HPV a lahka dysplasia krcka maternice!

Príspevok v téme: HPV a lahka dysplasia krcka maternice!
zufalka23

Mam 23 rokov a 2 roky chodim pravidelne na cytologiu ku gynekologicke.Cely cas som mala na vsetkych cyto pozitivne nalezy na HPV pricom mi tvrdila ze len nizkorizikovy typ. Pred mesiacom som bola znova po vysledky a jej vyrok bol ze mam vysokorizikove HPV a lahku dysplaziu krcka pricom cely cas som mala 1 partnera takze som sa nemala ako nakazit vysokorizikovym virusom a este v case robenia poslednej cytologie som mala silnu infekciu ktora mohla?! skreslit vysledok cyta? Gynekologicku chcem zmenit kedze sa mi nepaci jej pristup,ani to ze nevie poriadne vysvetlit vysledky.Nuti ma do ockovania proti rakovine krcka, ktore neviem ci ma v mojom pripade este nejaky zmysel plus tie vedlajsie ucinky co su o nom vsade popisane.
Niekto nejaka rada s rovnakym,podobnym problemom?? Ako inak by sa to dalo riesit ako ockovanim? Nepaci sa mi ze musim s takymto vysledkom cakat a trpnut ci sa mi dysplasia nezmeni na strednu az tazku :(

RNG

"Kto caka, sa docka".
Cakat a nebranit sa aktivne vedia casto k nenapravitelnym skodam.
Ale to je vase telo, robte si co chcete, pre mna za mna.
Ja som si svoje povedal tj rady lekarov co liecia inaksim sposobom , ako vasi lekari a vyber je uz celkom na vas.

L.Borgia

zufalka23 bohužiaľ nemáš inú možnosť ako čakať ale nález sa môže upraviť, L SIL čiže ľahká dysplázia môže spontánne vymiznúť, al. môže prejsť do vyššieho stupňa predrakovinového stavu ...

RNG

RoZnw virusy su stale okolo nas, celkom sa im vyhnut neda. Co sa ale da spravcit je zvysit si viralnu imunitu a tym podlstatne potlacit skodlive ucinky virusov, co nosime cely cas v tele vsetci. Ako na to pozri na Google.sk pod rng herpes, kde som menoval hroamdu doplnkov na zvysenie viralnej imunity, kazdemu, kto sa chce branit skor, nez mu to narobi paseku v tele. Treba brat viacero z tych menovanych a obcas ich obmienat.