Zajačik "teddy" - triaška

Príspevok v téme: Zajačik "teddy" - triaška
Mončičák007

Pekný deň, prosím vás poraďte čo robiť... Máme zajačika plemeno "teddy" a má taký zvláštny zlozvyk. Keď ju zoberieme za ruky, tak sa jej zvyknú z ničoho nič triasť zadné labky, ako keby mala v nich nejakú pružinu :) Máme ju už dva roky a stále to pretrváva. Má niekto podobnú skúsenosť, čím to je? vďaka za vaše rady! papa :)

evelina...

áno ako píše nika, nezabudni na ten min. kameň...a ako som písala, čerstvé zelené " veci " až asi po pol roku ak to je mláďa...A ešte sa dávajú papať nejaké tabletky ako vitamíny. Neviem presne aké.

a presne, dookola opakovať dcére ako sa zajko nosí. nie len za bruško ale podoprieť nožičky zadné.

a ešte upozorňujem, že zajko je rýchly..neverila by si ako rýchlo "zdrhne" :)))) a dokonca do akej výšky vie vyskočiť

odporúčam na nosenie ak niekam idete kúpiť tašku.

s tým "bobkovaním" je to všelijaké. Susedov zajko má záchodík, ale aj tak bobkuje kade-tade. Najradšej v kupelni.

a ja by som ho nestresovala, aby okolo neho vonku behali decká a dokola ho obchytávali. Potrebuje kľud a nie stres. Proste ich drzo pošli preč, alebo zober zajka a chodte inam preč.

veľa šťastia, nech žije veľa rokov.

ni-ka

nasa Fuňa zje vsetko, obcas dostane aj kusok cokoladky za odmenu...inak ma cez den seno, vecer suchy mix a raz za den nieco cerstve-pupavu, listy, kapustu cinsku, mrkvu a vnat z mrkvy, jablcko...kamoskin zajko spapa aj zemiak, karelab, uhorku...skusaj mu davat a ak bude chciet spapa a ak nie tak necha tak...a obcas davame aj suchy chlebik-na tom si brusi zubky a drapky...a nezabudni na mineralny kamen a napajacku:-)a obcas jej davame konarik na kusanie z jablone...
niekedy mala v domceku aj kobercek ale trhala ho,potvora krpata nasa :-)))
aj nas maly mal tak rad zvieratka od malicka, verim ze aj tvoja dcerka bude mat z neho radost :-)
len potom opatrne pri noseni zajka,treba ho drzat pod labky pri noseni a nie za brusko a tak...taketo drobnosti stale dokola opakovat az ich deti prijmu za svoje a naucia sa ako sa zo zvieratkom zaobchadza...
vidim to ked vencime zajinu a vsetky deti ju chcu hladkat a kricia a ked ju hladkaju tak s celou silou,div jej oci nevylezu...potom Funula zavrci a je zle nedobre...
alebo sa ludia boja zajkov ked vrcia alebo pokusu, je to preto ze je to zvieratko a robi to co mu je prirodzene,ked sa brani alebo sa citi ohrozena tak kusne...
ale to je normalne, proste treba robit to co mu je prijemne a nie naopak :-)

ALEXANDRA12

MI_KA dakujem velmi pekne za radu kablem nieako poriesim predsa nechcem mat sneho ozdobku na stromcek :D a ano citala som ze dupkaju su to zlate stvorenia a jak si napisala tak uz sa vlemi naneho tesim aky bude zivan,moja dcera je ties taka ze keby mohla tak doma mam zoo ma try a pol roka ale je celkom zodpovedna a neublizuje toje natom dobre. a dakujem dam pozor co mu budem davat jest ak smiem vediet ono moze papat zeleninu ci???? ako viem ze niektora zelenina nafukuje dajte niaky typ co take vi davate aby osm zo zajacika nemala balonik dakujem vlemi pekne heh

ni-ka

no my sme zajinkovi davali suche krmivo a seno a asi po 4 mesiacoch uz aj zelene...nasa Fuňa zozerie vsetko co nezozerie ju :-)
na balkon ju nedavame,my ju chodime vencit von na travu pred dom...inak behava po byte
najradsej kusa kable,uz zlikvidovala vsetky,ale je mudra,vzdy obhryze len obal:-)a najnovsie nam prekusala hadicu k pracke...a chova sa jak havinko,vsetko si zavlece do skryse pod pracku, uteraky,letaky z kosa, synove ponozky a spodarky :-)
my mame 7 rocneho syna a mame zajka aj skreckaa na dedine u rodicov psika a vsetky hospodarske zvierata a syn neberie zvieratka ako hracky ale stara sa o ne a zboznuje ich...keby mohol,mame doma vsetkych psikov z utulku:-)
inak je zajko pritulne a mudre zvieratko,klietku ma cistu,chodi na zachodik,inde nespini...
do klietky jej ruku strkat nemozme,musime pockat az sama vyjde von,inak sa snazi pokusat-brani si uzemie,domcek je jej a nesmieme sa ho ani chytit...ked jej ho upraceme tak sa ofuci a ani na nas nepozrie :-)
ked nie je po jej tak si dupne a nasa Fuňula dupe strasne rada:-))ked jej zakazujeme kabliky tak len dup dup dup...aj ked sa zlakne tak dupne...
a ked ju berieme na ruky a nechce tak vrci a chce kusat,preto je dobre respektovat co chce...ked sa chce maznat pride aj sama,beha okolo noh,oblizuje nas,stucha do nas...a ked chce mat klud,tak zaleze do kutika alebo pod vanu a ked ju odtial chceme vyhnat tak logicky vrci...
a aby som nezabudla,nesmiete na zajka kricat alebo mu robit zle-teda robit mu co nechce,inak sa vas bude bat...samcek je pritulnejsi ale viac smrdel a vsetko si znackoval, samicku mame polroka,teraz ma pubertu a je dost divoka a drza :-)ale to je individualne,kazdy zajko je iny...
zajinko je nenarocny na chov a je to mile a ucenlive zvieratko, drzim vam palce a nech sa vam so zajkom zije dobre!

