Macka zerie granule pre psov

Deria

Suhlasim s Emily. Ked si macka sem tam ukradne zo psieho krmiva par granul, pravdaze sa nic nestane ale dlhodobe krmenie macky psimi granulami by jej mohlo urcite uskodit. To iste plati opacne, pes sa nemoze dlhodobo krmit s macacimi granulami. Zvierata su ako deti, to druhe chuti lepsie.:) My mame dve fenky, kazda ma svoju misu a dostavaju rovnaku stravu. Ale nie, oni si musia jedna druhej kradnut.:)No a vtom ma Emily tiez pravdu, ze len granulami krmit nie je vôbec dobre. Z viacerých dovodov ale hlavne preto, ze ziadne zviera nie je schopne vypit tolko vody za den, kolko vyzaduje porcia granul. Take zvierata, hlavne macky trpia potom neskor casto na ladviny, ci mocove cesty.

daniuska

Dakujem za odpovede, myslim si, ze aj ked je macka masozravec a pes vsezravec, tak keby zili volne v prirode, tiez by si nevyberali co zjedia, ale by zjedli co im pride do cesty a tak to minimalne rozdielne zlozenie granul nemoze macke uskodit.

Camembert

A to ich zacala žrať z ničoho nič ? Čo tomu predchádza lo ? Schovávaj ich pred ňou a hotovo. Ci pes aj mačka žerú v tej istej miestnosti?

Emily opat

Vždy ma prekvapí ako sa s istotou dokážu ľudia vyjadrovať k ňiečomu o čom v skutočnosti vedia málo, niekedy nič. Prezentácia svojich DOMNIENOK ktoré často nemajú s faktami NIČ spoločné...
Ja osobne nie som zástancom kŕmenia mačiek granulami a keď už, tak nie výhradne. Každopádne dlhodobé kŕmenie mačiek psími granulami je NEBEZPEČNÉ. Najmä ak to je jediný zdroj potravy a to z dôvodu:
- pes je všežravec, mačka mäsožravec, potrebuje vyššie % bielkovín!!
- mačky a psy majú rozdielne zažívanie
- mačky a psy majú rozdielne PH moči, nedostatočne okyslená strava vedie k vzniku močových kameňov, veľmi bolestivému ochoreniu často končacieho smrťou

Agnes998

Samozrejme ze moze zrat granule pre psa, vsak v tom je minimalny rozdiel ak vobec nejaky. To len predajcovia rozdelili na pre psov a pre macky. To mas to iste ako tycinky pre kraliky a pre morcata, kazde ma zvlast, ale pritom je to uplne to iste

Marekxxx

Nechaj ju. My máme psa, ktorému chodia granule pre mačky a keď sme sa pýtali jedného známeho veterinára, tak nám povedal, že zviera nie je blbec a zje len to čo mu vyhovuje. Zloženie sa líši minimálne ale v podstate s nimi dostane do tela všetko čo potrebuje.

Emily opat

Psie granule sù pre mačku nevhodné. Potrebuje iné zloženie. Odhliadnuc od toho, že vÿlučné kŕmenie granule môže spôsobiť problémy s močovým ústrojenstvom. Ak máš záujem, na týchto dvoch mačacích fórach nájdeš dôležité informácie nielen ohľadom stravy.
kocky-online.cz
modrykocour.cz