Po Artroskopii

stanulka13

Ahojte
mňa tiež za mesiac aj niečo čaká artroskopia kolena.
mam zvláštne pocity keďže idem prvý krát vo svojom živote na operáciu.
Mam strach že sa po anestéze nepreberiem alebo že sa ta operácia nepodarí

lentil0805

ja som po artro už skoro 6t a stále mám problémy, koleno puchne, už 4x mi bola robená punkcia a bolí... mali ste to niekto podobne?

NADEJKA

Vdaka za info taka som napata,ja idem na tu jeednodnovu ronit ma bude moj ortoped mal by ma na obed robit a cer by som mal ist domov,ze drenaz vyberaju,domov idem bez nej.Bojim ssa tiez tych bolesti,ale vydrzim vela aj om pripravena na vsetko,kupila som si wobenzyn tabletky,poradil mi to jeden znamy,ktory bol tiez na artro a uzival to mal velmi rychle hojenie vsetkeho.Davas si aj lad nato? Lebo ja ked som ho mala take stuhnute a opuchnute a nemohla som
ho dobre ohybat,tak mi kazal ladovat lekar a pomohlo mi to velmi,len neviem ci aj po operacii sa to moze budem sa pytat,ja si idem tento tyzden robit predoperacne.Mala si tiez meniskus?Lebo tiez sa vsetko odvija od toho co ti robia...

GreenTea

Nadejka...mám 19 rokov robili mi to v utorok v Ružomberku vo vojenskej v pondelok som prišla v stredu ma pustili odišla som po svojich :) mala som celkovú...a čo sa týka bolesti neviem každý znáša bolesť inak mňa to asi 3-4 hodinky po operácii moc bolelo..Okolo 12.30 som šla na operačnú sálu a približne okolo 14.00 ma doviezli na izbu...večer mi dali tabletky...hned po operácii som mala v kolene dreň celú noc som ju mala a ráno mi ju vytiahli trošku to bolo nepríjemné ked tú hadičku z kolena vybrali... prelepili obviazali mi nohu a prišla rehabilitačná sestra vysvetlila mi cviky dala mi papier po ktorého si koleno pomaly rozcvičujem...dali mi injekcie Fraxiparine 0.4 ml a každé ráno si ju pichnem do bruška a ešte novalgin...každý deň ho pomaly rozvcvičujem..je to lepšie len ten divný pocit akoby mi stuhlo koleno, ale to asi prejde v stredu alebo utorok mám kontrolu vyberie mi steh :) koleno budem rozvičovať naďalej :)

NADEJKA

AHOJ! Ja idem na artro o tyzden,mam take vselijake pocity,neviem co mozem ocakavat.Kde ti to robili,bola si na jednodnovej? mozes mi to popisat aky bol priebeh?Co presne ti robili mala si len meniskus?Ak ta to neobtazuje poprosim info....Vdaka..

sonka93

Ja som po artro bola 3mesiace v posteli s ortezou na nohe... ked som sa potom nan postavila dlho mi trvalo kym ten blby pocit zmizol... doteraz je take kadejake a uz je tomu rok... :) je to normalne... hlavne to nepresiluj