ALEXANDRA 12

DAKUJEM ZA RADU AKO POZERALA SOM VELA NA NETE ALE PREDSA JE LEPSIA SKUSENOST NIEKOHO KTO TO CHOVA AKO KNIHYY NET A PODOBNE.NA BALKONE HO URCITE NENECHAM CELY DEN NIESOM HLUPA,A CO SA TYKA MOJEJ DCERY TAK ONA JE ZIVA ALE ZVIERATU NEUBLIZI MAME AJ KORYTNACKU A SA PRIKLADNE STARA TAZE TOHO SA NEBOJIM.ZAJACIKA NEKUPUJEM AKO HRACKU ALE AKO ZVIERATKO O KTORE SA TREBA STARAT A DCERA SA POTREBUJE UCIT K ZODPOVEDNOSTI.TAZE ASI TAK NIEAKO ALE DAKUJEM ZA RADU

evelina...

alexandra ak berieš mláďa tak trávu tuším do polroka nesmie jest, treba sa opýtať čo môže a čo nie

na balkon ak svieti slnko v žiadnom prípade NIE, však skus byť sama celý den na slnku

musí mať volný výbeh po byte kvoli tráveniu a nožičkam..ak by bol len v klietke zakrpateju mu nožky

po byte si schovaj káble aby ho pri hryzení nezabila elektrika

ALE: AK MAŠ ŽIVE DIEŤA, ZVIERA BY SOM NEKUPOVALA !!!!! ZVIERA NIE JE HRAČKA...viem si predstaviť, čo s ním bude robiť...držať za brucho bez podpory nožičiek, kmásať, a pod...veď uvidíš ako sa bude zajko schovávať pod postel, skrine od strachu...nemám rada ak sa deckám kupuju zvieratá na hranie..

zaj-ko

Alexandra, je smutne, ze si take veci zistujes az teraz, ked ho mas uz rezervovaného. Uz si mala mat o nom vsetko prestudovne. Ja som zajacikov nemala ale viem, ze potrebuju pravidelny vybeh, pretoze zajaci maju citlivy traviaci trakt a pohyb podporuje pohyb criev. A ak ten vybeh nemaju, odzrkadli sa to na jeho zdravi, resp.traviacich problémoch. Preto je dolezita aj zdrava strava, inac budes s nim casto u veterinara. Cerstve seno je zaklad, to musi mat vzdy. Potom vela zeleneho a len malicko zmesi zrna. Tak ako v prirode. Co vsetko cerstve zelene mozes dat, najdes na nete.

Balkon je dobry napad. Moja kamaratka ma zajacikov v lete vonku. Mozes ho dat pripadne na noc dovnútra. Na balkone treba dbat na to, aby sa mal kde schovat pred slnkom, zvieratka mozu tiez dostat nieco podobne ako upal a mozu skolabovat. Jedna moja znama mavala zajkov vzdy v lete na balkone ale od urciteho casu sa tam zacali bat, zrejme ich vystrasil nejaky dravec. Takze /pristresok/budka je potrebna.

Prezyvka55

ALEXANDRA 12 no len s tym balkonom daj bacha aby ho moc nesmahlo slnko lebo potom uz bude len na pekac ked nie rovno na tanier

ALEXANDRA 12

AHOJTE BABY CHCELA BI OSM SA OPYTAT,MAM REZERVOVANEHO ZAJACIKA TEDDY A CHCELA BI OSM SA OPYTAT CO TAKE MOZE PAPAT ABY ZAS SOM MU NEUSKODILA A CI HO MOZEM DAVAT AJ SEM TM NA BALKON V KLIETKE.MAM ZIVU DCERKU A VLEMI SA NAN TESI LEN NEVIEM CI NAHODOU NEMA VO ZVIKU KUSAT A PODOBNE .NIEAKE RADY VELMI POTESIA DAKUJEM :D

winki

Náš, keď je nasratý tak dupe zadnými nohami....to by som ho prizabila vtedy :D a tiež miluje hladkanie nohou, každému sa pchá pod nohu (teda nie každému, naprv príde k osobe ovonia a buď ujde, alebo sa nasilu pchá pod nohu, asi podľa pachu, alebo čoho :D ).

A tiež ma veľmi rád naháňa po byte. Proste ja behám a on za mnou :D. Je to zlaté.