Anorexia, amenorhea, jej prekonanie a následné tehotenstvo

Príspevok v téme: Anorexia, amenorhea, jej prekonanie a následné tehotenstvo
Madamina

Ahojte. 1 a pol roka som trpela PPP. Dospelo to k amenorhei. Po tomto jeden a pol roku sa mi to horko ťažko poradilo prekonať,vďaka blízkym. Absolvovala som niekoľko hormonálnych kúr, injekcií a testov na FSH,LH, testosterón takisto-nakoľko to bol jediný hormón so zvýšeným množstvom počas AMENO (ostatné hormóny "ŽENSKÉ" boli katastrofálne znížené. Chcela by som sa opýtať, či niektoré máte s tým skúsenosti a keď som to už dostala, či je rálne možné otehotnieť a donosiť dieťa.. Za všetky reakcie ďakujem.

freyya

Ahoj,
neboj sa, bude vsetko v poriadku. ak mas ciel,ze chces niekedy dieta, tak sa prestan bat jedenia...
a potom ta menstruacia naskoci.. ked budes mat normalnu hmotnost a nebudes stale v energicom deficite.
Mam s tym skusenosti, tiez som bola 7 mesiacov bez menzesu...a teraz uz normalne..a tiez som sa bala,ze neotehotniem potom:) ale coraz sa menej bojim,ako sa mi upravuje cyklus.

ak chces,napis mi na dejlajt1@azet.sk

kabel

menstruacny cyklus naskoci spontanne vtedy, ked dosiahnes hmotnost pre to potrebnu, inak mozes stimulovat doaleluja.
Ked priberies, aj dieta bude, potrebne je mat istu hmotnost, na ktoru je telo nastavene.