zvysovanie poplatkov u lekara

Príspevok v téme: zvysovanie poplatkov u lekara
anonym_877

neviem ci aj vy, ale ja som nedavno pocula jednu divnu vec. a to tu, ze tusim od noveho roka sa maju poplatky u lekara a v nemocnici zvysovat. ako to vlastne je a o kolko sa poplatky zvysia? zaujima ma to preto, lebo mam chronicku obstrukciu pluc alebo tak nejak sa to vola, tusim skratka CHOCHP alebo tak nejak a som dost casto v nemocnici a k lekarom chodim ako na dovolenku. a nie som milionarka. pocula som nieco, ze poplatok v ambulancii vzrastie na cca 30 sk (postupne aj 50 sk) a poplatok v nemocnici vzrastie na cca 60 sk (neskor az 100 sk). to si nebudem moct dovolit (presnejsie moja mama si to nebude moct dovolit), a to ked pozriem, ze v auguste min. r. som bola 3 dni v nemocnici, v oktobri min. r. som bola 10 dni a v marci tohto roku som bola 3 dni v nemocnici. da sa povedat, ze sa posledny rok 3x. no a ked ochoriem, povedzme na chripku, co je u mna najhorsie, tak sa mi z toho vykluje zapal pluc a nasleduju vysetrenia ako: plucne, krcne, min. 2-3x pediatricke, alergologicke so spirometriou a samozrejme snimok pluc. takze ked si to spocitam (beriem do uvahy tych 30 - 50 sk, ako som pocula, ze ma vzrast), tak to bude riadne drahe. som totiz aj astmaticka. tak nechapem, co z toho pan minister Zajac ma, ked takto ublizi ludom. samozrejme myslim okrem penazi do jeho vrecka. to maju ludia pozomierat, lebo si nebudu moct (najma ti najchudobnejsi) dovolit osetrenie u lekara ci liecbu v nemocnici? je mi az do placu, ked to tak vidim, ale ministrovi Zajacovi zrejme nie. hlavne, ze on z toho ma plne vrecka a vily vsade, kde pride... na ludoch mu absolutne nezalezi...

ja20

Z DENNIKA 24HODIN>>pre anonym877

Poplatky v nemocniciach sa zvyšovať nebudú!

Poriadnu paniku spôsobili informácie, že minister Zajac presadil v zdravotníckom výbore zvýšenie nemocničných poplatkov! Nie je to však pravda. "Poplatky rásť nebudú, v tomto funkčnom období určite nie," ubezpečuje nás poslanec Viliam Novotný (SDKÚ). Ako teda prišlo k tomuto zmätku?
Minister Rudolf Zajac predložil výboru návrh novely zákona o zdravotnom poistení, do ktorého na poslednú chvíľu vložil pripomienku viažucu maximálnu výšku poplatkov na výšku životného minima. Keby nemocnice začali vyberať maximálne poplatky podľa tejto novely, z dvadsaťkorunáčky za recept by bola automaticky tridsaťkorunáčka, o desať korún by zdražela návšteva ambulancie... Za pobyt v nemocnici by sa namiesto 50 korún za deň platilo 70, za pohotovosť namiesto šesťdesiatich osemdesiat korún a podobne. To by ľudí určite nepotešilo! Pobúrení boli aj niektorí poslanci výboru - Milan Urbáni (HZDS) či Tibor Bastrnák o tom, že v návrhu zákona takáto pripomienka vôbec je.
V skutočnosti toto ustanovenie novely neurčuje výšku poplatkov. "Tú určí aj tak nariadenie vlády," vysvetľuje Novotný. A táto vláda vo volebnom roku celkom určite poplatky zvyšovať nebude! O čo teda išlo ministrovi? "Ide o to, že nález ústavného súdu povedal, že poplatky za nemocničné služby sú v súlade s ústavou, ale že by bolo vhodné vymedziť určitý rámec, v akom rozmedzí sa môžu pohybovať," tvrdí Novotný. Inak povedané, keby budúca vláda chcela poplatky zvýšiť nariadením, nebude to môcť urobiť ľubovoľne - zákon jej bude stanovovať strop. O novele zákona bude parlament rokovať na aktuálnej schôdzi parlamentu po prerokovaní rozpočtu.

anonym_877

a este nieco ja20: myslis, ze to, co vyhlasili, je skutocne pravda? lebo oni menia rozhodnutia ako spinave ponozky. ale dufam, ze mas pravdu

Textová Inzercia

olej cbd
CBD olej vo svojej najprirodzenejšej podobe.

Doprajte si CBD so zložením, ktoré je vytvorené prírodou a podložené vedou.