Prestalo sa mi dariť

Príspevok v téme: Prestalo sa mi dariť
doktorka22

Dobrý deň!
Len stručne opíšem svoj stav. Mala by som tento rok končiť 3.ročník na VŠ, no asi nebudem. Pôjdem do medziročníka s dvoma, troma predmetmi. A to som doposiaľ mala vždy všetky skúšky spravené, nič som nikdy neprenášala.
No tieto skúšky som sa začala neskôr učiť, lebo v rodine boli zdravotné problémy, a tak som sa začala poctivo učiť až neskôr...aj keď sa naučím na skúšku o ktorej spolužiaci hovoria, že je to o šťastí, tak nespravím. A pritom som sa aj učila viac ako oni, len oni mali šťastie, skúšajúci mal dobrú náladu alebo ja neviem...alebo to je tým, že sú už posledné termíny a chce čo najviac ľudí poslať do medziročníka, aby škola mala peniaze....
No začínam mať pocit, že to tak asi má byť. Hoc mi to stále nejde do hlavy, že doteraz mi všetko išlo a teraz toto...a to som aj brigádovala v dobrej firme, nie ako ostatný spolužiaci, učila sa jazyk,...
Prosím len o povzbudivé slová, nech sa posnažím čo najmenej skúšok mať v tom medziročníku, alebo že to nie je nič neobvyklé, že to nič zlé neznamená,...

Prezyvka55

doktorka22 normalne povedz ze vyskytli sa veci a ze to trochu pocka ale ze to mas pod kontrolou. Dolezite je to nejako doklepat ked si uz do toho investovala cas tak uz tu skolu dokonci aj ked vacsina skol je zbytocnych. Myslim ze je normalka ze sem-tam sa nieco nepodari.

doktorka22

no len vieš Prezývka, keď ma rodičia živia, tak musím im o tom povedať, že Bc tento rok nebude. Hoc brigádujem, no tie peniaze miniem na drogeriu, kredit, občasné zabavenie s kamoškami, čiže to základné mi oni stále platia.
Kebyže študujem externe a zarábam, platím si doma, tak tiež by som s nimi nejako neriešila svoju školu...

Prezyvka55

doktorka22 ale inak to sa mi na niektorych ludoch paci napriklad na tebe ze zijes napriklad tu svoju skolu aj okolym, na druhej strane teraz je to pre teba zle.
Moje okolie vzdy vedele len vysledky mojej prace. Napriklad ze nasiel som si robotu, povysili ma, robim na tom a tam, stahujem sa tam a tam ale nikdy som nevysvetloval nikomu ani rodicom ze co za tym bolo ze kolko problemov alebo kolko uspechov vzdy som sa podelil len s vysledkami :D teda ked som nieco posral ani to nikto nevedel proste som to dal dokopy a bolo to :D a kedze ani presne nemozem hovorit detaily z prace kvoli zmluve o mlcanlivosti tak mi to len vsetko nahrava do toho ze vzdy hovorim len vysledky vobec nejako neriesim s okolim moje pocinanie :) Robim v prvom rade tak ako chcem ja, v podstate ani ma nazor okolia nezaujima lebo aj tak by som spravil podla seba. A za dalsie neznasam keby ma niekto lutoval to je uplne najhorsie ved kazdemu sa v zivote nieco nepodari ale stale sa to da napravit, preto ani nehovorim ludom ked napriklad minule som rozdrbal auto na totalku ale radsej som si kupil nove ani som to moc nerozoberal lebo si nechcem predstavit tie lutostne reakcie ludi.

doktorka22

technickú...ale ja to budem prenášať do medziročníka, to je to. a pritom doteraz som nič neprenášala...
ale ja som sa už po tých dvoch rokoch aj cítila vyčerpane, miestami som aj chcela ten medziročník, aby som mala čas aj na iné veci a rozložila si to učivo.
Ale i tak keď si pomyslím, ako na mňa niektorý budú pozerať, že jejda chúda, ako sa jej darilo a nakoniec skončila v medziročníku...tak mi je strašne :(...a aj doma to nie všetci budú brať ok, že je to ťažká škola, mala som aj prácu popri tom, tak aj to ma trápi...

Prezyvka55

0vecka co by si nevsimala zas ty tu hockedy pises idiotiny ze ani na teba ludia nereaguju a nehovorim im aby si ta nevsimali lebo to pochopia aj samy ... na druhej strane som to povedal presne a dobre.

Prezyvka55

doktorka22 no ze vies co chces a vies si stanovit priority, vies riesit problemy mas jednoducho zivot vo svojich rukach a vies sa vysporiadat s roznymi vecami a faktormi ktore sa udeju.
Tak mi to len prislo divne nad tym plakat, aj keby ta vyrazili no a? Ved da sa ist do prace alebo opakovat alebo neviem co :) Zivot je o problemoch ale hlavne o ich rieseniach, mne to pride ako uplne normalna situacia.

0vecka

2 doktorka22 prezyvku si nevsimaj... akoze nic sa nedeje niesi prva ani posledna co nieco prenasa a to studujes medicinu ci co?