Tŕpnutie hlavy, nôh

Príspevok v téme: Tŕpnutie hlavy, nôh
Adulka

MÁM 23rokov,už asi pol roka mi tak zvláštne trpne hlava,nohy,striasa ma zima,som unavená,bolieva ma hlava,na krku mam asi 2-3týždne hrču,nieje vidiet,len ju cítim.Neviem,či to je štítna žľaza,ja sa v tom nevyznám.Niekedy mi nechutí jesť.Nikdy mi nič nebolo,ale už ma to hneva.Nemam silu ist k doktorke,neviem či je to potrebné.Nemoze to byt zo stresu?Som Okey,alebo s tým mám nieco robiť?NEVIEM.. :-(

hawksk

Ahojte, takze podla toho, co tu vidim, mate skoro vsetci to, cim som si presiel aj ja a poviem vam len jedno, je to vsetko zo stresu!!! Ja som si uz presiel tolkymi fazami, ze uz som sa len zasmial, ked prislo nieco nove, pretoze viem, ze to bolo len docasne a vsetko su to v podstate priznaky neriesenych problemov, alebo psychickeho natlaku a stresu, ktory dnes na nas posobi zo vsetkych stran, ci uz v mensom mnozstve, alebo vo vacsom. Clovek si to neuvedomuje, ale stresove faktory su tu pritomne stale. Je to kazdodenna komunikacia s ludmi, je to chodenie po verejnosti, cestovanie, priprava na rozne udalosti, sviatky, rozchod s milovanou osobou, strata zamestnania, stahovanie, atd. atd... Stresu je dnes proste strasne vela a je vsade. Hlavnou podstatou riesenia stresu je riesenie problemov, s ktorymi sa stretavame. Pretoze ak sa nam problemy nahromadia, bude ich tolko, ze nebudeme vediet kde zacat a pomaly zacneme stagnovat a cim dalej bude len tazsie sa z toho vyhrabat. Pretoze ak sa problemy neriesia NEZMIZNU, najskor sa pridruzia dalsie a potom si budte teda isti, ze to lahsie nebude. A ake su vlastne priznaky stresu? :))) Tak tych je tolko, ze ani neviem kde zacat, ale skusim vymenovat vsetky, ktore poznam: krutenie hlavy, vypadky pamate, nespavost, bolesti zubov - tu vam zubar urcite nepomoze, bolesti hlavy - trpnutie hlavy, bolesti hlavy prechadzajuce od vrchu az po zatylok, bolesti sanky, pripadne roznych casti hlavy, trpnutie a mravcenie v rukach, v nohach, bolesti brucha, nesustredenost, tlak v ociach, zalahnute usi, bolesi v usiach, rozne povlaky na jazyku, depresie, zmatanost, alebo ludovo povedane clovek niekedy ani nevie kde je, ekzem, nadmerne potenie, hlavne pod pazuchami a na nohach. A ako to riesit? No rieseni je viacej, zacat sa da zmenou stravovanie, zaclenenie ovocia a zeleniny do jedalnicku, sediet co najmenej pri pocitaci, cvicit a cvicit, najlepsie su tazke a namahave cviky v posilke, cim tazsie tym lepsie, pretoze vnutorne napatie sa zacne uvolnovat hned, ako sa telo zacne prekrvovat a vznikne vacsi vnutorny tlak, na ake je telo zvyknute z posledneho obdobia. Uz po prvom cviceni sa clovek citi uvolnenejsi, ale treba vydrzat a bude to stale lepsie a lepsie. Zavisi od stupna vystresovania organizmu, ale do cvicneho programu sa daju zapojit aj rozne dalsie fyzicke aktivity, ako je napriklad plavanie a to VAZNE ODPORUCAM!!! Pri plavani sa clovek neskutocne uvolni... Ono mnoho ludi si povie cvicit, plavat... Kto vie ci mi to pomoze a ja som na to neni... Ale... Proste to je ten problem, ze si poviete, ze ste na to neni... Pretoze je to tak jednoduche... Treba len robit to,co robili nasi predkovia, teda sa pohybovat... A kedze oni nemali tolko stresu ako my, aj cely ich zivotny styl bol trochu iny a stres ani nepoznali!!! Dnes je stresu vela a treba to kompenzovat... Povedal by som to jednoducho... Cim vacsi stres na cloveka posobi, tym vacsiu fyzicku aktivitu musi robit, aby to kompenzoval a aby ten stres odbural!!! Pretoze stres je hrozna svina a ak s nim nic neurobite, tak vas zozere zaziva. Najviac posobi stres na ludi pracujicich v kancelariach. Kedze maju hrozne malo pohybu pocas pracovneho dna, stres sa nema ako ventilovat a vyburavat z tela. Preto aj velke IT firmy usporiadavaju pre zamestnancov Jogu, vybavuju zlavy do Fitness a pod... Proste oni to, co vam tu teraz pisem vedia a chcu, aby ich zamestnanci u nich vydrzali co najviac a na to potrebuju odburavat prave stres, ktory na nich kazdy den posobi. Ale toto by bolo na ovela dlhsi monolog, alebo mozno aj na celu knihu :) A este jedna vec na zaver, snazte sa pohybovat medzi ludmi, ktorych mate radi a ktori maju radi vas, pretoze clovek si ani neuvedomuje, ako na neho posobi spolocnost ludi, o ktorych sa moze opriet a ktori sa opru o neho ak potrebuju, clovek je tvor spolocensky a tak by mal prezit aj svoj zivot. Tak sa vsetci drzte a ak mate nejake otazky napiste mi na mail a rad pomozem ;-)

