vitamín B12 a vyrážky

Príspevok v téme: vitamín B12 a vyrážky
anjika

Som vegetariánka a potrebujem pribrať, preto som pred tromi mesiacmi začala brať B12 - jednu tabletku denne. Kilá sa na mňa nalepoť odmietajú, no na tvári , hlavne na čele sa mi vyhodili nepekné vyrážky. Čítala som, že vitamín B12 môže vyvolávať vyrážky podobné akné - tak v&zerajú aj tie moje. Ešte mi zostáva 30 tabletiek. Čo mám teda robiť?

edita51

tiez som veganka, ja berem B12 v tekutej forme a nemam plet vyhadzanu, kupujem si ho tu, vyskusaj,-odkaz odstránený-

lenoccka

mozno to tam nie je spomenute, ale moj otec mal podobny problem, tiez sa mu robili vyrazky hlavne na nose, vyzeral ako 50-rocny pubertak, tak to prestal uzivat

SASTOJCI

Vieš..... taký vitamín B12 môže byť v jednej tablekte, ktorá obsahuje len B12-tku aj 60 či 100mg.... to je veeeľmi veľa na každodennú konzumáciu. Ja denne užívam jednu tabletku B Komplex Forte ( ale používaj len od firmy GENERICA - len ten totiž obsahuje aj vitamín B12 )... v jednej tabletke B-Komplexu Forte je 10mg Vit. B12...mimochodom, kľudne by ti stačilo aj polovica tablety denne, myslím, že ja to tiež takto zredukujem... Lebo odporúčaná denná dávka vit. B12 je údajne 1-2mg. Tak čau.

damaxy

skus vysadit tabletky a uvidíš či to bolo z toho .Možno prípravok iného zloženia aj pomocných latok z ktorého sa liek skladá.Pozri iné prípravky s podobným zložením a ich nežiaduce učinky