Sucha plet - kokosovy olej alebo iny?

Príspevok v téme: Sucha plet - kokosovy olej alebo iny?
janka1111

Vymenila som na skusku klasicke telove mlieko a pletovy krem za kokosovy olej, ale viete mi poradit, preco je moja plet strasne sucha? inac mam asi zmiesany/normalny typ pleti... je to tym ze si plet privykne alebo mi nesadol? jasne ze mam po aplikacii oleja mastny film, ale ak prebytocny olej obtriem, na pleti sa mi robia supinky a vrasky a to sa mi nerobilo pri obycajnom chemickom kreme ... ake mate vy skusenosti?

RNG

Plet potrebuje zivit a nie zamorovat chemiou.
Osobne mam presvecenie, ze na plet sa nesmie davat nic, co by nebolo pre telo dobre,lebo ked skodlive /nejedle latky do tela cez polopriepustnu kozu preniknu, tak ho zamoria a nie vyzivia. Viac najdes cez Google.sk pod rng, prirodna kozmetika kde uvadzam moje pokusy o miesanie roznych prirodnych kremov, co pouzivam na sebe a rodine uz dlhe roky Od mala som mal citlivu plet a preto som povacsine beznu kozmetiku a mydla ani nemohol pouzivat, hned sa mi zacala koza supat(ichtioza) Odporucam kazdemu si miesat vlastne oleje a kremy, z jedlych zloziek, s doplnkami roznych antipoxidantov a vitaminov a konzervovane antimikrobialnymi latkami, potravinovymi doplnkami a nie chemiou. Osobne pouzivanm na to citricidal, ale antimikrobialnych je hromada, , napr aj mnohe ine esencialne oleje Inac by sa ta zmes totiz musela chladit, aby sa nekazila.
Kozmeticke kremy sa samozrejme chladit nemusia, lebo neobsahuju zvacsa nic, co by sa mohlo kazit, tj do coho by sa mohli pustit rozne mikroorganizmy. A ked tam aj pridaju malicko prirodnych latok, musia pridat aj chemicke konzervanty, co kozi nerobi dobre
Preto maju starsi muzi casto zdravsiu plet, ako starsie zeny, lebo si ju ovela menej pocas zivota zamorovali chemickymi kozmetikami.

mate59

skús čistý jojobový olej, on sa vsiakne,stačí ho na tvár pár kvapiek a nezanecháva mastný povlak,ale hebkú pleť.

marion78

ja mam ten isty problem,kokosovy olej ma neskutocne vysusuje..a to som minula dva pakle,ked uz ho tak vsetci chvalia,musi mi robit dobre :)mastila som aj na vlhku pokozku aj na suchu,nic..nakoniec som si nasla konopny a mandlovy,tie mi vyhovuju..mam alergiu na kozmetiku.plet je lepsia,ale male supinky mam stale :(