Nový liek z dieľne SAV

Príspevok v téme: Nový liek z dieľne SAV
Boris Ba

Zdravím. Koncom minulého roka som si na nete(slobodný vysielač)vypočul príspevok Ing.Filipa Rázga PhD. - vedeckého pracovníka SAV o tom, že sú už tento rok tesne pred zahájením liečby cukrovky prostredníctvom metódy vymyslenej na Slovensku práve ľudmi SAV a o ignorácii ministerstva a zodpovedných inštitúcií pri výraznejšej podpore a ozaj smiešne nízkej dotácie, ktorú ešte potrebujú. Nemocnica L. Pasteura v Košiciach už má vyčlenené priestory pre zriadenie oddelenia, kde sa táto liečba možno začne aplikovať aj ľuďom. Má niekto informácie, prečo to uviazlo opäť na politikoch, alebo ešte niekto potichu hľadá cestičky ako na tom dobre zarobiť? Ak je to skutočne tak prevratný vynález, čo podľa môjho názoru je, nemalo by sa to oznámiť do celého sveta a všemožne sa snažiť zavŕšiť tak významný výskum? Máme v rodine diabetika, takže zavedenie účinnej liečby by bolo pre nás (a milióny ďalších ľudí)priam životne dôležité. Sám Rázga tvrdí že mu nejde o Nobelovú cenu ani o zisk, ale o vyliečenie miliónov ľudí. A čo nám ostatným?

RNG

Trh posudzuje nove objavy inac, nez vyskumnici. Vyskumnikovi ide casto o ucinnost, trhu ide len o penaze. A ti co riadia trh maju zialbohu prakticky vzdy posledne slovo.Zikeme v svete penazi a nie krasnych umyslov.
Na DM2 existuje hromada ciastocne ucinnych doplnkov, ja , kedze mam DM2 ich aj pouzivam s uspechom. Samozrejme ale dieta je tu velmi dolezita a tiez cvicenie.
Ale aj intolerancia buniek sa da napravit chudnutim, tj stracanim tvrdych lipidov(najma znicene a,oxidovane a polymerizovane polynenasytene rastlinne oleje, podla lekarov este stale "zdrave" "bezcholesterolove") zo stien buniek, co umozni vytvaranie glukozovych mostikov na signal inzulinu.
A pankreas sa tiez da postupne regenerovat, aby produkovlal viac inzulinu, zialbohu je to proces velmi dlhotrvajuci.
Pri DM2 je dolezite aj odstranovat nasledky produktov prilisnej glykacie, na co je tiez hromada ucinnych doplnkov.
Nehovorime tu samozrejme o ziadnych zazrakoch, ale po dlhych rokoch prisnej nizkosacharidovej diety dnes si mozem dovolit s mierou jest sacharidy, hoci si ani neviem najst cas na cvicenie, co by tuto situaciu podstatne zlepsilo. Extra cukor v krvi sa totiz da lahko spalit a cukor v krvi nie je len z jedla, ale aj z cinnosti nasej pecene(neoglucogenesis, tvorenie cukru z bielkovin) a tak ani pri najprisnejsej diete sa neda zamedzit zvysenej hladine glukozy v krvi, ked sa bunky nevedia otvorit na signal inzulinu.
Niektore bunky sa daju "znasilnit" vysokymi davkami inzulinov, co je ale v konecnom dosledku nezdrave, lebo to podstatne zvysuje napr pravdepodobnost rakovin.

Boris Ba

www.slobodnyvysielac.sk

Pripájam link, nech si každý utvorí vlastný názor. Konšpiračné... áno to slovo sa používa v spojení s týmto rádiom dosť často. Netreba všetkému veriť, ale niekedy počujeme pravdu a ani si to neuvedomíme. A či verím Rázgovi. V tomto na 100%. O vznikajúcom lieku upozornil diabetológ (dajme tomu mňa) už pred rokom- že vraj v Amerike vyvíjajú nový liek, že sa bude niečo implantovať. V duchu som dúfal, že snáď o 10 rokov.. A ono to bolo tu a teraz. Ak som jeho príspevok pochopil správne, práve tohto roku majú schváliť alebo zamietnuť klinické testy. Ale ak je šanca vyliečiť milióny (a stále ich pribúda, všetky typy) a vyzerá to, že liečba je u zvierat účinná a bez negatívnych účinkov, prečo váhať, veď ľuďom, ktorým sa netvorí inzulín ide niekedy o život, ak nie vždy. Nejaká kapsula v brušnej dutine nikoho trápiť nebude. A ak by fungovala, bol by to asi najväčší objav v tomto storočí. Napísal som sem, lebo chcem osloviť práve tých ktorých sa to týka, nech sa pýtajú, nech im záleží, pretože mám obavy že v štáte kde vládnu gauneri a parkoviská si prenajímajú výpalníci, bude zložité pohrdnúť "darčekovými balíčkami" od farmaceutickej lobby, prípadne od finančnej skupiny... Nádej zomiera posledná.

llek

pridam este k tomu co napisal odpovedam o diabete II, ze mnohi z nich by museli byt ochotni ten zivotny styl zmenit, museli by prestat "zrat" a zacat jest, museli by schudnut, hybat sa. lenze mnohi pridu a radsej schu tabletky, lebo je to jednoduchsie. To hovorim o DM II nie o I

odpovedam

Mimochodom, diabetes II. typu sa da uspesne dostat pod kontrolu zivotnym stylom. Riziko sa da znizit az o 88%, co bohuzial o inych chorobach nemusi platit.

odpovedam

slobodny vysielac je nedoveryhodne konspiracne medium. Ja sa cudujem, ze niekto dokaze seriozne verit takymto bludom. Skuste pouzit kriticke myslenie a zistit si, ako prebiehaju niektore veci a deje bez toho, aby ste hned verili polopravdam, lziam a zamerne prekrutenym faktom. Tzv. alternativne media vam povedia A, ale uz nepovedia B. Takze pozor na zdroje, z ktorych cerpate...

llek

A prebehlo uz riadne kontrolovane klinicke skusanie toho lieku? Ziaden liek sa nemoze zacat pouzivat bez toho, aby presiel vsetkymi fazami klinickeho skusania. Na to prisne predpisy. Je velmi vela liekov ktore sa objavia a vyzeraju velmi nadejne, ale len mozno len 1-5% z tychto liekov sa dostane do realnej praxe, lebo bud sa efekt tychto liekov v realnom zivote nepotvrdi, alebo sa objavia neziaduce ucinky, ktore sa nedali predvidat a liek sa nedostane do dalsich faz klinickeho skusania. Laboratorium je totizo vzdy nieco ine ako realny zivot a pouzitie lieku u realneho cloveka.

luciano

To je práca farmaceutistickej mafie, ktorá by novým liekom prišla o obrovské zisky. Takže podplatila patričné orgány, aby nový liek upadol do zabudnutia. To je bežná prax tejto mafie. Týka sa to aj iných liekov, napríklad liekov proti depresií, či proti rakovine.