ale moja kamarátka má 160 cm a 45 kíl,takže je to dosť podobné a vôbec nevyzerá zle,ani ako anorektička,má peknú štíhlu postavu...podľa môjho názoru ti tento stav spôsobuje rodina,prostredie v ktorom sa pohybuješ,všetci sú zvyknutí sa prejedať...no ale keď ješ menšie dávky viackrát za deň,tak to podľa mňa je OK....

kyblik

rybicka
si zlata velmi dakujem
no hej mas pravdu a vlastne diplomovku robim podobneho stylu len nejako som sa velmi zlakla ze sa to roznesie zase niekam:(
vdaka naozaj si zlata

rybička

kyblik

Prečo sa tým tak trápiš? To že niekto našiel tú knižku, ešte nemusí znamenať, že teraz celý svet vie, že máš problém s ppp. Môžeš to predsa čítať aj so zaujímavosti, len tak - pre vlastnú informovanosť. Alebo môžeš kľudne tvrdiť, že máš o tom písať školskú prácu alebo niečo podobné. Tak hlavu hore - iste to nebude také strašné. Myslím si, že ti ju niekto prinesie, ak ju našiel človek, čo ťa na tej fotke spozná. Tiež nemusíš byť automaticky masový vrah, keď čítaš životopis nejakého masového vraha, no nie? :)))))) Tak sa už netráp.

beb

Ahojte, píšem pre Wesku, myslím, že som podobný prípad. Nikdy mi nechutilo jesť, vždysonm jedla málo, bola som v detstve dvakrát v ozdravovni, kde som pribrala za dva mesiace asi dve kilá, kým ostatní aj osem. Nechcela som chudnúť, ale naopak pribrať.Meriam 163 a vážila som tiež ako Ty- 47-49 kg. Priberala som iba v tehotenstve, 13-20 kíl, potom to všetko šlo dolu. Úplne ťa chápem, aj mne nechutí a jem veľmi málo a často, ale to je napokon zdravšie. Pribrala som až teraz, za posledné tri roky ,(teraz vážim asi 53) a to mám už pred päťdesiatkou, ale jesť mi chutí trochu viac len keď beriem Peritol. Vtedy jem trošku viac a priberiem. Skús ho brať, mne stačí jedna tbl denne.A netráp sa okolím a jeho nevhodnými poznámkami. Prípadne si daj ešte vyšetriť tú štítnu žľazu. Ak nemáš iné problémy, tak je to v poriadku. Niekto sa prepcháva a niekomu proste nechutí, nie je v tom ani anorexia ani bulímia. Máme asi malý žalúdok alebo čo, ukázalo sa to i pri rtg, vypila som trochu tej tekutiny a už sa viac nevošlo.Drž sa a nezaťažuj sa hlúpymi poznámkami iných, ktorí to pochopiť nedokážu. Ahoj. B.

kyblik

baby ja som blba:)) prosim pomozte mi niekto:))))
isli sme zo svadby kde ma vsetci poznaju a omylom som nechala knihu o PPP na zastavke (sedela som na nej) a najhorsie je ze je tam ako zalozka moja fotka este s jednou holkou
je mi z toho uplne ze blbo a rychlo som letela spet pre nu ale uz ju niekto musel zobrat a najvecsia pravdepodobnost je ze niekto zo svadby ked ale my sa vsetci pozname
som z toho uplne mimo som taka blba- este aj adresu a cislo na rodicov som tam mohla nechat:(

xplorer

V detstve som mal tiez nechutenstvo, uzival som acipepsol. V 15 som dostal diabetes, liecim sa inzulinom. Je mozna spojitost acipepsolu s diabetom, pripadne suvztaznost nedostatku zaludocnych kyselin a nasledneho zlyhanie betabuniek?

amylie

Tak, tvoje miery su super pokial mas ozaj 47kg a 163cm. Ja by som vsak este 4 kg pribrala. Najmenej A s tym vracanim....Gastroenteolog ta vysetri a povie co je vo veci...A radsej zajdi aj za pschologom.........

mia

Weska a rockprincess ja si myslim weska ze je to nieco s psychykou.Mas to niekde ulozene uz od detstva,ako pises.Mozno staci malo a ty sa zbytocne roky rokuce trapis.Skus to,pocula som uz o podobnych problemoch a ludia sa z toho dostali a boli len nestastni,preco premarnili roky bez pomoci.A ty pricess,dievca zlate,si tak mladucka,nezanedbaj sa,zdover sa mamine,alebo niekomu blizkemu,neodkladaj to potrebujes pomoc,odbornu.Cim skor,tym lepsie,lebo budes vela trpiet a zbytocne.Drzim vam obom palce!