Vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Vypadávanie vlasov
Sandra354

Ahojte, chcela by som sa s vami podeliť o môj problém. Približne 6 mesiacov mi strašne padajú vlasy. Za jedno umytie mi vypadne cca 150 vlasov. Bola som s tým u kožnej lekárky, ktorá mi predpísala vodičky na vlasy, ale tie mi nepomáhajú. Bola som už viackrát na odberoch krvi, ale stále mi nevedia diagnostikovať, že z čoho mi padajú vlasy. Začala som brať kapsule Revalid, ale ani tie mi nezaberajú. Som zúfala a strašne sa kvôli tomu trápim. Vždy som túžila mať krásne, dlhé a husté vlasy. Vlasy mi síce narástli do vytúženej dĺžky, ale potom mi nehorázne začali padať. Ja viem, že veľa ľudí z vás si povie, že keby len takéto problémy boli. Ale mňa tento môj problém veľmi trápi a neviem čo za tým môže byť. Preto by som Vás chcela poprosiť aby ste mi poradili a podelili sa so mnou o svoje skúsenosti s padaním vlasov. ĎAKUJEM !!

9titinka5

mne velmi pomohli amitamin® Hair Plus, su bez lepku a laktozy, vyskusala som viacej kur ale z tejto mam pocit ze aj zabralo, celkovo mi vlasky zhustli

kajka.p2

Mne začali vlasy veľmi vypadávať po vysadení antikoncepcie, poriadne mi zredli tak som bola v lekárni nech mi niečo na to dajú, poradili mi donnuhair, tak tú som brala asi tri-štyri mesiace a vlasy sa mi potom vrátili do stavu pred užívaním anti. Hroza s tými hormónmi :)

kukuckaSNV

V prvom rade je dôležitá správna výživa -vyvážená.
Môže zabrať zvýšená dávka bielkovín, zvlášť pečienky, pivovarského droždia, pšeničných klíčkov spolu s čajovou lyžičkou inozitolu denne. Vlasy tiež vypadávajú po dobu stresu. V tom prípade dostatok spánku, 1/2 čajovej lyžičky inozitolu denne, 5 mg kyseliny listovej, 50 mg biotínu, 300 mg PABY.

anthu

Mala som podobny problem ked som vysadila HAK. Vlasy mi padali v pramenoch, uplne mi presvitala pokožka hlavy. Bola som zufala uz som uvazovala nad parochňou. Brala som vitaminy od gs eladen cez revalid zinok b komplex sampony vichy nizoral..... Az som zacala pouzivat indicky vlasovy olej urceny proti vypadavaniu. Za 6 mesiacov sa mi vlasy dali do poriadku. Samozrejme som si ich aj dala podstrihnut. Olej pouzivam dodnes ako prevenciu pred vypadavanim a vlasy su po nom krasne leskle vyzivene. Predsa tie indky nemaju krasne vlasy len z genetiky ;) Zial na slovensku sa neda kupit :(

meera

Mne strasne vypadali vlasy kvoli liekom. Zacala som brat denne zinok 30mg, selen 200mcg a B-complex 100mg. Po cca troch mesiacoch vidno zmenu, rastu mi nove vlasy a uz tolko nepadaju. Doplnky mam od firmy Webber Naturals.

Sima64

Ľudia ja mám tiež podobný problém. Chodím po vyšetreniach už asi 2 mesiace a doteraz neviem príčinu vypadávania vlasov, pretože mi robia len odbery ale nikde mi zatiaľ nepovedali príčinu ! Tak ma posielajú k ďalším lekárom na odbery, ktorý samozrejme majú volný termín až niekedy o mesiac ! A kde mám zaručené, že mi už konečne o ten mesiac povedia, že prečo padajú?! Čo keď ma zas a zas len budú posielať na iné vyšetrenia, na ktoré si tiež istú dobu musím počkať, kým budú mať voľný termín. Veď už teraz nemám polovicu vlasov a čo bude neskôr??? Ja už chcem aby sa tento môj problém riešil a už aj liečil! Na čo je dobré toľké čakanie? Kým mi ozaj vypadnú všetky vlasy?? Hovoria, že to nie je akútne. A potom kedy to bude akútne, keď už prídem o všetky vlasy ? Až potom to budú riešiť tí lekári ?! Ja som už maximálne zúfalá a smutná !! Neviem si dať rady :(

Sandra354

Zatiaľ beriem kapsule REVALID. Beriem ich cca mesiac aj pol, ale nemám pocit, že by mi to pomáhalo. Vlasy mi stále padajú a aj množstvo vypadnutých je stále také isté.

RNG

Padanie vlasov ma hromadu moznych dovodov, od hormonalnych (najma zvyseny hormon DHT) cez nedostatky vitaminov(B-5 B-6 , B-7 B-12) az po nedostatky roznych zivin, najma zinku, jodu, pripadne vitaminov C, E a D-3.
Ale moze to byt aj nasledok plesni alebo parazitov, ako napr demodex foliculorum.
A moze to byt len z poruseneho travenia a absorbcie, co je vec ciste kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Kazda z tychto pricin sa da samozrejme ucinne adresovat doplnkami.