washita

Odporucam obratit sa na pana profesora Dusana Zachara.On robi vysetrenie zo zivej kvapky krvi. Je velmi dobry vo svojom obore. Ked nechcete ist k prof. potom zmente stravovanie podla vasej krvnej skupiny. Pite krv cistiace caje napr. zihlavovy, alchemilkovy....Setrite organizmus pred vekym zatazenim. Liecte si pecen.....

foxa

Ahojte ja mam problemy uz stvrty rok zacalo to bolesťami hlavy teraz ma v nej hocikedy štipne pichne niekedy citim akoby palenie koze a toci sa mi v hlave do toho este tlak na oci no strasne mam 31 rokov vsetky vysledky cez RTG,EEG,MR su dobre a mne je na figu pomoze mi niekto zatial nikto nema take priznaky ako ja vopred dik

marlenka

to som rada že sa ti darí, ale crow má pravdu, vypýtaj sa na rtg zubov. Lebo ani nevieš ale zuby sú fakt zákerné. Pá

crow

A zubarka ta poslala aj na rontgen celeho chrupu? Niektore kazy, mozu byt aj hlboke, totiz na beznej prehliadke nemusia byt vidiet.

Adulka

No chodím sem občas. S tou hrčou som bola este dávno,lekár ma poslal endokrinologicke, tá ked mi to chytila,tak sa zhrozila,že preboha. A ked mi urobila ten ultrazvuk alebo čo to je,povedala že nič tam nemám,že to je v poriadku, že to je len zväčšená lymfatická uzlina ktora môže byť zo zub. kazu, zuby mám v poriadku. Bola som u zubárky. A hrču mám stale. z čoho mi to tam potom narástlo? ?z ničoho nič? Stale to tam mám. Neviem,či s tým mám niečo robiť.hlava mi už netŕpne.. Len tá hrča v krku stale je.

lienocka

Aj mne trpne hlava a uz roky. Lekarka mi nasadila Lamictal, ale vobec mi nezabera som veeelmi zufala. Uz neviem co mam robit, preotze mi to zneprujemnuje dni. Mam aj zle EEg vysetrenie. Prosim vie mi niekto poradit? vidim, ze som neni jedina ktora ma podobny problem.