zvysovanie poplatkov u lekara

Príspevok v téme: zvysovanie poplatkov u lekara
anonym_877

neviem ci aj vy, ale ja som nedavno pocula jednu divnu vec. a to tu, ze tusim od noveho roka sa maju poplatky u lekara a v nemocnici zvysovat. ako to vlastne je a o kolko sa poplatky zvysia? zaujima ma to preto, lebo mam chronicku obstrukciu pluc alebo tak nejak sa to vola, tusim skratka CHOCHP alebo tak nejak a som dost casto v nemocnici a k lekarom chodim ako na dovolenku. a nie som milionarka. pocula som nieco, ze poplatok v ambulancii vzrastie na cca 30 sk (postupne aj 50 sk) a poplatok v nemocnici vzrastie na cca 60 sk (neskor az 100 sk). to si nebudem moct dovolit (presnejsie moja mama si to nebude moct dovolit), a to ked pozriem, ze v auguste min. r. som bola 3 dni v nemocnici, v oktobri min. r. som bola 10 dni a v marci tohto roku som bola 3 dni v nemocnici. da sa povedat, ze sa posledny rok 3x. no a ked ochoriem, povedzme na chripku, co je u mna najhorsie, tak sa mi z toho vykluje zapal pluc a nasleduju vysetrenia ako: plucne, krcne, min. 2-3x pediatricke, alergologicke so spirometriou a samozrejme snimok pluc. takze ked si to spocitam (beriem do uvahy tych 30 - 50 sk, ako som pocula, ze ma vzrast), tak to bude riadne drahe. som totiz aj astmaticka. tak nechapem, co z toho pan minister Zajac ma, ked takto ublizi ludom. samozrejme myslim okrem penazi do jeho vrecka. to maju ludia pozomierat, lebo si nebudu moct (najma ti najchudobnejsi) dovolit osetrenie u lekara ci liecbu v nemocnici? je mi az do placu, ked to tak vidim, ale ministrovi Zajacovi zrejme nie. hlavne, ze on z toho ma plne vrecka a vily vsade, kde pride... na ludoch mu absolutne nezalezi...

ja20

Z DENNIKA 24HODIN>>pre anonym877

Poplatky v nemocniciach sa zvyšovať nebudú!

Poriadnu paniku spôsobili informácie, že minister Zajac presadil v zdravotníckom výbore zvýšenie nemocničných poplatkov! Nie je to však pravda. "Poplatky rásť nebudú, v tomto funkčnom období určite nie," ubezpečuje nás poslanec Viliam Novotný (SDKÚ). Ako teda prišlo k tomuto zmätku?
Minister Rudolf Zajac predložil výboru návrh novely zákona o zdravotnom poistení, do ktorého na poslednú chvíľu vložil pripomienku viažucu maximálnu výšku poplatkov na výšku životného minima. Keby nemocnice začali vyberať maximálne poplatky podľa tejto novely, z dvadsaťkorunáčky za recept by bola automaticky tridsaťkorunáčka, o desať korún by zdražela návšteva ambulancie... Za pobyt v nemocnici by sa namiesto 50 korún za deň platilo 70, za pohotovosť namiesto šesťdesiatich osemdesiat korún a podobne. To by ľudí určite nepotešilo! Pobúrení boli aj niektorí poslanci výboru - Milan Urbáni (HZDS) či Tibor Bastrnák o tom, že v návrhu zákona takáto pripomienka vôbec je.
V skutočnosti toto ustanovenie novely neurčuje výšku poplatkov. "Tú určí aj tak nariadenie vlády," vysvetľuje Novotný. A táto vláda vo volebnom roku celkom určite poplatky zvyšovať nebude! O čo teda išlo ministrovi? "Ide o to, že nález ústavného súdu povedal, že poplatky za nemocničné služby sú v súlade s ústavou, ale že by bolo vhodné vymedziť určitý rámec, v akom rozmedzí sa môžu pohybovať," tvrdí Novotný. Inak povedané, keby budúca vláda chcela poplatky zvýšiť nariadením, nebude to môcť urobiť ľubovoľne - zákon jej bude stanovovať strop. O novele zákona bude parlament rokovať na aktuálnej schôdzi parlamentu po prerokovaní rozpočtu.

anonym_877

a este nieco ja20: myslis, ze to, co vyhlasili, je skutocne pravda? lebo oni menia rozhodnutia ako spinave ponozky. ale dufam, ze mas pravdu

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.